Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

sebastian-urbanski-dlaczego-lifestyle-investing-jest-najlepsza-opcja-inwestowania-na-globalnych-gieldach

Sebastian Urbanski

Dlaczego Lifestyle Investing jest najlepszą opcją inwestowania na globalnych giełdach?

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

Cześć, witam serdecznie, jestem Sebastian Rubański i chciałbym Cię zaprosić na sesję pytań i odpowiedzi, która będzie miała miejsce w sobotę o godzinie 11. 00. Więc zapisz sobie ten termin, sobota godzina 11. 00 spotykam się w sesji pytań i odpowiedzi i w czasie tej sesji będę odpowiadał wszystkie pytania za ankiet, jakie również na pytania osób, które będą uczestniczyły właśnie w tych sesjach. Sesja będzie transmitowana na naszym kanale YouTube, więc tam możesz znaleźć właśnie link do tej sobotniej sesji live.

Jeżeli chodzi o dzień dzisiejszy, w tym materiale będę chciał odpowiedzieć na pytania, które były bardzo, powiedziałbym, popularnymi pytaniami i pytania dotyczące właśnie szkoleń, które będę prowadził, szkoleń lifestyle inwestyń, bo myślę, że w ostatniej sesji nie było wystarczającej ilości informacji, żeby zrozumieć w pełni, na czym polega właśnie inwestowanie typu LSE. A jest to bardzo wyjątkowe podejście, które naprawdę pozwoli Wam zarabiać bardzo pasywnie i bardzo szybko. Inaczej mówiąc, Wasze zaangażowanie czasowe będzie minimalne i Wasza wiedza również nie musi być tak duża, jak jest to w przypadku na przykład tradingu, gdzie potrzebujecie wiele lat na to, żeby wyniki czy efekty były widoczne.

Więc oczywiście pytanie od razu i może też wyprzedzę, jeżeli chodzi o szkolenie lifestyle investing, ETF, jak i również akcji, jest nowy termin. Po analizie Waszych maili, które otrzymałem, maili, które pokazywały niezadowolenie, jak i również po sprawdzeniu Waszych pytań, które tutaj zdaliście w ankietach stwierdziłem, że muszę dać Wam szansę, muszę te wiadomości, te informacje, te strategie przekazać Wam. Mamy początek roku, fenomenalny czas na rozpoczęcie inwestowania, wiemy co się dzieje na świecie, wiemy, że mamy dużo, bardzo dużo, powiedział nawet, stresu, bardzo dużo niepewności i te okazje, te możliwości powodują, że mamy najlepszy możliwy okres na inwestowanie na giełdzie.

Dlatego też kochani, musicie to wykorzystać i dlatego też ja czuję się, że muszę dać możliwość większej liczby osób właśnie poznania mojej strategii inwestycyjnej. Oczywiście znowuż ponownie jest ograniczenie osób, ograniczenie miejsc. Tego nie mówiłem w ostatniej sesji, to jest też powód dlaczego tworzę teraz kolejną sesję, kolejne terminy szkoleń, ponieważ w ostatniej sesji nie powiedziałam tego, że mamy ograniczenia ilości osób, które mogą uczestniczyć w tym szkoleniu, więc dosłownie po kilku godzinach po zakończeniu naszej sesji live okazało się, że wszystkie miejsca są zajęte, więc osoby, które chciały gdzieś tam przemyśleć, przeanalizować nie miały nawet okazji tego, żeby zrobić, bo już nie było wolnych miejsc i jak widzieliście pewnie na stronie właśnie była zabrana opcja dołączenia do tego właśnie projektu.

Na chwilę obecną jest ponad 70 osób, które zapisało się na listę oczekujących. Jest 50 miejsc, więc miejcie na uwadze to, że również bardzo szybko zniknie możliwość dołączenia do tego projektu i myślę, że dlatego też warto mieć więcej informacji, żeby zdecydować dosyć szybko czy chcecie wejść w ten projekt czy też nie.

