SkryBot
przewijanie
przewijanie

Rozpoznawanie mowy SkryBot w projekcie robota społecznego TEPSON.

Fragment artykułu:

Nagłówek artykułu Tepson z rozpoznawaniem mowy.

Nagłówek artykułu Tepson z rozpoznawaniem mowy.

W artykule przedstawiono interaktywny system TEPSON umożliwiający multimodalną komunikację z człowiekiem. Zbudowany prototyp stanowi platformę sprzętową i programową, która ma umożliwić testowanie oprogramowania pochodzącego od różnych producentów, zwłaszcza takiego, które może być wykorzystane do budowy robota społecznego.

Architektura programowa.
Poszczególne podsystemy urządzenia TEPSON wraz z interfejsami pomiędzy tymi podsystemami oraz system rejestracji strumienia mowy, rozpoznawania mowy SkryBot i system akwizycji obrazu są zintegrowane przez oprogramowanie pośredniczące (middleware) YARP (…)
(…) akwizycja i obróbka dźwięku: interfejs YARP dla karty dźwiękowej (moduł /audio), zintegrowany z modułem detekcji i wydzielenia fragmentów mowy oraz /asr – modułem rozpoznawania mowy (interfejs YARP do programu SkryBot).

Jedna z wielu cech Tepsona:
System dialogowy korzysta z oprogramowania Wirtualny Doradca, jest wyposażony w bazę wiedzy ogólnej oraz bazę wiedzy specyficznej wskazanej przez TP SA, syntezę dźwięku realizuje oprogramowanie Ivona, a podsystem rozpoznawania mowy oprogramowanie SkryBot, które reaguje na ograniczoną liczbę (do 500) fraz bądź słów.

Link do całego artykułu:
Artykuł o robocie społecznym Tepson.

Interesuje Cię rozpoznawanie mowy? Zaprenumeruj informator SkryBot wpisując swój adres mailowy:
Poufność
Adresy mailowe wpisane z użyciem tego formularza będą wykorzystywane wyłącznie do okresowego udzielania informacji na temat rozwoju oprogramowania skryBot - rozpoznawanie i dekodowanie mowy po polsku.