Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

kwarantanna-z-bitcoin-kto-oprocz-ufo-kupuje-aktualnie-bitcoina-podcast-kwarantanna-z-bitcoinem

Kwarantanna z Bitcoin

Kto oprócz UFO kupuje aktualnie bitcoina - podcast Kwarantanna z Bitcoinem

Opis wygenerowany przez Skrybot

Portfel Bitcoin UFO to niesamowita technologia, która pozwala wysyłać Bitcoiny w sposób anonimowy i automatycznie informować o wysłanych środkach. Dowiedz się, jak działa i jak może wpłynąć na przyszłość rynku! 🤩🤩"

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

Witajcie w Kwarantannie z Bitcoinem, Lech Wilczyński i Szczepan Bentyn. Jak co tydzień opakujemy stan świata. Jakoś zimno dzisiaj w Paragwaju, 26 stopni strasznie, jakoś tak bluze trzeba założyć jak się wychodzi na dwór. Klimatyzację trzeba wyłączyć, także chyba nadchodzi jesień. Bo u nas teraz kończy się lany, a jeszcze nie ma w ogóle dzieci poszły do szkoły i teraz jesień nadchodzi. Tak dziwnie. Takie, że to jest tutaj trochę inaczej. Dajcie znać w komentarzu jak wy się trzymajcie, trzymacie, cześć, witamy was wszystkich. Piszcie w komentarzach, że miło was widzieć. Cześć, cześć. Dzisiaj będzie znowu dawka newsów trochę Bitcoinowych. Znowu się dużo dzieje w sztucznej inteligencji i o tym też będziemy rozmawiać. Pozdrawiamy wszystkie boty. A jeśli jesteście człowiekiem, to zdajcie, proszę, potwierdźcie, że jesteście człowiekiem klikając łapkę w górę. Udowodnijcie, że nie jesteście robotem.

Także tyle jeśli chodzi o ogłoszenie paradywialne na wstępie. W zgodnie z tematem odcinka zastanawiamy się, kto jest zaczął kupować Bitcoiny, bo niestąd nie zawątnęł, bez powodu, chociaż może pewnych powodów można się domyślać, oczywiście, dlaczego cena Bitcoina nam podskoczyła prawie na 25 tysięcy, a nawet troszeczkę przekroczyła, ale się ześlizgnęła jednak z tego poziomu. Czyżby to wynik nowych regulacji w Stanach Zjednoczonych, które dały pewne zielone światło bankom inwestycyjnym w Stanach do tego, żeby przechowywać aktywa, oczywiście ze szkodą dla wszystkich mniejszych startupów czy zwykłych giełd, czy takich tradycyjnych podmiotów, które nie są regulowane jak banki, ale widać, że w Stanach Zjednoczonych trend jest taki, że wszystkie te usługi kastodialne będą bardzo, bardzo, bardzo mocno regulowane, ale z drugiej strony niektórzy to mogą postrzegać jako o kurczę, wszyscy czekali na uregulowanie i wtedy rzeczywiście banki będą mogły kupować.

No i oprócz tego, oprócz tego obserwujemy bardzo dużą wariancję w górę w tym wypadku dotyczącą haszrejtu Bitcoina, bo biorąc pod uwagę chwilowy haszret, który w tej chwili widzimy, no to po prostu skacze na niebotyczne poziomy. Oczywiście, jeżeli średnia tego haszrejtu się utrzyma na tym poziomie, to znaczy, że ktoś odpalił naprawdę bardzo dużą liczbę koparek, ale podejrzewam, że to jest na razie tylko i wyłącznie zwykła wariancja, bo jak sami wiecie, haszrejt liczy się jest, to znaczy haszrejt Bitcoina, jaki jest podawany, to tak naprawdę to nie jest faktyczny haszrejt, tylko tak naprawdę to jest jest on wyliczany na podstawie aktualnej trudności i wydobytych bloków. Więc. . . Tak, i on i on cechuje się bardzo dużą wariancją, dużym. . .

