TRANSKRYPCJA VIDEO
Dla tego filmu nie wygenerowano opisu.
Dobry wieczór, witam wszystkich na takich dodatkowych zajęciach na kursie Astrologii dla początkujących, który co roku jesienią prowadzimy. Dzisiaj edycja, już nie wiem, która jest tegoroczna. Dzisiaj sobie spojrzymy szybko, takie powtórzenie zrobimy dotyczące tego, co tak naprawdę widać w horoskopie i jak to możemy odnieść do tego, co widzimy na niebie. Pewnie nie każdy z nas ma lunetę, dzięki której może obserwować gwiazdy czy planety.
Chociaż teraz zachęcam was, wieczorami jest niesamowity widok Marsa, który jest tuż po zachodzie Słońca, on od razu wschodzi nad horyzontem na naszej szerokości geograficznej, więc taka bardzo jasna planeta to nie UFO, tylko Mars, a zaraz potem mniej więcej koło północy, ale już troszeczkę wcześniej zaczyna bardzo wysoko na nie być też Jowisz, który też jest bardzo, bardzo widoczny, więc możecie sobie po prostu też to obserwować. Horoskop na ten moment, tutaj jest na ten moment na dziewiętnastą, na dzisiaj, jak zaczęliśmy, to ma bardzo dużo różnych elementów. Żeby się nie pogubić w tym, musimy zawsze patrzeć na te symbole i różne grupy elementów, które się ze sobą łączą i jakoś potem miksują. Podczas kursu będziemy uczyć się, jak połączyć znaczenia tych wszystkich elementów.
Elementy te mają takie cztery grupy. Jako że to jest widok nieba, w momencie kiedy teraz zaczęliśmy to spotkanie, tu jest linia horyzontu, to jest linia dodatkowa, o której zaraz będę mówić, czyli imum Seli, czyli środek nieba, tutaj jest u góry ta strzałka, a tu na dole imum Seli, czyli dół nieba, a sendent, czyli punkt wschodni, czyli kierunek wschodni, ogólnie tam, gdzie horyzont się przecina z ekliptoką, a tu jest zachód, czyli jak zachodzi słońce, to tutaj mamy na tym punkcie słońca jest w horoskopie, jak ktoś się urodził rano, o wschodzie słońca, to ma słońce tutaj.
To jest akurat nie na ten moment, ale na dziesiątą mi się ustawiło, zobaczcie, słońce jest na dziesiątą rano, że ono sobie tutaj wschodzi i w stronę południa idzie. Taką zmyłką trochę jest to, że w horoskopie my mamy takie odwzorowania nieba, które za punkt obserwacji, czyli tutaj w środku, biorą nas, jak sobie wychodzimy na zewnątrz i patrzymy co się dzieje na niebie. I u góry mamy zawsze południe. To jest na początku trudno się tego przyzwyczaić, bo my jesteśmy od dziecka trenowani, że u góry zawsze jest na każdej mapie północ, ale kiedyś było odwrotnie, na górze było południe, to się potem zmieniło, ale my w astrologii cały czas patrzymy na horoskop, tak jakbyśmy patrzyli na gwiazdę, na niebo nad nami.
Dlatego tu u góry jest południe. Nie widzisz tego punkcie czy z trzałki? Musisz to widzieć. Tutaj jest strzałka, o, dzięki Miłka. Myślałam, że widać moją strzałkę, ale widać, a teraz widać? OK. Te cztery elementy, cztery różne grupy elementów są podzielone na planety, zodiach, osie i domy horoskopu oraz aspekty plamy, których na tym rysunku nie widać, ale one też są. Dostaliście od nas taki rysunek. Miłka, możesz nie mardać tym. Dostaliście od nas taki rysunek i na nim te wszystkie elementy są wypisane. Tutaj mamy planety, które są w środku i ich symbole są tutaj wszystkie zamieszczone. Każda obiekt w środku przy tej środkowej linii to są planety.