Więc standardowe pytania, które tak naprawdę dotyczą tego naszego szkolenia, dotyczą mojego podejścia, które tutaj się powtarzały, ja na nie odpowiem, a w czasie sesji live, która będzie w sobotę, będę mówił oczywiście na temat inwestowania na rynku Forex, akcji, ETF, będę mówił o tym, w co zainwestować w tym roku, odpowiem na wszystkie pytania za ankietę, takie już wiesz pytania osób, które będą uczestniczyły, więc definitywnie bądź w tej sesji o godzinie 19 w sobotę.

Pierwsze pytanie, które się pojawia właściwie za każdym razem to jest to, czy warto w ogóle wchodzić w podejście lifestime inwestora, jeśli się ma mały kapitał, jeśli się nie ma dużego kapitału, biorąc pod uwagę wyniki, o których ja mówiłem, więc wyniki załóżmy na ETF-ach na poziomie 8-9% rocznie i wyniki z perspektywy właśnie akcji na poziomie załóżmy nawet 45% rocznie, to nie są aż tak rewelacyjne wyniki, wiadomo z perspektywy osoby, która ma mały kapitał te zyski, które chciałoby się osiągnąć powinny być wyższe i szukamy jakiegoś takiego złotego środka, jakiejś można powiedzieć rekomendacji, która nagle zarobi nam tysiące procent. Niestety muszę tutaj troszeczkę sprowadzić Was na ziemię i powiedzieć o dwóch rzeczach.

Po pierwsze wyniki, które osiągamy w podejściu lifestime inwestora są naprawdę fenomenalne.

Dlaczego? Dlatego, że macie możliwość, bardzo pomagamy szczęściu i macie możliwość zarobienia bardzo dużych pieniędzy, ale dlaczego ja mówię o zyskach tego typu, dlaczego ja mówię zyskach, które są, nie mówię o zyskach typu 1000%, 500%, 800% na przykład na rynku akcji, ponieważ biorę pod uwagę cały portfel i to jest tak naprawdę bardzo często marketingowo sprzedawane, że ktoś pokazuje 1000% zysku, natomiast jeżeli ten 1000% zysku był tylko 5% kapitału, czy nawet 1% kapitału, którego macie na swoim koncie, to ten 1000% daje bardzo niewielki zysk, tak? Przy 1% inwestycji to jest 10%, więc co z tego, że zyski wyglądają bardzo duże, we fecie koncentracyjnej nie są duże, ponieważ portfel ma więcej inwestycji niż tylko jedną.

Nie inwestujecie całego swojego portfela w jednej inwestycji, więc bardzo mocno koncentruje się na tym, żebyśmy mieli przewidywalne, bardzo, bardzo bezpieczne wyniki, a zyski duże przyjdą same z siebie. I to jest coś, co musimy rozumieć. Z drugiej strony potrzebujemy mieć również nawyk, więc miejmy na uwadze to, że cały ten proces teraz budowania tego, można powiedzieć, schematu działania, jeżeli chodzi o podejście lifestyle inwestora, polega na tym, że wiecie co robić, zaczynacie od małego kapitału i ten kapitał rośnie, on sam się pomnaża, bo macie procent składany, wy dodajecie pieniądze z oszczędności, czyli to nie jest tylko inwestycja jednorazowa, ale macie plan inwestycyjny, plan wczesnej emerytury i na tej podstawie czas działa na waszą korzyść.

I warto tutaj zacząć od bardzo małych kwot, ale bardzo szybko. Im szybciej zaczniecie, tym będziecie mieli większe wyniki później. Pokazywałem to też na CC Life, jeżeli chodzi właśnie o cały ten procent składany, więc naprawdę ja bardzo, bardzo chcę, abyście zaczęli inwestowanie. Najprostszy portfel jaki może być na przykład ETF, już jutro, już dzisiaj wchodzicie na konto, otwieracie konto inwestycyjne, kupujecie za 100 zł, za 200 zł, za 50 zł, pierwszą swoją akcję, czy swój ETF i już zaczynacie budować ten portfel. Macie super możliwość, bo są super okazje teraz i jesteście skazani na bardzo, bardzo duży zysk z inwestycji. Dlaczego? Bo okazje są niesamowite i czas inwestycji jest bardzo dobry.