To nie jest haszret, który jest podawany, nie jest faktycznym haszrejtem, dopiero w dłuższym okresie czasu z średniej, z dłuższego okresu można rzeczywiście stwierdzać, że to był akurat faktyczny haszret w danym okresie. Więc to, czy ktoś włączył akurat więcej koparek, prawdopodobne, ale może to być tylko i wyłącznie z części górników. Czyli jeżeli częściej wpadają bloki, to widzimy podskok w haszrejcie Bitcoina, tak? A mogą wpadać częściej ze względów po prostu czysto losowych, czasem wpadają, czasem. . . No, czyli haszrejt, który widzimy, to jest tak naprawdę wynik wtórny, a nie pierwotny, więc tak naprawdę nigdy nie wiadomo jaki jest faktyczny haszrejt w danej chwili. No dobrze, no to. . .

Dlaczego mówi, że haszrejt jest elementem analizy fundamentalnej, a fundamentalnie w tym tygodniu mieliśmy inwazję UFO w Stanach Zjednoczonych i wydaje mi się, że po prostu bardzo dużo inwestorów indywidualnych w Stanach patrzy po prostu na Bitcoin, a zresztą wyszło badanie jakiś raport, który pokazuje, że ponad 60% milenialsów uważa, że Bitcoin to jest jednak aktywo, które jest miejscem bezpiecznym na ich oszczędności. W sensie chroni się przed inwazją UFO, tak? To masz na myśli. No myślę, że to jest jedyne aktywo, które chroni przed inwazją UFO. Także dajcie znać, kto z was dokupił w tym tygodniu Bitcoiny, bojąc się inwazji UFO tajemniczych balonów. Ja mam taką tezę, że skoro UFO jako cywilizacja bardziej zamansowana, no to ona nie będzie chciała przyjmować innej formy płatności, niż w Bitcoinach, więc jeżeli będziecie chcieli zapłacić papierowymi banknotami, to UFO was wyśmieję i zarządza.

Jak porwą wasze dziecko i trzeba będzie zapłacić okup, no to przecież żaden kosmita nie przyjmie papierowych dolarów. No pomyślcie, przecież to jest bardziej rozwinięta cywilizacja, to jest. Także no nie dość, nawet nie on-chain, nie w Lightning Network, tylko ponieważ UFO bardzo mocno dbają o prywatność transakcji, więc zażądają płatności w Czaumiańskiej Gotówce, więc będziecie musieli użyć jakiegoś zamansowanego portfela, który pozwoli wam na płatność w Czaumiańskiej Gotówce, no to w tym tygodniu mamy kolejne możliwości w tym zakresie, więc możecie sobie na przykład zainstalować portfel, który się nazywa nadstarz. app i jest to o tyle fajna, fajny portfel, że pozwala również na integrację z siecią społecznościową Nostr, która w tym momencie, wiesz, wybuchła po prostu, cały protokół Nostr wybuchł w tej chwili do niesamowitych poziomów, bo już spokojnie ponad milion ludzi używa Nostra.

Klientów Nostra jest już naprawdę co nie miara i są naprawdę dobrej jakości, to już nie jest taka technologia bardzo toporna, bardzo fajne klienty i webowe, i na smartfony są dostępne, na przykład na smartfony macie, na Android'a macie Ametysta, w sieciowych klientów jest Nostr Social, ale jeżeli chcecie sobie wybrać jakiegoś klienta Nostra, żeby móc sobie wybrać taki, jaki wam najbardziej pasował, to na stronie nostr. com łamany przez klient, macie do wyboru tutaj webowe, desktopowe, na iOS'a, tutaj na iOS'a tylko jest Damos dostępny, na Android'a macie Nostros, Ametysta, Nozl, więc możecie sobie dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą jak to jest Nostr, to jest to zdecentralizowana sieć społecznościowa, w praktyce wygląda trochę jak klon Twittera, także dla tych, tych, którzy myśleli, że się przeniosą na. . .

jaki był ten alternatywa dla Twittera dotychczas? Paladir, jak to się tam nazywało? Taka wolno myślona? Tak, ale jakoś się nie przyjęła, jakoś się nie przyjęła, natomiast ten Nostr staje się bardzo, bardzo popularny zwłaszcza wśród Bitcoinowców, zwłaszcza, zwłaszcza z tego względu, że ma natywną integrację i z Lightning Network i właśnie tak jak wspomnianym czałmiańską gotówką, więc za pomocą takiego portfela nadstarz możecie komuś wysłać bezpośrednio na jego klucz publiczny w sieci Nostr tokeny, tokeny właśnie z czałmiańskiej gotówki, czyli tak naprawdę Bitcoiny w sposób całkowicie anonimowy, czyli nie musicie komuś przesyłać ręcznie takiego kodu cyfrowego banknotu, tylko bezpośrednio na klucz publiczny można wysłać. Jak to wygląda w praktyce, to tutaj jest. . .