Tutaj na zewnątrz jest zodiach, z którym najbardziej jesteście obeznani, bo znaki zodiaku mniej więcej to jest coś, co się w codziennym popkulturze pojawia. I też ten wewnętrzny podział na te sektory dodatkowe, te nierówne, to jest podział na 12 domów. Są takie cztery bardzo ważne punkty w horoskopie. To jest ascendent, czyli punkt, który jest na wschodzie. Punt wschodni, czyli ten, który kieruje nas na wschód, ale to jest dokładnie to miejsce na wschodzie, na horyzoncie, gdzie przecina się horyzont z ekliptyką, czyli z pozorną drogą Słońca i innych gwiazd i planet. Tutaj mamy horyzont, ta linia pozioma i ona zawsze jest tak samo pozioma. Czyli to jest taki bardzo stały element w każdym horoskopie.
Natomiast ta linia tutaj, u góra-dół, z tą strzałką u góry, ona może być trochę bardziej w lewo, trochę bardziej w prawo, zależy od tego, jaki jest ten, ta góra nieba, zaraz o tym będę więcej mówić, jest bardziej ruchoma, ale zawsze jest to ten najwyższy punkt w horoskopie. Czyli tutaj mamy tą strzałkę do góry i ona zawsze jest, na południe wskazuje, w horoskopie jest to południe, czyli gdzie najwyżej Słońce danego dnia było, to jest to, co zawędrowało. Nie wiem, dlaczego mojego kursora nie widać, ale czy rozumiecie to, co do was mówię i widzicie to, co jest na rysunku, czy nie za bardzo? OK, a teraz? Teraz już widać ten kursor? O, dobra, czyli prywatny kursor to taki, który nie widać.
OK, dzięki, dobrze, że mówicie. Tutaj są wszystkie te planetki, symbole planet, symbole znaków Zodiaku i aspekty, których na tym wykresie nie widać. To jest ten taki alfabet astrologiczny, który musicie w ciągu kursu sobie jakoś przyswoić. Na początku oczywiście nie jest to łatwe, szczególnie symbole planet się troszeczkę mylą. Jeżeli chodzi o Zodiak, to mi była w zeszłym tygodniu mówiła, najtrudniej zapamiętać panna i skorpiona, bo są bardzo podobnie narysowane. Skorpion ma taką strzałkę do góry, taki ogonek, a panna pod siebie ten ogonek trochę zamiata.
Ale będziemy też dzisiaj, Miułka będzie mówiła i przez najbliższe jeszcze dwa zajęcia będziemy mówili o znaczeniu planet i sobie poćwiczymy to, jak zapamiętywać, jaka planeta ma jaką symbolikę, bo to też trochę odnosi się do tego, co ta planeta znaczy, ten jej symbol, dokładnie. Tak naprawdę w horoskopie widzimy takie dwa ruchy, które są upchane na jednym rysunku. Z jednej strony jest wędrówka planet na tle Zodiaku, czyli te planety się sukcesywnie przesuwają do kolejnych znaków z Zodiaku w kierunku prawym, czyli odwrotnie do wskazówek zegara, a z drugiej strony jest też ruch dobowy Słońca i te planety też zmieniają pozycję w domach. To jest już bardziej skomplikowane, ale zaraz do tego dojdziemy, co to jest.
Najpierw zobaczymy, skąd się bierze, że planety poruszają się, zmieniają znaki z Zodiaku, przechodzą do następnych, robią kółko i znowu te cykle planet wokół znaku z Zodiaku się powtarzają. Każda planeta z odpowiednią dla siebie prędkością te wszystkie znaki z Zodiaku sobie objeżdżają. Znana jest ta wędrówka po Zodiaku Słońca, dlatego każdy prawie wie, w jakim znaku Zodiaku się urodził, czyli w jakim znaku ma Słońce. Jeszcze to oczywiście będziemy bardzo, jeszcze szczególnie domy, to jest cały duży rozdział, osobno będziemy o tym mówić. I ta roczna droga Ziemi wokół Słońca wygląda tak.
