Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

portfel-kowalskiego-to-juz-bylo-grane-psychologia-degena

Portfel Kowalskiego

To już było grane. Psychologia degena

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

Czołem, witam wszystkich serdecznie z tej strony Kowalski i dzisiaj chciałbym opowiedzieć sobie o degeneratach, o degenckich projektach i o tym co się dzieje na rynku, ponieważ przypominają mi się czasy kiedy były mniej więcej podobne zagranie i podobnie się to kończyło w przyszłości, więc myślę że warto po prostu nad tym trochę przysiąść i być może niektórzy to jakoś wykorzystają, a być może niektórzy po prostu nie będą jakby z założenia w to się pakować.

Chodzi mi o to, że obecnie na rynku między innymi tego, że krypto moim zdaniem jest już dosyć duże i mają dosyć duże zasięgi, szczególnie ci co są influencerami, ci co coś na tych YouTube'ach, że tak powiem robią, mają trochę niecne cele do tego, żeby tworzyć własne projekty. Jak to było kiedyś, kiedyś tworzyło się różne jego rodzaje tokeny i w pewien sposób próbowało się szilować ten dany token bądź go sprzedawać na rynku, mimo tego, że on w ogóle nie miał żadnej wartości, a tylko i wyłącznie zrewentowany na spekulacje.

Teraz jest to dosyć ciekawie rozwiązane ze względu na to, że mamy DeFi i w tym momencie jest tak, że tworzy się jakieś dane rozwiązanie czy jakiś dany memcoin, token, zazwyczaj jest to związane z psami bądź kotami. Tak to się przyjęło. No i teraz tak, jak się odbywają takie mniej więcej można powiedzieć oszustwa, które w przyszłości niestety się zakończą, ale wiele osób po prostu zostanie na nich wygranych. Czyli taki dany delikwent tworzy token, tworzy token ERC20 w tym momencie ERC20 i wrzuca sobie, tak produkuje token na przykład 1 milion sztuk danych, żeby po prostu powiedzieć wam o co chodzi.

Bierze 1 milion sztuk, bierze 1000 dolarów, czy tam między w Eterach, czy w USDTech'ach i tą płynność i całe, wszystkie te tokeny wrzuca w płynność na Uniswapie bądź w takim innym rozwiązaniu związanym z DeFi, żeby było widoczny, żeby można było wykryty jakiś tam narysować. I teraz tak, facet poświęcił praktycznie nic, czyli stworzył token, ma stronę internetową bądź też zasięgi, jeżeli jest YouTube'erem i teraz wszystko pakuje w płynność. Żeby wykres narysować to po prostu mało tego, że cała płynność i wszystkie pieniądze są już jego w puli, to teraz z innych kąt kupuje sobie ten token, czyli zaczyna kupować z jednego konta, z drugiego, z trzeciego. Czyli zmniejsza tą wartość, ale też dokłada do puli pieniądze.

No i teraz cała zabawa się zaczyna, kiedy zaczyna dochodzić coraz więcej ludzi, bo on narysował w tym momencie na samym starcie wykres, który rośnie i ludzie mówią, o kurde jak tak rośnie, no to ja też doskoczę. No i teraz się zaczyna. Silerka, czyli jeżeli ktoś powstał, jeżeli ktoś stworzył taki dany token, to gdzieś tam lajkuje takie posty danego rozwiązania, czy próbuje gdzieś na grupach to silować, że to jest token i tam stoi jakaś tam dobra grupa z tyłu. No i ludzie kupują, skupują z tej puli, więc jakby to nie ma żadnego wpływu, my na imię dorzucają do puli te prawidłowe tokeny, które chcą zebrać powiedzmy USDT, czy ETH.

No i taką zabawą można ciągnąć dosyć długo, bo można się tym bawić, zobaczyć jaki jest potencjał tego danego rozwoju. Jeżeli ma się wpływy i zasięgi, to można takie rozwiązanie ciągnąć nawet parę tygodni, a jeżeli nawet ma się jakieś umiejętności programistyczne do do miesiąca, do trzech miesięcy, można taki projekt ciągnąć. I drastycznie zwiększa się po prostu tutaj liczba użytkowników, a jeżeli zwiększa liczbę użytkowników, to mamy więcej chciwych osób i one napędzają kolejne zabawy. Tylko że teraz tak, te rozwiązania obecnie nie kończą się takim stricter jak PULem, ponieważ często są one już gaszone na wczesnym etapie, czyli dany użytkownik wystarczy, że naprawdę zgarniają po kilkaset, po kilkadziesięciu dolarów i po prostu wyciągają całą płynność natychmiastowo.

Więc to na co musicie zwrócić uwagę to czy płynność jest zablokowana i zamnażenie do tego, żeby taką płynność sprawdzić, jeżeli się w takie rzeczy po prostu pakujecie i nie chcecie, żeby tak, że tak powiem, takie coś się stało. Więc uważajcie jeżeli chodzi o tą płynność, bo koniec końców to się skończy po prostu źle. I dopóki jeszcze może jesteście gdzieś tam na wcześniej etapie i możecie się podpiąć pod tą osobę, która mniej więcej na tym zarobi, to to jest jeszcze w miarę ok, ale większość się po prostu na samym końcu niestety straci.