Pozwolę sobie zrobić taką małą demonstrację, która dzisiaj pojawiła się w tym tygodniu, więc powiedzmy, że tu jest jakiś klient Nostra, a akurat tutaj użytkownik używa klienta Iris, ma tutaj dla przykładu dwa portfele z czałmiańską gotówkę, jeden to jest po prostu skryp pythonowy dla programistów, takie typowe rozwiązanie, po prawej stronie jest portfel nadstarz. Tak, nadstarz tutaj akurat jest zintegrowany z kontem na Nostrze, czyli ma jest przypisany jakiś klucz publiczny, tutaj widzicie ten nPub to jest właśnie klucz publiczny z Nostra i na ten klucz publiczny są wysyłane tokeny, więc bezpośrednio na czyjejś konto Nostr można wysłać czałmiański cyfrowy banknot.

I o tyle jest to fajne, że właśnie nie dość, że na konta w sieci Nostr można wysyłać normalnie płatności w Lightning Network, no to jeszcze właśnie już od razu jest zaimplementowana bardzo fajna integracja czałmiańskiej gotówki, a co jeszcze jest właśnie też ciekawe, co może wywołać bardzo duży efekt FOMO wśród Was, użytkowników, dlaczego warto sobie założyć konton w swój własny konto na Nostrze, czyli nie tyle konto, co tak naprawdę swój klucz prywatny wygenerować, to to, że możecie, jeżeli tam postujecie bardzo jakieś ciekawe posty, to możecie dostawać żapsy. Mówię, przekręcam. To nie są, to są zapsy, tak, ale my się możemy śmiać, że to są żapsy, więc jest to forma lajków, więc zamiast po prostu przesyłać komuś serduszko, że podoba Wam się czyjś post, to możecie komuś po prostu w formie lajka przesłać żapsy.

Żapsy, żapsy, to żapsy, to są polskie żapsy, ale to znaczy to nie są żapsy z żabki, tylko żapsy w postaci. Te klucze publiczne użytkowników, one są gdzieś, można je jakoś indeksować, czy nie? Z NPUB-y? No, do każdego, protokół Nostrii jest całkowicie otwarty, więc możecie pisać własne roboty, własne implementacje, możecie sami odczytywać wszystkie dane, które pochodzą z serwerów pośredniczących tak zwanych relay-ów, więc każdy może napisać własną aplikację i w praktyce to oznacza, że jeżeli. . . No, czyli raczej pytam o to po prostu, czy pewno na Nostrze będzie się dostawać airdropy, bo jeżeli, wiesz, masz adres publiczny, który jest publiczny i można go zindeksować, to prędzej czy później będą robione airdropy na tym Nostrze? Czy się chce, czy nie? Będzie miał się portfel pełen różnych. . . no. . . tokianów.

No, tutaj jak pytacie o nasze klucze publiczne, no to ja na przykład swój na Twitterze podałem właśnie dzisiaj, gdzie można mnie znaleźć na Nostrze, pod jakim NPUB-em, także zapraszam do śledzenia, więc no, Elon Musk ma tutaj prawdopodobnie duży orzech do zgryzienia z tego względu, że sobie troszeczkę zraził do siebie Bitcoinowców za to, że. . . No, głównie z tego powodu, że. . . Za to, że prezesem Twittera został pies, tak? Tak. Że Dogecoin, że Elon Musk nie wycofał się z Dogecoina, że nie myśli o tym, jak zintegrować Lightning Network, czy usługi Bitcoinowe na Twitterze, więc Bitcoinowcy po prostu stworzyli swój własny protokół. I tyle. Znaczy, żeby nie było, że ja żartuję, że prezesem Twittera został Dodge pies, bo Elon sam wrzucił zdjęcie, które ukazuje właśnie psa z koszulką CEO i podpisem. Nie wiem, czy to widać, czy nie. Staram się to udostępnić.