Wiadomo, że Słońce, które widzimy na niebie w różnych miejscach nieba w ciągu dnia, ona się nie porusza, to my jako Ziemia poruszamy się po swojej obróbicie, Ziemia razem z nami, wokół Słońca. Więc Słońce jest w centrum i ono się nie zmienia, natomiast tu na zewnątrz to jest orbita Ziemi. I Ziemia nie dość, że się obiega to Słońce w ciągu roku ziemskiego, 365 dni, to jeszcze dodatkowo jeszcze się obraca wokół własnej osi, czyli są takie dwa ruchy. Znaki Zodiaku, czyli wędrówka Słońca na tle znaku Zodiaku po prostu zależy od tego, w którym miejscu na swojej orbicie Ziemia jest. I te punkty, gdzie się Ziemia znajduje w danym momencie roku są stałe.
Zobaczcie, jak tutaj mamy 21 czerwca, to jest przesilenie letnie i jest tutaj oświetlona bardziej Ziemia, bo tak jest ustawiona. Tu jest 21 marca, 22 grudnia, 22 września, czyli te wszystkie nowe pory roku zależą od tego, jak Ziemia poruszając się na swojej orbicie jest ustawiona względem Słońca. Raz jest więcej tego światła na półkuli południowej, raz więcej na półkuli północnej, tak? I to się zmienia i dlatego mamy różne pory roku i różne natężenie światła. Ziemia, zobaczcie, ona jest taka troszeczkę jak bączek, taka przesunięta, bo ten pęd ją trochę tak kilkadziesiąt stopni spłaszcza, przesuwa, przepraszam, też bieguny są spłaszczone, więc ona nigdy nie jest tak równo ustawiona twarzą do Słońca, tak? Z tego się różne też rzeczy białą.
Natomiast jak popatrzymy bardziej w takiej skali kosmicznej, to zobaczcie, tutaj mamy Słońce, tu mamy tę orbitę Ziemi, natomiast na zewnątrz, tak, ten jakby ten wirtualny Zodiak, gwiazdozbiory i też tutaj tą linię, to jest właśnie ta pozorna droga Słońca, którą na niebie widzimy też codziennie, tak? Czyli Słońce na tle kolejnych znaków Zodiaku pozornie przesuwa się z punktu widzenia Ziemi. I to jest jeden ruch, tak? Ten ruch, że Ziemia po swojej orbicie krąży wokół Słońca i pozornie my widzimy, że Słońce zmienia kolejne znaki Zodiaku i inne planety oczywiście.
Natomiast to wszystko wynika z tego, że my jako Ziemia zmieniamy punkt widzenia wokół Słońca, tak? Jak jesteśmy tutaj, to widzimy Ziemię na tle tutaj tych znaków Zodiaku i gwiazdozbiorów, jeżeli tu jesteśmy, to na tle tych, tak? I stąd się biorą zmiany znaków Zodiaku dla Słońca i planet. Tutaj to też widać, tak? W różnych porach roku, widzicie, różnie Słońce jest w różnych, widzimy go na tle różnych znaków Zodiaku. Natomiast, żeby nie było łatwo, dochodzi ten drugi ruch, tak? Czyli, że Ziemia kręci się jeszcze wokół własnej osi, to jest ruch dobowy, czyli w ciągu doby okręci się wokół własnej osi w całości i od nowa, tak? Zacznie to wirowanie. I to się nazywa też, tutaj macie jeszcze ruch Słońca w atmosferze niebieskiej.
Tak naprawdę, jak patrzymy na dzienny ruch Słońca, to Słońce też, jak obserwujemy niebo, w różnych porach roku jest albo niżej, albo wyżej nad horyzontem, tak? To też wynika z tego, jak daleko na tej orbicie od Słońca Ziemia jest i jakie są relacje Ziemi ze Słońcem. Dlatego, jak jest zima się zaczyna, Słońca jest bardzo mało, ponieważ Słońce wychodzi nad horyzont, ale bardzo szybko też się chowa, tak? Dlatego jest najkrótszy dzień, oczywiście na naszej tu pałkuli. Jak jest równonoc jesienna i równonoc wiosenna, tak? Jest tyle samo dnia, co tyle samo i tyle samo nocy, jest równo oświetlone każda dzień, tak? W te dwa momenty roku.
