Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

witkowo-xlv-sesja-rady-miejskiej-w-witkowie-20-pazdziernika-2022-r

Witkowo

XLV sesja Rady Miejskiej w Witkowie - 20 października 2022 r.

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

Dzień dobry Państwu. Zgodnie z artykułem 23 ustalożowych milnych otwiera dzisiejszą 45. pl. S. Brabielański w ich robie złanał na wniosek w górniściach milnej miasta Witkowa. Serdecznie witam wszystkich obecnych. Chciałbym Państwu przypomnieć, że od rady są transmitowane, czy stworzone za pomocą urządzających rejestracją z tych obrazów, czyli transmisy od rady, z serna w sieci internetu, natomiast nagrania sesji zaleczane są na stronie internetowej www. witkowo. pl, a dystrybieta państwa danych osobowych jest w górniżmi milniastami Witkowych. Państwa tam osobom wywadzone i przetwarzane są w celu zatrzymania kawałów dostępu do wyświetleń w górnej zostawie z dnia 21. 01. o dostępie do informacji publicznej.

Szczegóły dotyczące przetwarzania gdań z badanego osobowego są w górniżmich koncernach informacyjnych, wg. czy wejścia na samych sesji pod na stronie internetowej rzędów milniastów. Znowu jak pod adresem www. witkowo. pl. Szanowni państwo radni, proszę teraz sprawdzić obecność. Pod przeznacieszenie, w apelitację sesja. Dzień dobry. Mamy opinii? Stwierdzamy, że w dzisiejszej sesji uczestniczy 12 radnych, na ogólną dziesięć piętnastu, a więc rada miejska jest kompetenta do pojmowania stanu dzielnej. Dzisiaj się od sesji uważam za otwarte. Porządek w porządku, a dostało podane radni w programie jako sesji. Czy są w ogóle porządki w porządku? Nie widzę. Przechodzimy do punktu drugiego. Dokonanie zmiany budżecie gminy miasta na 2022 rok.

Proszę pana górniczcza Mariana Gierzyńskiego o zabranie głosu. Panie Przewodniczący, szanowna Rado, poprosiłem pana Przewodniczącego o zwalanie nadwyczajnej sesji. Praktycznie to było z jednego powodu. Później się okazało, że kolejna potrzeba zaistniała, a dzisiaj rano okazało się, że muszę robić tą trzecią autopoprawką kolejny temat. I po kolei jak to wygląda? Otóż pierwszy pozwalania nadwyczajnej sesji, taki, że dodatkowo w tym tygodniu otrzymaliśmy około pół miliona złotych na dodatek węglowy. No i wiecie, że aby to wprowadzić, przekaże dalej. No to nie potrzebuje dalej mówić. Potrzebna jest doda radni.

Tutaj w tym temacie ustaliliśmy w skaliom skargi, że tym dodatku węglowym idziemy już do przodu, bo zrobiliśmy zapotrzebowanie, jak była pora składania do Ministerstwa, zapotrzebowanie na kwotę. Złożyliśmy na bodajce ponad 7-8 milionów złotych. Pamiętacie Państwo tę sesję, gdzie wprowadzaliśmy 4 300. Zostało rozdysponowane. W międzyczasie przyszło to, co o czym tutaj powiedziałem, o tych pół miliona. I żeby znowu nie zwoływać, że trzecia transza przyjdzie do tych, gdy będzie potrzebna, to wiadomo, do tych ośmiu, to będzie tutaj, jeżeli chodzi o cyferki, właśnie kwota tych ośmiu milionów. Ta różnica. Drugi powód to również informacja praktycznie chyba sprzed wczoraj.