A w przypadku kolejnych etapów, które będą się rozwijać te wzrosty już nie będą takie spektakularne, będą słabno i przecież do tego momentu, że będzie powstawać aż tyle tych projektów, taki wysyp tego można powiedzieć skamu, bo na to można zrobić boty. Że jakby w ogóle nie będzie to miało impaktu na cenę, a jedynie będą zgadzać się tak zwane ragpulle, bądź też czyszczenie płynności na danym tokenie. Więc to musicie mieć na uwadze, jeżeli nie znacie tych technikali, a widzę, że niestety osoby, które się do mnie odzywają, pytają się jak kupić jakieś tam dziwne, śmięciowe kojny, mają problemy już z zakupem na samym etapie RC20, a co dopiero nad zweryfikowaniem kontraktów na Uniswapie.

I teraz, no dobra, Kowalski nic odkryczego nie powiedziałeś, powiedziałaś o tym, że zostaniesz okradziony i że lepiej w to nie wchodzić, ok możecie to tak przyjąć, ale w pewien sposób trzeba sobie zdawać z tego, że jest tzw.

efekt sieci i pomimo tego, że teraz zaczyna się to robić na Ethereum, to moim zdaniem jeszcze w kolejnych tygodniach, może miesiącach będzie to spływać na kolejne chany i już to zauważam z mojej strony, bo widzę, że te efekt sieciowy, który pojawił się na Aptosie, właśnie przyciągnął takich użytkowników, którzy oszukują tworząc właśnie tokeny na Aptosie, a ze względu na to, że ludzie na Aptosie zarobili bardzo dużo, bo po pierwsze dostali to w eardropie, a jeżeli nie dostali w eardropie, to jeżeli z trzech czy tam z pięciu dolarów polecieli na piętnaście, to dostali tzw.

łatwy pieniądz, więc ten łatwy pieniądz z naturalnej takiej techniki społecznej czy tam psychologii powoduje to, że my łatwiej ten pieniądz będziemy mogli wydać, tak, że łatwiej będziemy się mogli go pozbyć i zainwestować w bardziej ryzykowne projekty. Tak działa psychologia i moim zdaniem jeżeli ktoś się naprawdę w takie coś chce, rzeczy bawić, to niech szuka już rozwiązań, których jeszcze tak na danym raz prawie nikt nie odkrył, a widzi, że już się one tworzą.

Moim zdaniem podsumowując to jest i tak wyłącznie oszukiwanie ludzi bądź samych siebie, bo projektów, które w ten sposób powstaną i będą prawilne bądź przetrwają kolejne lata, będzie promil, większość po prostu się wyłoży i ten efekt sieci w pewnym momencie się kończy, bo już nie ma napływu kolejnych użytkowników.

No i ci co ludzie się, no niestety widzicie co się dzieje w internecie, że ludzie się w pewien sposób burzą na to w jaki sposób to działa, ale tutaj jawnie trzeba sobie powiedzieć, że jest to pewien schemat, schemat taki bardziej piramidalny i trzeba sobie z tego mocno zdawać sprawę, jeżeli w takie coś się bawi, pamiętajcie, że najlepiej być przed wszystkimi, a jeżeli ktoś już mówi o danych tokenach na Ethereum to to nie jest już dobra rzecz.

Tak jest moje zdanie, ponieważ tam będzie coraz mniejszy kapitał, ważne będą, żeby coraz mniejsze były możliwości okradania ludzi, czyli mniejsze te fi transakcyjne i tak dalej, więc to jest ważne, jeżeli chcecie się to bawić to patrzcie bardziej gdzieś szeroko i dalej i sprawdzajcie przede wszystkim czy płynności nie są poblokowane, bądź na jakie okresy są blokowane, czy pierwszy użytkownik po prostu nie wypuścił wszystkich tokenów, wrzucił w pule i sam sobie je skupuje, to też jest trudniejsze trochę do sprawdzenia, ale jest realne.

Więc tutaj pamiętajcie, tutaj nie są już głupi ludzie na tym rynku, ludzie są oprócz was, że wy jesteście niektórzy bardzo mało świadomi, to są też osoby, które są mega świadome i wiedzą w jaki sposób was rozegrać, a jest to po prostu oszustwo. To tyle w tym temacie, mam nadzieję, że wam się podobało, jeśli podobało dajcie łapkę w górę, a albo dajcie znać się ile zarobiliście na tych swoich Degańskich projektach bądź ile żeście już tam seracili. Ja życzę wszystkim spokojnego i chłodnego można powiedzieć spojrzenia na rynek, kalkulacje i rozegranie, ponieważ to będzie najwięcej profitować w przyszłości, to co się nauczycie teraz, a nie chciałbym, żebyście się nauczyli na błędach bycia rozjechanem bądź kupienia shitcoina.

Życzę przyjemnego dnia, trzymajcie się, cześć. .


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.