Wtedy Słońce jest troszeczkę wyżej, tak? Najwyżej jest, kiedy mamy przesilenie letnie, czyli około 21 czerwca, Słońce wtedy jest najwyżej na niebie. Jak macie na przykład od strony południowej jakieś okno, możecie sobie to zauważyć, że o różnych porach roku bardziej wam o innych porach dnia albo na innym poziomie przeszkadza Słońce. Ja mam tak z balkonem, od strony południowej mam równo i wiosną na przykład mam bardzo dużo Słońca, muszę niemalże cały czas mieć rolety zasunięte i zimą też, tak? Bo to Słońce bardzo w okno mi świeci.
Natomiast latem jeszcze troszeczkę mam teraz tego i ono jest na tyle wysoko, że ja mieszkam na niskim piętrze, tak? Więc ono jest na tyle wysoko, że w ogóle nie zagląda mi do okna i nie muszę mieć cały czas rolet zasuniętych, tak? Jak jestem w salonie. I zobaczcie tutaj, więc jak sobie, jak jesteśmy takim obserwatorem, widzimy sobie na zewnątrz, tak? To cały czas ten horyzont sobie obserwujemy, tak? W różnych miejscach to Słońce się pojawia. I ten jakby ten punkt, gdzie najwyżej Słońce dotrze w danym porze roku na sam szczyt, tak? Południe i potem zacznie chylić się ku zachodowi, bo Słońce wschodzi na wschodzie, zachodzi na zachodzie.
Natomiast medium celli, czyli ten środek nieba, to nie jest taki idealny środek nieba, tak? Pomierzony miarką, tylko on się zmienia w zależności od pory roku i dnia, tak? Dzień dziennie i w innym miejscu troszeczkę o jeden stopień kątowy na zodiaku przesuwa się ten punkt medium celli. I zobaczcie, dlatego ten punkt tutaj, który macie, to jest właśnie ten najwyższym miejsce, w którym w danym momencie roku, w danym dniu roku Słońce jest najwyżej na niebie, tak? I dlatego jest to medium celli, to jest taki bardzo ważny punkt, będziemy o tym jeszcze mówić, tak? Dlatego też, jak liczyliście tą tabelkę, ile macie przewagę żywiołu, jakiego jakości macie, to uwzględnialiśmy też tam punkt medium celli, bo on jest bardzo ważny w interpretacji horoskopu. Ok, wrócę tutaj.
I tutaj, jak sobie wyobrazimy, że stoimy na pustym polu i obserwujemy sobie od wschodu do zachodu, jak Słońce i inne obiekty akurat w dzień trudno je obserwować, ale w nocy, tak? Możemy obserwować, jak Księżyc się porusza na niebie, inne planety i gwiazdozbiory też, ale to oczywiście musimy już mieć lunetę do tego, ale co jaśniejsze gwiazdy będzie widać i też drogę Księżyca możemy obserwować, to zobaczcie, niektóre obiekty na niebie cały czas ani nie wschodzą, ani nie zachodzą. To jest gwiazda polarna, która dlatego od stuleci była uważana za tą najlepszą wskazówkę do nawigacji, nie tylko na morzu. I to są, takie są, że tak powiem grupy gwiazd koło tej gwiazdy polarnej i konstelacji, które nigdy nie zachodzą i zawsze są widoczne.