Otrzymaliśmy propozycję zarządu Powiatu Gnieźnieckiego, że istnieje możliwość dofinansowania naszej jednostki do jednostek dochodniczych, straży pożarnych na zakup drobnego sprzętu i ofiarodawca, czyli zarząd Powiatu Gnieźnieckiego przekaże na kwotę 7 500 złotych, ale wtedy, albo i warunkiem jest, że my dołożymy do tego 2 500. Czyli jeżeli będziemy mieć 10 000, no to możemy wtedy rozdysponować pośród. To już kwestia do której jednostki, oczywiście za ile, to już jest, że tak powiem, tutaj moja decyzja. Więc myślę, że jak mamy okazję pozyskać 7 500, czy swoim udziale 2,5, nie są to duże pieniądze, ale lepszy ryc jak nic. I wszystko to państwo mieliście podane, że tak powiem, dużo wcześniej.

Natomiast dzisiaj się okazało, że wczoraj otworzyliśmy przetarg na kanalizację ulicy Słonecznej. Wpłynęła tylko jedna oferta i kwota w lut to 442 851 złotych. My w naszym budżecie mamy zabezpieczone na tym inwestycje kwoty około 250 000, więc na okrągło drugie 200 000 brakuje. I tutaj poczyniliśmy pewne ruchy, pewne starania, żeby ewentualnie to zadanie wykonać w tym roku. Poczynaliśmy tam gdzie jeszcze możemy, tam gdzie wiemy, że nie będzie wykorzystana sytuacja. Ale później poproszę panu skarbnik o cyferki i z którego paragrafu, gdzie co przestawić, to pan skarbnik nam tutaj powie.

Natomiast jeżeli państwo wychodzicie z tego założenia, że mamy tej inwestycji w tym roku nie robić, nie ma problemu, możecie mi tylko powiedzieć i zostajemy na tych dwóch propozycjach. Czyli nie byłoby tej de facto autofoprawki. Dziękuję bardzo. Ja mam tyle, czy jeżeli państwo mają pytania w tym temacie, bo pan skarbnik teraz rozszerzy to już tutaj cyferkami. Może poproszę panu skarbnik. Grudni skutek odwiedza zmiany w ucieczce narodów jednostki następujące w tym zakresie. Podmiot dowodów, budżetu, okułem oraz dowodów bieżących zwiększa się o 2 miliony 753 tysiące 850 zł. Dowody mają odpłonę za dostajenia dotyczące podmiotu z wymagami 538 tysięcy 652 zł i 23 tysięcy.

Dowody związane z realizacją zadań realizowane w stosunku umów lub porozumień z dotykami samorządu terytorialnego oraz wydatki związane z realizacją zadań realizowane do dotyczące zadań z dotykami samorządu terytorialnego zwiększa się o kwotę 7500 zł, dowody 162 tysiące 500 zł. Podmiot wydatków, budżetu, okułem oraz budżetu bieżących zwiększa się o 2 miliony 753 tysiące 850 zł. Kwota wydatków majątkowych nie ulega zmianie i znosi 8 milionów 646 tysięcy 81 zł w 91 roczniki z tym przemstąpiąc przez unięcie środków pomiędzy zadaniami majątkowymi. Zadanie pod nazwą budowa sieci planalizacji sanitarnych, że to podmiot ściechi na terenie umów i miasta rytkowo dotykowy ma odnoszone o wysokości 3000 zł. Zmniejszamy ją od 120 tysięcy złotych do kwoty 520 tysięcy złotych.

Zmniejsza się wydatki na zadaniu majątkowe pod nazwą budowa infrastruktury drugowej podmiotu na terenie umów i miasta rytkowo o kwotę 170 tysięcy złotych i na to zadanie pozostanie jeszcze 154 tysięcy złotych. Zmniejszamy wydatki na zadaniu majątkowe pod nazwą wychód gruntów od nazw państwowych, zmniejszamy te wydatki o 50 tysięcy złotych i pozostaje jeszcze kwota 50 tysięcy złotych na wykonanie tego zadania. Czyli kwota wydatków obu umieńcają zmianie będą drugi wydatków majątkowe, wierzące również w niej umiejętnością środków pomiędzy obu umiejętnością majątkowej. Dochodząc do danych finansowane ze środków Słowuszu Czenni działania COVID-19 na finansowanie lub dofinansowanie realizacji zadania związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 z grudnie założniki numer 4 i do roczniczej kwotwa 1 do 3.