No więc w tym tygodniu Elonowi trochę odbiło. Nie wiem, czy pamiętacie, bo to było jakieś 2-3 tygodnie temu. Elon zrobił ankietę, czy 2, czy na jak, nie miesiąc temu, czy powinien zostać prezesem tego Twittera. I powiedział, że obiecał, że będzie postępował według wyników tej ankiety. Minął miesiąc. Elon wciąż jest prezesem. Ale w ramach rozpraszania użytkowników postanowił mianować swojego psa prezesem. No więc widzisz, zrażenie do siebie w Bitcoinowców poskutkowało tym, że po prostu powstała alternatywna sieć społecznościowa, alternatywny protokół. I to w sumie jest zgodnie ze sztuką. Czyli całkowicie zdecentralizowane, rozproszone. Każdy może postawić swój własny relay. Jeżeli macie na przykład pełny węzłek z Umbrella na przykład, to możecie sobie zainstalować aplikacje, no z który relay. Więc każdy z was może być tak naprawdę. . . I być węzłem. Tak, być węzłem do przekazywania wiadomości.

Bądź swoim Twitterem. Tak, bądź. . . Jaka ciekawa propozycja wartości. Bądź swoim Twitterem. Bądź jak Elon. Kup se Twittera. Tak czy inaczej w Nostrze jest bardzo dużo fajnych metod monetyzacji. Dużo rzeczy może być biznesowo fajnie spiętych. Nie musisz tutaj liczyć na łaskę Twittera, że twój bot będzie mógł działać, albo nie będzie mógł działać, że będziesz miał dostęp do API, albo nie będziesz miał dostęp do API. Tutaj jest całkowicie otwarta sieć. Oczywiście to, czy jakieś relaye, czy już. . . Tak. Nie będą cię blokować, no to już jest decyzja użytkowników. Wiesz, problem polega na tym, że ostatnia dekada pokazała, że tylko jednej sieci społecznościowej udało się przebić do mainstreamu i osiągnąć jakiś efekt sieciowy. I jest to. Był to TikTok, no.

Reszta to jest po prostu ogromne cmentarzysko różnych sieci społecznościowych, o których dzisiaj nawet nikt nie pamięta, także czy Nostrowi się uda? Może jakby miał swój token. To by było, wiesz. . . No słuchaj, ja tu wcale nie twierdzę, że Nostry nie wiem, wygra batalię w sieci społecznościowych, ale podam ci jeden właśnie ciekawy argument w tym obszarze, a mianowicie Chiny. Więc duży, bardzo duża skala przyrostu użytkowników Nostra miała miejsce gdzie? W Hongkongu. I co to oznacza w praktyce, że dla takich użytkowników, którzy żyją w krajach, które mają poblokowane sieci społecznościowe w jakiś tam sposób, nie mają dostępu do Twittera itd. itd. Nostry jest bardzo ciekawą alternatywą, której bardzo ciężko będzie bardzo ciężko będzie ją zablokować w takich krajach jak np. Chiny. Chociaż w Chiny to. . .

Czyli chcesz powiedzieć, że to jest kolejna technologia, którą się używa dopiero jak się mosi, tak? To chcesz powiedzieć. Tak, tak, tak. No właśnie, dobra, to przechodząc. . . To od razu widać, że właśnie to po prostu tylko taki argument, że Chiny tutaj mogą być bardzo dużym motorem napędowym Nostra. I postęp, jeśli chodzi o implementację różnych narzędzi klientów itd. jest pierunujący, bo to równie szybko się zaczęło dziać jak w przypadku sztucznej inteligencji. Więc wygląda to. . . Jestem zaskoczony, szczerze mówiąc. No, miejmy nadzieję, że adopcja będzie podobna jak w przypadku sztucznej inteligencji. A kolejnym krajom, który może być zainteresowany Nostrem, na pewno będzie Nigeria, która w tym tygodniu stwierdziła się, że z dnia na dzień zmieni banknoty. Wyobraźcie sobie, rząd wprowadza limity transakcyjne tam do 1000 dolarów tygodniowo.