Tych nie uwzględniamy w horoskopie. Bardziej nas interesują te wędrujące gwiazdy i planety, które właśnie, tak jak Słońce, pojawiają się, tak, na wschodzie, górują tutaj w zenicie i potem zachodzą, tak, i potem jakby nurkują pod horyzont i dopiero pojawiają się nad ranem, tak, i możemy je nad ranem zobaczyć. Więc tutaj jest horyzont, tak, który w horoskopie jest symbolizowany tutaj przez tą linię, tak, jak sobie, możecie tutaj tak, wiadomo, że trudno sobie wyobrazić siebie, tak, takiej sytuacji, ale spróbujmy. Tu jest horyzont, tak, który w horoskopie właśnie symbolizuje tą poziomą linię ze strzałką po lewej stronie.
Natomiast zenit, tak, czyli ten punkt, w którym w ciągu dnia najwyżej Słońce dociera na niebie w danej porze roku, to jest właśnie medium sali, czyli środek nieba. I analogicznie, tak, ascendent ma swojego przeciwną, przeciwny punkt, bardzo ważny, który jest zwany descendentem, czyli zachód, tak jak kierunki geograficzne, to jest to samo. I tutaj Słońce zachodzi, tak, to jest to miejsce, kiedy jeżeli Słońce się znajdzie tutaj, to już schodzi pod horyzont, kończy się dzień i zaczyna się noc. I tak samo medium sali, to jest ten punkt, gdzie Słońce jest najwyżej w ciągu dnia w danej porze roku.
I też ten punkt ma swoje przeciwne tutaj punkt, czyli to miejsce, kiedy Słońce jest najniżej, my tego nie widzimy, tak, bo widzimy tylko to, co jest ponad horyzontem, czyli w tej części horoskopu. Natomiast Słońce w ciągu nocy wędruje sobie, wędruje i osiąga taki najniższy punkt, to jest punkt właśnie dół nieba, czyli imum sali. I od tego momentu, jak tutaj Słońce się znajdzie, to już ona potem zmierza w kierunku ascendentu, tak, w sensie tak to widzimy.
Jak się tutaj znajduje w domu trzecim, w drugim, w pierwszym, po kolei jest na ascendencie, to znowu jest ranek w ciągu dnia, tak, bo to jest cały czas ten dobowy ruch Słońca, że te osie, te planety zmieniają miejsce, tak, nie w zodiaku, tylko w domach, w których domach się znajdują. I tutaj od tego miejsca już powoli zaczyna się robić świt, tak, przeważnie to jest taki oczywiście już najciemniejsza noc i od tej pory już powoli przybywa, przybywa, przybywa trochę światła, ale oczywiście dopiero, jak tu jest Słońce w pierwszym domu, to dopiero się zaczyna robić jasno. I tak to wygląda.
Oczywiście też potem ekliptyka ma te punkty kardynalne, tak, które wcześniej mówiliśmy, czyli te punkty, w których zmieniają się pory roku, czyli przybywa Słońca w ciągu dnia, światła w ciągu dnia lub go ubywa. I też jeżeli chodzi o ten ruch dobowy Słońca, to on może być różny, tak, na różnych półhulach, ale mniej więcej tak samo wygląda, tak. Tutaj macie też, jak na różnych miejscach na Ziemi, może bardzo wysoko lub nawet nisko bardzo. Zobaczcie, blisko biegunów, szczególnie biegunów północnego, w ogóle bardzo, bardzo nisko Słońce wschodzi, zachodzi, często tam, albo jak jest noc polarna, to w ogóle Słońce nie wschodzi.
To jest problem, to są horoskopy, które mają zawsze, przez wiele miesięcy, tak, Słońce jest cały czas pod horyzontem, ale to są takie rzeczy, które potem sobie jeszcze będziemy wyjaśniać. Jedną rzecz chciałam jeszcze wam pokazać, więc tak naprawdę taki najbardziej, moim zdaniem, przymawiający do wyobraźni rysunek jest ten, tak, że tutaj jest to odzwyzorowanie tych punktów, tak. Wschodu, że tu jest A to jest ascendent, B to jest descendent, a tutaj C to jest to medium seli, tak. A tutaj to jest imum seli, czyli dół nieba, cały. I jeszcze to, co możemy sobie zrobić, to, ja tutaj strzeruję ekran, pokażę wam, jak ten ruch, planet po kolejnych domach, jak to wygląda w ruchu dziennym.