Zmiany budżecie na rok bieżący uzasadnione są w związku z wpływem środków Słowuszu przeciwdziałania COVID-19 oraz zgłoszonym zapotrzebowaniu na środki sprzętnaczyli na wypadek w dodatki wemirowego. Zmielczamy dochody wydatki o kwotę 2 miliony 746 tysięcy czy 150 zł oraz w związku z zawarcie umowy pomiędzy podmiorem bieżnieńskim a innymi nami na udzielenie pomocy finansowej w organizacji celowej na zadanie podnoszące wsparcie dla gmin poniomu bieżnieńskiego pomocy finansowej na dofinansowanie zadania własnego w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Polegające do nas określenie o kwotę przeciwpożarową na dwie strony specjalnie z tego środków ochrony indywidualnie ułóżniania i środków łączności zwiększa się zarówno dochody jak wydatki o kwotę 7500 zł. Ja dziękuję bardzo. Jeżeli sobie jakieś pytania do państwa zadać.

Czy są pytania do pani skarbni? Pytania do pana górnicza. Jaka jest ocena właśnie tej inwestycji wykonanej? Panie radzież do tego przymierzamy i w tym roku odjęliśmy decyzję taką, że trzeba by się skończyć tam ten teren, bo to jest jedyny kawałek gdzie w mieście jest niesnachylizowane, także jeżeli na pewno na przyszły rok tam się nie będzie, a to jest teren, który powinien być skończony. Powiem jak to technicznie wygląda, to zadanie obejmuje jak gdyby można powiedzieć tylne części nieruchomości od ulicy Warszawskiej. Tam są terenie, które chcą dzielić właściciele na ogrody, na działu i na powiedzmy jakieś zabudowę.

Już jest problem, żeby z tych zespadami do ulicy Warszawskiej to co w tej chwili do kanalizacji istnieje i w związku z tym jak tutaj kolega mówi były sygnały, żeby również tą trzęsię jak gdyby dozbroić w sieć kanalizacyjną, no tak nie pewnie nie będzie. No to trudno tutaj powiedzieć jak to wygląda, ja później w innych sprawach przejdę do kolejnego tematu odnośnie, też stworzyliśmy ofertę przez wczoraj na wykonanie pewnego zadania, ale to powiem jak to wygląda w innych sprawach, jakie to pieniądze i tam już niestety na słońce się chyba nie rzucę. A jak to się o kanalizacji? Do końca roku. Do końca roku. Mataryjnie, w końcu, która firma? Firma Wawrzyniak Drzewce, dobrańczy. Tuliszku.

Tuliszku, przepraszam, przedsiębiorca roku drogowo-budowlanych, Jakub Wawrzyniak Tuliszku. Firmę o nazwie Piwa. Nielżynia do Piwa, Dębina do Piwa. Tak, te duże zadania Dębina, dwa lata temu Nielżyn i myślę, że to sobie poradzi, natomiast to jest państwu muszę powiedzieć, że jak ogłaszaliśmy tutaj tą inwestycję, to były telefony, było zainteresowanie, bo jednak jako tak o tam gózdej pracy jest, ale tam jest montaż jeszcze w przepompowni. I wszyscy, o to trzeba zamówić, to trzeba oczekiwać i tak dalej. Ja się nawet bałem, że się nikt nie zgosi, bo trzeba zamówić dwa miesiące odczekiwania, a tu się okazuje, że firma dysponuje potencjałem materiałowym, więc myślę, że zagrożenia, jeżeli chodzi o termin wykonania, nie ma.