Mamy już większości instrumentów obsunięcia, mamy korekty, więc możemy to po prostu wykorzystać. Więc kapitał nie jest problemem. Czy podejście lifestyle inwestyń różni się od wszystkich innych podejść? Kochani lifestyle investing to jest filozofia, to jest sposób podejścia do inwestowania. On się sprawdza na ETF-ach, on się sprawdza na akcjach jak i na innych instrumentach. I chcę wam pokazać i to jest to co chcę wam przedstawić przedszkolenia, że możecie bardzo pasywnie z ogromną przyjemnością inwestować i budować majątek. Jeżeli będziecie mieli większy kapitał, jeżeli zarobicie, jeżeli macie już oszczędności, to te wasze oszczędności będą na was pracowały i również jak będziemy w opcji, w inwestycji właśnie w opcje, będzie to również możliwość inwestycji na podstawie dochodu miesięcznego.

Więc wasz kapitał będzie wam generował dochód. I się dwa razy zastanowicie czy warto kupować nieruchomości. Nieruchomości są super opcją do dywersyfikacji. Ja wam powiem z mojej perspektywy, doświadczenia, mam 5 nieruchomości w Anglii. One zarabiają. Ale szczerze mówiąc czy chcę powiększać portfel tak bardzo, czy chcę budować można powiedzieć kolejny empire jeżeli chodzi o nieruchomości nie za bardzo. Bo one mają swoje minusy i naprawdę biorąc pod uwagę alternatywy, które mamy, tą alternatywą jest właśnie giełda, nieruchomości nie wypadają już tak super. Więc oczywiście trzeba dywersyfikować, oczywiście trzeba działać z różnych perspektyw, ale definitywnie nie podejmujcie decyzji pochopnie. Bardzo często marketing robi swoje.

Kupujecie nieruchomości, kupujecie złoto, kupujecie inne rzeczy, a później się okazuje, że to nie jest wam w ogóle do niczego potrzebne i macie więcej problemów i stresu, a nawet strat niż tak naprawdę zakładaliście. To jest lifestyle investing, bardzo, bardzo przewidywalne inwestowanie, bardzo bezpieczne podejście do giełdy i do akcji. Tak, jest to możliwe i z perspektywy waszego życia jest to plan na budowę majątku, ale też tak naprawdę budowę majątku na pokolenia, ale przede wszystkim budowę pewnego procesu, który będzie was po prostu cieszył. Oszczędzanie może cieszyć jeśli wiecie, że te oszczędności mają sens.

Jak macie zarabiać 1-2% w ciągu roku albo nic, to oszczędzanie nie ma sensu, lepiej wydajcie te pieniądze faktycznie na coś innego i tak jak mówiłem enjoy life. Więc lifestyle investing jest bardzo unikalny. Dlaczego też kolejne pytanie jest, czy te szkolenia, które będą teraz, czy to są szkolenia podstawowe, zaawansowane, czy to są szkolenia skomplikowane, proste? I to pytanie zostało mi przesłane na maila i powiem szczerze, że myślałem o tym i myślałem, kurczę, czy ta wiedza, którą ja przekażę, czy to będzie skomplikowane, czy to będzie zaawansowane? I powiem wam szczerze, że po przemyśleniach tego powiem na dobrą sprawę, że nie możemy patrzeć z perspektywy zaawansowanego podejścia, mniej zaawansowanego.

Lifestyle investing jest unikalnym podejściem, które tak naprawdę bazuje na racjonalnym, takim bardzo przemyślanym, bardzo fundamentalnym myśleniu o inwestowaniu. Mówię tutaj na myśli aktywa, chcę kupować aktywę, która nadaje nam zyski, więc nie spekulujemy, nie bawimy się w to, że coś pójdzie w górę albo pójdzie w dół, tylko bawimy się w coś, co jest przewidywalne. I na dobrą sprawę nie możemy powiedzieć, że szkolenia będą podstawowe, one będą wystarczająco dobre, żeby otworzyć pozycję, kupować akcje, kupować ETF-y, budować portfel i szczerze mówiąc, nic więcej nie potrzebujecie. Nie potrzebujecie rozwijać się, zrobić czegoś jeszcze więcej, jakiś level 2, level 3.