Do tego z dnia na dzień stwierdzają, że wprowadzają nowe banknoty, oczywiście dla bezpieczeństwa wszystkich ludzi, bo stare banknoty za łatwo były fałszowalne i za dużo było fałszywek w obrocie, więc teraz wszyscy, żeby móc korzystać ze swoich pieniędzy, muszą się ustawić w rzeczy w bankomatach i w bankach po to, żeby wymienić swoje stare banknoty na nowe. To w ogóle przypomina trochę tą akcję, co się działa w Indiach na koniec 2017 roku, nie wiem, czy pamiętacie. No i okazuje się, że banknotów brakuje za mało w porównaniu do tego, jaka jest potrzeba. Opłaty transakcyjne w ogóle we wszystkich sklepach wzrosły do jakichś niepotycznych kwot, że chcesz wydać 20 dolarów, to 4 dolary opłata transakcyjna kosztuje w sklepie spożywczym, co jest jakimś w ogóle totalnym absurdem.

Brakuje gotówki, ludzie zostali z gotówką, która jest teoretycznie nielegalna, nie obowiązuje już, więc co zrobili? Wybiegli na ulicę oczywiście i zaczęli co robić. Jakie to w ogóle. . . No tak, wiesz, nigeria. . . . . . zaczyna siedzieć za kwąstą i nie jest to nic więcej, ale. . . . . . to jest w tym momencie przynajmniej gdzieś za współudział. I co? Z mamą nigdzie, bo myśmy, żeby tylko wyrońli swój spot i te spoty zniszczamy, myślę, że po prostu idą siedzieć z kosztów, tak naprawdę, że są na dole, bo po prostu nie jest tak. . . . . . nie jest to mniej. Niestety, Szczepan, strasznie się tniesz, więc w ogóle ci nie słychać. Więc. . . . . . w ogóle internet. . . . . . widać. . . . . .

internet w Paragwaju, w bardzo słabej jakości, więc mamy. . . . . . jeżeli ktoś szukał jakiś wad w Paragwaju, no to jest pierwsza wada słaby internet. Jeżeli chodzi o Nigeria, no to rzeczywiście tutaj mamy taką sytuację, że jest to kolejny kraj, który pokazuje, że pieniądz fiducjarnych kończy się tak jak zawsze, oczywiście, i można powiedzieć, że jest to kraj afrykański, że tam zawsze takie rzeczy będą siedziały, że takie rzeczy nigdy nie będą siedziały w cywilizowanych krajach z ustabilizowaną gospodarką, że. . . . . . że wysoka inflacja nigdy nie będzie nas dotyczyć, że u nas wszystko zawsze będzie fajnie, ale tutaj są właśnie. . . tego typu kraje są bardzo fajnym takim połetkiem doświadczalnym, albo raczej modelem w pigułce tego, co może się dziać w dużej skali. Mam nadzieję, że już wróciłem w prawdziwej wersji.

Mniej zaczynajesz się. Jesteś czarnym ekranem. Może wyłącz sobie wideo. To najlepiej. O, jakiś mam śmieszny avatar nawet. Także Szczepan ma dzisiaj avatar ze StumbleGuyz. Kto mi taki ustawił? Ty mi taki ustawiłeś? No dobra, lecimy z tematami, słuchaj. To jest ten temat. To jest ten temat. To jest ten temat. To jest ten temat. Lecimy z tematami, słuchaj. Powiedz mi w takim razie, czy nigerijczycy będą teraz używać Bitcoina, skoro im zabrali wszystkie banknoty? No bo Afryka jest jednak chyba idealnym miejscem do adopcji Bitcoina na dłuższą metę.