Mam nadzieję, że to troszeczkę coś, oczywiście w ciągu kursu będziemy cały czas do tego wracać, to omawiać i na początku te astronomiczne rzeczy trochę przerażają, ale nie trzeba się tym zrażać, bo to jest, o tutaj mamy horoskop może jednak na datę, to jest na ten moment, tak, 19. 21 jest.
W programach astrologicznych jest taka często opcja, że możemy sobie włączyć clock, czyli zegarek, tak, i nam zobaczcie, tutaj będzie się teraz przesuwał ten punkt ascendentu, tak, będzie się powoli przesuwał, zobaczcie, on się powoli zmienia, bo mniej więcej jeden stopień, to jest 4 minuty potrzebuje, żeby przejść, tak, żeby do kolejnego stopnia ascendent jakby zmienił znak, to w ogóle potrzeba więcej, tak, około 2 godzin, natomiast zobaczcie tutaj, tutaj mamy, że ten ascendent porusza się, tak, cały czas po Zodiaku, tak, że tutaj cały czas na wschodzie kolejny kawałek znaku Zodiaku się porusza. Jakbyśmy to chcieli przyspieszyć i na przykład właśnie co 4 minuty zrobić, to zobaczcie, to by tak by to szło, tak, w ciągu, do momentu, kiedy zaczniemy nasze zajęcia, 20.
00, zobaczcie, ten ascendent od 3. 00 stopnia byka przejdzie do 22. 00 stopnia byka, tak, a jednocześnie wszystkie planety powoli będą zmieniały dom, tak, zobaczcie tutaj, około 20. 22, 20. 22 ascendent przejdzie do bliźnią, zobaczcie, co się dzieje z planetami, one w tym dobowym ruchu Ziemi wokół własnej osi, bo to właśnie symbolizuje ta zmiana, kiedy planety zmieniają dom, tak, to znaczy, że one po prostu codziennie, tak, są w tych samych domach o tej samej porze i to się to troszeczkę przesuwa, tak, zobaczcie, bo one się przesuwają po Zodiaku i jednocześnie też w ruchu dziennym też się przesuwa.
Agnieszka, cały czas zadajesz to samo pytanie, nie wiem, jak ci to wytłumaczyć, Agnieszka, się pytasz w któryś raz, że dwa cienkie okręgi i ten pierwszy to Zodia, tak, ten drugi, to jest, tak naprawdę, to jest koło, które wyznacza wierzchołki domów, tak, czyli to jest jakby, to nie, to tutaj, to nie jest nic, to jest nic, tylko to jest takie ułatwienie, żebyśmy mogli łatwo zobaczyć, w którym stopniu zaczyna się kolejny dom, więc ten okrąg nie ma żadnego znaczenia, on wyznacza, tak, wierzchołki kolejnych domów, tak, czyli ten podział, który jest tutaj, więc to on nie ma żadnego tutaj, żadnej nazwy. Zobaczcie i mamy, że około 22.
15 ascenem przejdzie do znaku raka i zobaczcie, jak się planety przesuną, tak, słońce już powoli będzie wychodziło z piątego domu, ale cały czas jest w drugim stopniu wagi, tak, tutaj jakby zmiana znaku Zodiaku to jest co innego niż pobyt planety w domu, ale tak jak mówię, no będziemy o tym jeszcze mówić, to jest, i zobaczcie, tutaj słońce będzie na imunseli, czyli w tym dole nieba, o godzinie 0. 30 na Warszawę oczywiście, bo to troszeczkę się też będzie zmieniało, jak będziemy bardziej na wschód, bardziej na zachód w Europie, to się będzie też zmieniało i potem będzie zmierzać to słońce sobie i inne planety, zobaczcie, będą się zmieniać sobie domy.