Oczywiście opcje są wyjątkiem, bo to jest nowy instrument, więc jeżeli chodzi o wykorzystanie opcji, to jest to oczywiście nowa klasa instrumentu, więc musimy się tego nauczyć, więc musimy jakby wyjść o wyżej poziom. Natomiast w samym inwestowaniu na giełdzie akcji czy ETF-ów mamy zasady. Ja te zasady w trakcie szkolenia będę uczył, jak budować portfele, jak je analizować i jeżeli się pojawi nowa spółka, będę wiedział co zrobić. Nowy ETF, będę wiedział co zrobić, jak go oszacować, czy to jest dobre, czy to jest złe, jakie ma zmienność, jakie ma korelacje, jakie ma wpływ na mój portfel, czy warto to robić.

To są pytania i to są pytania bardzo strategiczne i moje szkolenia tak naprawdę są szkoleniami, które bardzo mocno koncentrują się na strategii, ponieważ taktyki może mieć różne, ale strategie jak ten portfel zbudować, jakie instrumenty do niego dodać i tak dalej to jest niesamowicie ważne i bardzo uniwersalne. Więc szkolenie oczywiście jest dla osób początkujących, osoby, które wchodzą, ale też dla osób bardziej zaawansowanych, którzy po prostu chcą zobaczyć inną perspektywę myślenia, pewne rzeczy się nauczą jeżeli chodzi o podejście i na pewno wiele takich można powiedzieć informacji będzie unikalna. Dlaczego? Bo ja mam doświadczenie w wielu aspektach inwestycyjnych.

Jako portfolio manager, jako zarządca w funduszu, jako osoba, która traduje czy tradowała, osoba, która inwestuje global macro, osoba, która inwestuje value i osoba, która inwestuje z perspektywy właśnie różnego rodzaju portfeli long short. Więc macie wiele perspektyw i ja te perspektywy chcę przedstawić tak, żebyście wiedzieli gdzie iść, żebyście nie popełniali błędów, które ja popełniłem i uczyli się czegoś co nie ma sensu. Pytanie jest kolejne właśnie odnośnie opcji. Czy opcje są, czy są szkolenia z opcji? Dwie rzeczy odnośnie progresu, odnośnie kolejnego etapu. Po pierwsze szkolenie, które potrzebujecie przejść to jest szkolenie ETF-y i szkolenie akcji. Te dwa szkolenia chcecie posiadać. I powiem szczerze, każdy z tych szkoleni kosztował około 5000 zł.

Więc jeżeli macie możliwość wykupcie obydwa szkolenia. I szkolenie. Jedno i szkolenie drugie. Dlaczego? Bo później okaże się, że będziecie musieli zapłacić za jedno szkolenie 5000. I na dobrą sprawę za te pieniądze pewnie przejdziecie całą edukację właśnie u mnie. Więc definitywnie wykorzystajcie tą okazję i dołącznie do szkolenia pierwszego i drugiego możecie je wykupić osobno. Czyli pierwsze szkolenie drugie albo możecie kupić opcję premium. Tam macie jeszcze dodatkowe bonusy, więc możecie to zrobić w taki sposób. Ale myślę, że jeżeli ktoś myśli o tym, żeby inwestować w podejściem live-stay-investingu, musicie wykupić jedno i drugie szkolenia. Tutaj właściwie nie podaję na dyskusji dlaczego, bo one się uzupełniają.

