SkryBot
przewijanie
przewijanie

Artykuł w Gazecie Wyborczej o rozpoznawaniu mowy SkryBot.

Fragmenty artykułu:

Jaką Skrybot ma skuteczność? - Jeśli system nauczy się danej osoby, to osiąga nawet i 100 proc. - przekonuje Bosky. Bez uczenia to, niestety, tylko ok. 80 proc. trafności. - Polski język jest skomplikowany, ma specyficzną odmianę, jeden rzeczownik ma kilkanaście wersji. Na razie nie wyobrażam sobie, by automat miał wysoką skuteczność bez uczenia się głosu konkretnego użytkownika - mówi Bosky.

Spółka podpisała też umowę o współpracy z firmą ABC Grytner, która oferuje lokalnej administracji edytor aktów prawnych. Samorządom będzie oferowała rozpoznawanie mowy Skrybota. A dla warszawskiego Szpitala św. Zofii Bosky opracowuje bezpłatny moduł dla lekarzy - by diagnozy przy USG dyktowali bezpośrednio do komputera.

Na rynku próbuje przetrzeć sobie też szlaki Skrybot - założony m.in. przez Pawła Bosky'ego, właściciela firmy Przepisywanie.pl. Testową wersję do odczytywania tekstu z nagrań audio i wideo można podejrzeć na stronie Skrybot.tv. - Podpisaliśmy list intencyjny ze spółką ESAProjekt o współpracy przy rozpoznawaniu mowy w sądownictwie - mówi Bosky. Chodzi o większy projekt, który ma umożliwić nagrywanie wszystkich rozpraw na salach sądowych. Tym ma się zająć ESAProjekt, Skrybot byłby podwykonawcą i zajmował się przetwarzaniem nagrań na tekst.

link do pełnej treści artykułu: http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8268832,Sprzet_elektroniczny_wreszcie_zrozumie_polska_mowe_.html

Interesuje Cię rozpoznawanie mowy? Zaprenumeruj informator SkryBot wpisując swój adres mailowy:
Poufność
Adresy mailowe wpisane z użyciem tego formularza będą wykorzystywane wyłącznie do okresowego udzielania informacji na temat rozwoju oprogramowania skryBot - rozpoznawanie i dekodowanie mowy po polsku.