Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

raporty-z-ukrainy-26-lut-w-koncu-rosyjska-zimowa-operacja-przerwana-wojna-w-ukrainie-wyjasniona

Raporty z Ukrainy

26 LUT: W końcu! Rosyjska Zimowa Operacja PRZERWANA | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

Dzień 367. Dziś spora aktualizacji z południowego wschodu. Po nieprzerwanej serii porażek w Wukledarze, Rosjanie zabrali jeszcze jedną jednostkę szturmową, by przeprowadzić kolejny, zmasowany atak, próbując naruszyć jeden z najważniejszych punktów na ukraińskiej linii obrony i wywołać reakcję łańcuchową. Jednak pora deszczowa nadeszła wcześniej i ostatecznie położyła kres rosyjskiej kampanii zimowej. Ostatnim razem mówiłem, że Rosjanie zaczęli przenosić wiele oddziałów i sprzętu z Mariupola do Wukledaru, ponieważ ich siły zaczęły tracić zdolność bojową z powodu rozległych strat. Mówiłem też, że Ukraińcy przeprowadzili serię uderzeń wyprzedzających na rosyjskie bazy w Mariupolu, aby mieć pewność, że przeniesione formacje nie dotrą na miejsce w pełnej gotowości.

Wczoraj ukraiński doradca Maria Mariupola twierdził, że niektóre rosyjskie siły, rozmieszczone wcześniej na rosyjskich tyłach dotarły na front Wukledar. Mimo to, intensywność walk w tym regionie nie wzrosła. Zamiast tego pojawiło się nagranie, w którym rosyjski dowódca pokazał krajobraz w bliskiej odległości od Wukledaru i wyjaśnił, dlaczego nie pozwolił on Rosjanom na naruszenie ukraińskiej obrony pomimo posiadania większej ilości sprzętu i żołnierzy. Wszedł też na lokalne wzgórze i pokazał jak łatwo jest kontrolować wioski na Nizinach. Mówił, że w okolicach Wukledaru różnica wzniesień jest jeszcze bardziej ekstremalna, a ponieważ Ukraińcy mają dużo kamer i dronów, mogą szybko i precyzyjnie korygować ogień artyleryjski, co strasznie utrudnia atak z Nizin.

Opisał też sytuację w pobliżu kopalni Węgla i powiedział, że w tym wypadku, pomimo że są one prawie na tej samej wysokości, te niewielkie wzgórze służą jako naturalne fortyfikacje, do których podejście jest prawie niemożliwe. Około 2 tygodnie temu Rosjanie zaczęli narzekać na nieskuteczne użycie artylerii i lotnictwa i poprosili sztab dowódczy o rażenie bloków z płyty w Wukledarze pociskami dużego kalibru. W ciągu ostatniego tygodnia Rosjanie zwiększyli swój ogień na Wukledarze. Aby rozproszyć ich ogień, Ukraińcy przeprowadzili serię kontrataków, ale wygląda na to, że Rosjanie już zafiksowali się na samym mieście.

Najnowsze doniesienia sugerują, że Rosjanie zaczęli używać artylerii kalibru 203 i 240 mm, a także nawet rakiety dalekiego zasięgu, takich jak KH-59, żeby zrównać miasto z ziemią. Rosyjskie media podają, że kilka bloków już zniknęło, jednak informacje te na razie pozostają niepotwierdzone. Ukraińcy mogą zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze mogą wzmocnić obronę przeciwpowietrzną w tym regionie, aby uniemożliwić Rosjanom użycie rakiet dalekiego zasięgu i lotnictwa. A po drugie mogą zwiększyć rozpoznanie lotnicze w regionie i skoncentrować swoje wysiłki na skutecznym ostrzale przeciwbatteryjnym. Na razie wygląda na to, że Rosjanie postanowili zatrzymać operację ofensywną i zniszczyć wszystkie przeszkody za pomocą swojej artylerii i lotnictwa przed podjęciem drugiej próby naruszenia ukraińskiej obrony gdzieś pod koniec kwietnia.

Podsumowując, rosyjska operacja ofensywna zakończyła się niepowodzeniem. Rosjanie planowali do wiosny opanować cały obwód ługański, aby podczas operacji późnowiosennej lub letniej móc zacząć zajmować się słowiańskim i krematorskim. Aby to osiągnąć, próbowali rozproszyć oddziały ukraińskie, przebijając się przez ich obronę w Ukledarze, kończąc okrążenie Bakmutu, by skrócić linię frontu i zwolnić część wojsk oraz przekraczając rzekę Żerybiec przed Kreminną. Nie udało im się jednak zrealizować każdego z tych celów taktycznych, a tym bardziej całej operacji, bo ich czas dobiegł końca. Dziś na całym froncie wschodnim zawitały wreszcie dodatnie temperatury i deszcze. Każdego tygodnia będzie padać co najmniej przez kilka dni, więc działania ofensywne staną się znacznie trudniejsze.

Zanim skończy się pora deszczowa, Ukraińcy będą już gotowi do operacji kontrnatarcia, więc wygląda na to, że Rosjanie zaprzepaścili swoją najlepszą okazję na osiągnięcie sukcesu na poziomie operacyjnym. Materiał powstał za zgodą reporting from Ukraine. Link w opisie. Dziękuję za uwagę i słyszymy się w następnym raporcie. .


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.