Szkolenie ETF jest bardziej makroszkoleniem, strategia podejścia. Szkolenie akcji jest bardziej technicznym podejściem, bardziej takim podejściem powiedziałbym już taktycznym. Tak więc chcecie mieć jedno i drugie szkolenie i wtedy w tym pakiecie macie naprawdę kawał dobrej wiedzy i konkretny plan na to, żeby ten rok 2023 naprawdę dał wam niesamowitnego kopa jeśli chodzi o wasze finanse. Jeżeli chodzi o opcje, jeżeli chodzi o klub inwestora. Generalnie zasada u mnie jest bardzo prosta. Ja chcę do klubu inwestora wprowadzić osoby, które rozumieją moje podejście, które zakochały się w tym podejściu, które są w stanie samodzielnie też podać decyzje i są w stanie dokonać wyborów pewnych decyzyjnych jeżeli chodzi o inwestycje.

4 te osoby mogą wejść do klubu, więc w następnym etapie jeżeli będziecie chcieli mieć tak naprawdę moje pomysły inwestycyjne, jeżeli będziecie chcieli dotrzeć do moich portfelów, będziecie chcieli zobaczyć jak ja to robię i właściwie będziecie mogli mnie kopiować można powiedzieć, to wtedy możecie wchodzić do klubu inwestora, klubu LSE. Ale tylko wtedy jeśli zakończycie te 2 szkolenia. W przeciwnym razie z mojej perspektywy nie ma to sensu, bo klub LSE nie jest tani. Klub, dołączenie do klubu kosztuje tak naprawdę dość spore pieniądze. Więc po pierwsze, musicie mieć odpowiedni kapitał po to, żeby te zyski, które będą wam w klubie wygenerowane pokryły wasz koszt klubu jeszcze, żebyście mieli dobre zyski. To jest jedna rzecz.

A po drugie, jeżeli zdecydujecie się na klub, to ja chcę mieć pewność, że wy wiecie co robicie i wiecie doskonale, że chcecie śledzić moje inwestycje, bo strategie, które ja wykorzystuję znacie je i bardzo wam się podobają i bardzo widzicie w tym sens. I to jest to co chcę zrobić. Dlatego też klub inwestora odpada dla osób, które nie ukończyły jednego i drugiego szkolenia. Więc ponownie osoby, które chcą dołączyć do klubu, czyli chcą zobaczyć co ja robię, muszą zakończyć te dwa szkolenia.

I to jest nowusz, jeżeli szkolenie będzie kosztowało 5 tysięcy jedno, to macie, musicie wydać 10 tysięcy, żeby w ogóle mieć opcję wykupienia później za kolejne wysokie pieniądze do dobo strike, bo na chwilę obecny klub kosztuje 7,5 tysiąca, więc kolejne pieniądze będziemy się wydać, żeby wejść do klubu. Więc w tym wypadku naprawdę warto byłoby zainwestować teraz przy tej opcji właśnie w te szkolenia. Jeżeli chodzi o opcję, opcję uczę w mentoringu, czyli uczę w takim podejściu indywidualnym, ponieważ opcje wymagają dość sporo informacji, wiedzy, ale pamiętajcie jedną rzecz, żeby wejść w opcję, i to jest bardzo ważne, musicie mieć praktykę, doświadczenie w podejściu ETF-ów i podejściu akcji.

Czyli ponownie idziemy w tym kierunku, że jeżeli chcecie wykorzystywać opcję, musicie mieć ukończone te dwa szkolenia, ponieważ musicie mieć doświadczenie, co najmniej 3-6 miesięcy doświadczenia w tym podejściu, żebyście mogli wejść w opcję. W przeciwnym razie to nie wyjdzie, w przeciwnym razie nie będziecie w stanie wykorzystać tej statyki, bo musicie mieć doświadczenie w tym, jak tak naprawdę wygląda ta inwestycja, bo instrumenty nam się nie zmieniają, więc to jest bardzo, bardzo ważne. Pytanie kolejne, jeżeli chodzi o to, czy tak naprawdę muszę mieć długie lata doświadczenia, żeby inwestować i zarabiać.

