Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

wealth-advisory-anna-maria-panasiuk-zmiana-rezydencji-podatkowej-gruzja-i-jej-podatki-od-kryptowalut-anna-maria-panasiuk

WEALTH ADVISORY Anna Maria Panasiuk

Zmiana rezydencji podatkowej: GRUZJA i jej podatki od KRYPTOWALUT | Anna Maria Panasiuk

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

Zapytano mnie ostatnio, co dzieje się z opodatkowaniem krypto w Europie. Jest bardzo dynamicznie. Ale o tym opowiem wam w kolejnym odcinku. Teraz posłuchaj o Gruzji. Zaskoczę cię. Sama jestem zaskoczona. Dziś będę mówiła o tym, czy w Gruzji jest podatek od kryptowalut, jakie podatki zapłacisz, gdybyś chciał zamieszkać w Gruzji i czy Gruzja jest dobrym miejscem, aby postawić tam twój biznes. Cześć. Jeśli obserwujesz dynamikę otaczającego cię świata, zmiany gospodarcze, polityczne, zastanawiasz się, gdzie chciałbyś zamieszkać i jesteś we właściwym miejscu. W zeszłym roku ponad 300 przedsiębiorców skontaktowały się ze mną w sprawie zmiany rezydencji podatkowej. Nazywam się Anna-Maria Panasiuk. Jestem wealth advisor'em, przedsiębiorcą, pionierem polskiego rynku Family Office.

Doradzam holistycznie, prawnie, finansowo, biznesowo, podatkowo osobom, które stają przed wyzwaniem ochrony swojego majątku. Jeśli chcesz mnie śledzić, zasubskrybuj mój kanał i bądź na bieżąco. Dlaczego Gruzja? Gruzja jest dziś w czołówce krajów wprowadzających ułatwienia w prowadzeniu biznesu. Czy wiesz, że w Gruzji KRS działa w systemie drive-thru? Podjeżdżasz do okienka i dostajesz pytanie, czy spółka ma być za godzinę, za tydzień, czy za dwa tygodnie? To oczywiście kosztuje, ale masz taką możliwość. Gruzja w stosunkach międzynarodowych ma bardzo ciekawe standing, gdyż towary importowane z Gruzji do Unii Europejskiej są zwolnione z Cła. Tak więc kraj ten stanowi niejako wjazd dla twoich zakupów z Azji do Europy.

Dodajemy do tego niski podatek dochodowy, 15%, który działa na wzór spółki jastońskiej, a więc jest płatny jedynie w sytuacji wypłaty dywidendy. Dodatkowo podatek ten może być obniżony do 5%, a w niektórych przypadkach nawet do 0%. Czy warto zamieszkać w Gruzji? Co jeśli się dowiesz, że przedsiębiorcy mogą korzystać z opodatkowania na poziomie 1-3%, zaś dochody uzyskane za granicą są zwolnione z opodatkowania? Dodatkowo, zgodnie z najnowszymi zmianami w prawie podatkowym, w Gruzji zwolnione z opodatkowania pozostają transakcje dotyczące kryptowalut. Gruzja nie wprowadziła również obowiązku raportowania CRS, a więc nie wchodzi dziś w strefę automatycznej wymiany informacji. Aby uzyskać rezydencję podatkową w Gruzji trzeba tam zamieszkać, przebywać około 183 dni.

Jeśli chcesz być rezydentem Gruzji, a w tym samym czasie fascynują się podróże po świecie, to jest na to sposób ważne, abyś w innym miejscu nie przebywał na tyle długo, abyś tam nie pozyskał rezydencji podatkowej. Jakie są inne korzyści zamieszkania w Gruzji lub otwarcia tam biznesu? Są zachęty dla branży IT, niskie cło na import do Europy. Gruzja przeżywa obecnie rozkwit gospodarczy. Wzrost PKD w tym roku, w 2022 wynosi 10%. Według rankingu Doing Business 2020 roku, Gruzja jest w pierwszej dziesiątce krajów, w których najłatwiej prowadzi się biznes. W tym samym czasie Polska znalazła się dopiero na 40 miejscu. Dziękuję za pozostanie ze mną do końca. Teraz już wiesz, że jest jeszcze jeden kraj, w którym podatki są niskie.

Co prawda Polska bije rekordy w niskich podatkach w dzisiejszej Europie, ale wyprzedziła ją Gruzja. Jeśli dotycz do tego, że lokalny koszt pracy wynosi kilkaset dolarów miesięcznie, kuchnia jest przepyszna, rośnie potencjał na rynku lokalnych nieruchomości, może warto się rozejrzeć? Zapraszam Cię do subskrybowania kanału Wealth Advisory Anna Maria Panasiuk poprzez kliknięcie przycisku poniżej, a także do komentowania odcinków. Chętnie na każdy komentarz odpowiem. Mój kanał jest dostępny na YouTube, Spotify i Apple Podcast. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, zapraszam Cię na stronę www. annamariapanasiuk. com. Zapraszam na kolejny odcinek za tydzień. Do zobaczenia i miłego dnia. .


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.