Z racji tego, że tam nie ma tak silnych regulacji czy możliwości kontroli tak jak w krajach europejskich, gdzie my tu mamy przecież bardzo silny nadzór w regulacje AML-y, nie AML-y, w Stanach Zjednoczonych to samo, to jednak kraje afrykańskie nie mają tak silnej biurokracji czy możliwości kontroli, więc tam możliwość wykorzystywania tego typu technologii jak Bitcoin wydaje się dużo łatwiejsza niż w cywilizowanych krajach takich jak Polska czy Stany Zjednoczone. Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale Nigeria ostatnimi czasy jest w czołówce jeśli chodzi o adopcję krypto, także myślę, że to jest nieuniknione. Nie wiem czy mnie rozumiesz. Tak, tak. Problem. Tak to jest jak za Internet płacić się bananami. No tak, tutaj pocimy w parę bananami i mango za Internet.

No dobrze, no to dajcie w komentarzach swoją teorię kto w tym tygodniu zaczął kupować Bitcoiny, bo może wszyscy jednak zauważyli, że wszystkie możliwe wskaźniki cyklów koniunkturalnych Bitcoina o jakiś czas temu czy najdawno osiągnęły swoje w sensie poziomy, które sygnalizują w dno, więc może ludzie po prostu zaczęli w końcu kupować ulica, ale raczej tego typu pieniądze jakie w tej chwili wchodzą, nie sugerują, że jest to ulica, więc jednak ja mam swoją teorię, że od momentu właśnie kiedy pojawiły się pozytywne informacje dotyczące regulacji dla banków w Stanach Zjednoczonych, no to jednak tutaj mogło się pojawić z tego kierunku większe pieniądze albo biorąc pod uwagę to, że Rosja po cichu mogła sobie zacząć kopać Bitcoiny, no to też dodatkowo zaczęli jakoś inwestować, bo też pewnie myślą o alternatywach czy przynajmniej szykują sobie wszystkie możliwe alternatywy do handlu międzynarodowego, więc, ale na to nie ma żadnego potwierdzenia i prawdopodobnie tego się w ogóle nie dowiemy.

A może do tego, tak jak piszecie tu w komentarzach, właśnie to też jest ciekawa teoria. Tak właśnie, to też jest ciekawa teoria. Stable coinów powoduje, że ludzie próbują się ratować uciekając do Bitcoina, bo tak jak wiemy w tym tygodniu SEK zaatakował Paxosa, który jest emitentem. BUSD, czyli Binansowego Stable Coina. No i jak jest strach o stable coin, no to do czego uciekać? Albo do innego stable coin, albo do Bitcoina, więc może część była przekierowana do Bitcoina. Plus wydaje mi się, że jako że widać już na horyzoncie to, że będą obniżane stopy procentowe, czyli gdzieś tam w wypowiedziach FED-u się pojawia, że może już w tym roku będziemy obniżać stopy procentowe, no to powiedzmy te smart money rynek już wycenia po prostu w cenie Bitcoina względnie to, że już niedługo będą jakieś stopy obniżone na przykład.

Więc myślę, że to może być jakaś koniunkcja wielu czynników, które sprawiają. . . No i UFO oczywiście. UFO to jest bardzo ważny czynnik w tym wszystkim tygodniu. No to może właśnie to UFO to są właśnie te słupy z BlackRock, tak? Takie zasugerowano. Także no wiesz, UFO to niekoniecznie muszą być obcy, prawda? Więc sama definicja UFO mówi, że jest to po prostu niezidentyfikowane obiekty, więc wszystko się zgadza. Więc mamy niezidentyfikowane obiekty kupujące Bitcoina. Ale no jest to. . . Można się cieszyć, no nie spadamy niżej. Bitcoin się trzyma. Jest integrowany, rozwija się. Więc czemu narzekać? Ja mam takie pytanie do was wszystkich komentujących. Czy wy zakładacie, że jeszcze będzie jakieś tąpnięcie na rynku? Czy już was obecny raid przekonał, że ubijamy kolejne, coraz wyższe schody? Że teraz wchodzimy po schodach w górę, a nie w dół.

Dajcie znać w komentarzu, co myślicie na ten temat. I w ogóle dajcie mi znać, czy miarem nie rozumiecie, czy już przestałem być robotem, do tego nie wiem. Nadal jesteś botem ze StumbleGuy's. Masz jeszcze? Lechu, to, że ty wiesz, w ogóle to jest gry, Avatar, to jest w ogóle symptomatyczne. Musisz mnie dodać do StumbleGuy's, to się pościgamy razem. Dajcie znać, kto w komentarzach, kto gra w StumbleGuy's. Bo my z Lechem prześcigamy. Ile masz koron już w StumbleGuy's? Nie, to ja nie gram, ale mój syn gra, więc. . . Czekam na integrację Lightning Network w StumbleGuy's. To się nie doczekasz. Ale przechodząc do tematu sztucznej inteligencji, bo pewnie do krypto jeszcze wrócimy. Są tacy, co liczyli na 3 tysiące za Bitcoin.