I o tym ja wcześniej już powiedziałem, ale może tutaj jeszcze powtórzę, jeżeli chodzi o samo podejście lektor inwestycji, ono się opiera od tak naprawdę fundamentalne podejście do giełdy, które tak naprawdę mówi o doinwestowania, które tak naprawdę mówi nie trać pieniędzy i zasada druga mówi nie trać pieniędzy. Inaczej mówiąc, staramy się nie tracić. Nasze podejście bazuje na tym, że kupujemy akcje, które możemy trzymać nawet po tym jak mamy spadki, bo i tak wybiją w górę, więc jak nas złapie recesja, złapie problemy, nie da to roli, zarobimy na tym. Kupujemy ETF-y portfelowo również, więc również jeżeli mamy spadki, czekamy, dokupujemy i mamy wzrosty.

Więc w idei, nawet przy opcjach, w samej idei, przy dobrze zrealizowanym portfelu, który tak naprawdę faktycznie jest portfelem dobrze zbudowanym i opiera się o zasadę lifestyle inwestyjnego, my nie powinniśmy mieć strat. Oczywiście możemy mieć mniejsze zyski niż oczekiwaliśmy, ale nie powinniśmy mieć straty. I tu jest duży plus, ponieważ o stronę psychologicznej nie boicie się korekt, nie boicie się recesji, nie boicie się tego, że jakaś tam wirtualna strata jest obsunięcie, bo i tak wiecie, że wyjdziecie na plus. I to jest niesamowite w podejściu lifestyle inwestyjnego i to różni lifestyle inwestyjnego od spekulacji, gdzie kupujecie, sprzedajecie macie minusy, obsunięcia i tak dalej.

I to różni tak naprawdę podejście lifestyle inwestyjnego od nawet inwestowania, które tam naprawdę nie opiera się o inwestycje w dobrej jakości aktywa, ale opiera się o przewidywanie. Czyli przewidujemy, że coś pójdzie w górę, kupujemy, nagle się okazuje, że nie idzie w górę, no i musimy wyjść na minusie. My w lifestyle inwestyjnego bardzo mało przewidujemy, bardzo jesteśmy ostrożni co do przewidywania. Bardziej liczymy na to, że coś się wydarzy, co się działo ostatnie 100 lat i to się będzie dalej działo. To jest nasze podejście.

Czyli nie przewidujemy czegoś nowego, co będzie, tylko przewidujemy coś, co raczej na pewno się wydarzy, a jeżeli się nawet nie wydarzy tak, żebyśmy mieli duże zyski, to i tak w takim wydarzy się wymiarze, że będziemy mieli wystarczająco dobre zyski. Więc to tyle, jeżeli chodzi o pytania. Mam nadzieję, że rozwijałem trochę wątpliwości co do podejścia lifestyle inwestyjnego. Również opowiedziałem odnośnie tego, jak wyglądają te szkolenia, jeżeli chodzi właśnie o takie strategiczne podejście. Dla mnie ta strategia zmieniła życie.

Jako lifestyle inwestor nie muszę angażować dużego ilości czasu, mogę podróżować, mogę robić różne rzeczy i mam cały czas napływ nowych pomysłów i mam cały czas napływ możliwości inwestycyjnych, które tak naprawdę wykorzystuję, więc nie muszę siedzieć i analizować 10 godzin dziennie z półek i wszystkiego innego. Czy też w wiadomości ekonomicznej i patrzeć jakie nowe dane wyszły, jak te dane zmienią rynek i czy inwestorzy reagują tak czy nie tak. Więc naprawdę ogromny komfort, ogromna satysfakcja z tego, żeby pomnażać pieniądze, budować momenty w taki właśnie sposób.

Więc zapraszam Cię kochani, zapraszam Was do sesji live w sobotę o godzinie 11, będziemy jeszcze o tym wszystkim mówić, będę odpowiadał na pytania i jeżeli masz możliwość, dołącz do właśnie teraz tej edycji, do tych nowych terminów szkoleń, jest to ostatnia szansa i tak naprawdę jeżeli masz opcję, to definitywnie wykorzystaj opcję premium albo kup jedno i drugie szkolenie, czyli tak naprawdę kup dwa szkolenia, ponieważ w tej obecnej cenie masz okazję, która na dobrą sprawę jest niepowtarzalna. Więc to tyle z mojej strony, do usłyszenia i do soboty do godziny 11. Pozdrawiam. .


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.