Czy ktoś ma jakieś inne zdanie? Pojeśnienie do porządku, przejdź do głosowania. Z tego przechodzimy do głosowania nad projektem uchwały z uwzględnieniem autopoprawki w Padaworbiściu. Kto z Wysokiej Rady jest za zmianami w budżecie, kto jest przeciw, kto się wstrzymał. Mamy wynik. Przechodzimy do punktu trzeciego, inne sprawy. Szanowni Państwo, to co tutaj zacząłem, przed przejemem poszliśmy w otwarte na zadanie, nazwijmy to po tym ogólnie, poprawa infrastruktury mała chowa wszystkie. Pamiętacie Państwo, że na którymś miejscu, na liście rezerwowej, byliśmy, później w międzyczasie się okazało, że gminy nie podpisywały tej możliwości dofinansowania, bo po swojej stronie nie mieli środków. Dziwnym trafem, żeśmy, dobrym może, trafem, żeśmy tutaj otrzymali propozycję, że jest do dofinansowania 2,5 mln zł.

No i pokośiliśmy przetarg, ale się okazało, że nie do końca tak jest, jak byśmy chcieli. Prawie, jak mówicie, wpłynęły na to zadanie 3 oferty, zacznę od najniższej 5,4 mln, druga oferta 8,7 mln i trzecia 9 mln, w okrabie 300 tysięcy. No i teraz u nas w budżecie jest kwarta zaplanowana około 1,5 mln, przyszły, bo to inwestycja, gdybyśmy podpisali, to jest 2 letnia, w przyszłym roku jest zaplanowane w budżecie naszym zakona 327 tysięcy złotych plus to, co byśmy tam podpisali z wojewodą i powiem uczciwie, że nie jestem w stanie nawet w tym momencie poszukać, znaleźć pieniędzy do tej najniższej oferty, do 5,4 mln.

Natomiast też jest jeszcze taka sytuacja, że ta oferta, oferen może, ten oferen już u nas co prawda jedno zadanie wykonywał, ulicę Słoneczną i ulicę Łąkową i opinia moja, zresztą tych radni, którzy w tym rejonie mieszkają i interesowali się tym tematem, jeżeli chodzi o jakość wykonania, to tutaj bym ocenił tak znacznie, natomiast też cena może powiem, żeby była dobra, te 5 mln w stosunku do 9 letn.

Natomiast też się obawiam, nawet gdyby były pieniądze, czy ktoś by nie zarzucił zbyt dużej różnicy tutaj w stosunku do, w biedniskiej oferty, w stosunku do tej najniższej, to to też taka sytuacja może być i myślę, że na damą chwilę, sprawdzamy jeszcze oferty, nie jest to garbowa sytuacja, ale tworzymy Państwo przy okazji dzisiejszej sesji, że o ile będzie wszystko ok, to raczej po mojej stronie, jeżeli chodzi o poszukanie źródła finansowania, niestety nie będzie. Ale, mówię, zobaczymy być może, że któreś oferty jeszcze opadną, bo nie będą spełniały kryterii tutaj, no nie chcę ich wypać, natomiast zwiada się tą informacją, ale jeżeli będzie wszystko ok, to też będę musiał napisać, że rezygnuję z tego dofinansowania. Dziękuję bardzo.

Nie może Pani być już krytykną ofertą, bo ona ma prawdą pasję, ale to niech jakby została taka niś, jak nie jesteśmy za zawoleni, bo ktoś to od nas ma, to nas ma sporo. No dokładnie, więc. Jeszcze szan analizę, tak wszystko, co wycofaliście. Najgorzej później rezygnować, bo jak firma zwinie swoje rzeczy, to jest tam firma gdzieś z Bydgoszki, to później zanim przyjadą, bo zresztą przyrabialiśmy, to miałem do zyskania otwarcie tutaj, dzielę się tą informacją z Państwem. Czy jeszcze jakieś tematy jest radne? Wyczerpane mamy, tak? Tak, dziękuję. Przewodziałem punktu 4. Wobec wyczerpania się porządku obrad 45. zatoczenia i sesji rady miejskiej, witkowie zamykają. Dziękuję bardzo, do widzenia. .


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.