I mamy, jak słońce będzie na ascenencie, zobaczcie, kolejne znaki Zodiaku się tutaj poruszają, zmieniają, słońce wschodzi na ascenent mniej więcej o godniu 0. 30, tak, czyli to jest wtedy wschód słońca. I dalej mamy, po 4 stopnie tu się będzie zmieniać i mamy tutaj, zobaczcie, słońce wejdzie, ale też wcześniej Wenus, na przykład, koło 10 będzie na medium celli, tak, bo nie tylko słońce oczywiście jest na tych osiach, tylko wszystkie inne planety, tylko słońce będziemy widzieć w ciągu dnia, reszta planet nie i mniej więcej o 12. 30, nie równo o 12, tylko o 12.
30 słońce jest na medium celli, tak, to się będzie zmieniać w zależności od tego, gdzie jesteśmy na Ziemi, w którym miejscu i jaka jest pora roku, tak, bo zobaczcie, to słońce nie jest tutaj równo, ta góra nieba, a o tej porze już jesienią na naszej szerokości geograficznej nie jest równo pod kątem 90 stopni do ascendentu, tak, to jest bardziej na równiku, tak się dzieje. Ono jest pochylone w lewo tutaj troszeczkę, na taki południowy wschód, czyli wschodzi, ale jeszcze potem będzie zaraz zachodziło, tak.
Nie jest to proste, tak, ale uwierzcie mi, że to jest kwestia takiej wprawy, tak, i też takiej troszeczkę obserwacji, no w astrologii jest troszeczkę symboliki, którą musimy przyswoić, mam nadzieję, że nie zamknęłam tutaj wszystkiego, ale do tych domów, domy to jest tak naprawdę ostatni duży rozdział tutaj, który będziemy robić, ale musicie wiedzieć, że to jest tak naprawdę takie miejsce, planet, które one zmieniają w ciągu doby, tak, czyli co w ciągu kolejnych dni one będą mniej więcej w tym samym miejscu w domach horoskopu, ale też w zależności w ciągu roku będą też zmieniać to miejsce w zodiaku, więc też troszeczkę będą gdzie indziej w domu, więc to jest takie dwa koła, które się jednocześnie miedlą, nie wiem, czy tego teraz nie skomplikowałam.
Czy macie jeszcze, były jakieś pytania, Milka, tutaj, których nie zauważyłam? Który program jest dobry do tranzytów i descendentów? Milka zaraz będzie pokazywać, tak, każdy program ma, tak, nawet tak właśnie ten zergar astrologiczny, który sobie można ustawić, nawet jak na pulpicie niektóre mają programy, że można sobie taką apkę ściągnąć, im mniej więcej wiemy, gdzie, co, kiedy jest, to jest dobre do nauki, żebyście też się na początku tak oswoiwali z tym ruchem planet właśnie, nie tylko po zodiaku, bo to są do tego efemerydy, planet, możemy do tego zajrzeć, ale właśnie w domach horoskopu to już jest… Milka, na astrocomie będzie teraz o tym mówić.
Tak, ja jeszcze tutaj mam jeden, to może za tydzień wam pokażę, bo tu chyba nie mam na tym komputerze tego programu, który pokazuje właśnie horyzont razem z gwiazdozbiorami, tak, więc to czasem sobie po prostu warto też z innej perspektywy, bo to kółko horoskopu jest dwuwymiarowe i a nie raz, szczególnie ludzie, którzy mają bardzo taką jakby… na wyobraźnię muszą mieć pewne rzeczy przedstawione, sobie wyobrazić, no to w tym trzywymiarowym jest to lepiej sobie zapamiętać, co to jest. Ok. To ja na razie dziękuję, teraz mamy taką chwilkę, trzy minutki przerwy i Miuka zaraz będzie mówiła o dalej, jak korzystać z darmowego konta astrocomie i też powie, jak tam właśnie te transyty będzie można, to znaczy przesuwające się planety zobaczyć pewnie. .