Gdzie ten Bitcoin po 5 tysięcy, po 12 tysięcy, prawda? Kto nie kupił po 16 ten trąba. Ja się zaliczam niestety do tego grona. No ale cóż, tyle lat w krypto i czek i tak nie potrafię wyczuć tego denka, ale w każdym razie, jeżeli chcecie, przechodząc tutaj do narzędzi sztucznej inteligencji, jeżeli chcecie sobie obliczać kursy i wskaźniki i tak dalej i nie macie pomysłu, jak to robić w arkuszach kalkulacyjnych, no to z pomocą przychodzi podobne narz. . . Już kiedyś mówiliśmy o pewnym narzędziu do kreowania formów w arkuszach kalkulacyjnych, ale tutaj jest bardzo fajny narzędzie, które się nazywa formulagenerator.

app, który pozwala Wam na integrację nawet z Google Sheets ze spreadsheetami googlowymi jako dodatek i możecie sobie dość szybko generować, przynajmniej jeżeli nie wiecie jak napisać jakąś formułę, albo nie chce Wam się czytać dokumentacji, no to można sobie tekstowo opisać, co chcecie zrobić ze swoimi komórkami i dodatek w Google spreadsheetie Wam wygeneruje odpowiednią formułę. To jest w ogóle bardzo ciekawy use case, bo dostajesz nowego jakiegoś plik w Excelu czy tam w Google Sheetie i wiesz, często te rozbudowane Excele to jest. . . to jest. . . mogą przyprawić obrój głowy, a tu możesz zapytać co ten Excel robi i dostajesz opis krótki, co ten Excel robi i możesz poprosić o jakąś komendę i dostajesz od razu analizę plus możliwość używania tego zupełnie nowy interfejs do plików Excela, który był niedostępny wcześniej. To tak jakbyś miał eksperta od Excela zaraz pod ręką.

Kolejne narzędzie, z którym Wam się chciało podzielić to use Galileo. ai, który zaczął się na aplikacji. Jeżeli zajmujecie się developementem aplikacji, no to potrzebujecie mieć inspiracji na projekt interfejsów to tekstowo też możecie opisać sobie jak ma wyglądać Wasza aplikacja albo kolejne ekrany. I nie dość, że dostaniecie wizualizację to jeszcze automatycznie dostaniecie plik do eksportu do figmy, gdzie możecie dopieścić swój design, projekt w filmie no to możecie użyć kolejnych narzędzi które wam wyeksportują cały projekt w postaci w postaci kodu w reakcie więc tutaj już mamy praktycznie cały pipeline od projektowania interfejsu aż po generowanie gotowego kodu stron internetowych.

Tak się zdaje że front end deweloperzy są dużej dużej części już zastąpieni z tym że najgorsze jest to że jak będziesz na to Galileo to tak jak idąc za przykładem Microsoftu możesz się zapisać na waitlist tak że wiesz ja rozumiem fajne wideo nie super to gdzie fajnie to wygląda fajny piesek tam biega na tym kładce ale kurde gdzie jest to narzędzie no ja tutaj chcę to używać ale jestem na waitlist z kolejnych z kolejnych narzędzi na które musisz się oczywiście zapisać na waitliste wiadomo marketing no to macie in video kropka a ja łamanie przez ai gdzie możecie sobie właśnie już tekstowo wygenerować całe wideo więc może postaram się tutaj zaprezentować jak w to w praktyce wygląda więc dla tych prawdopodobnie dla tych którzy tworzą praktyce na YouTube czy tak tak tak znowu na waitliste no ale możliwości są jest spore więc jeżeli ktoś sobie chce wygenerować intro do swojego wideo albo zrobić reklamówkę na LinkedIn Twittera czy instagrama no to w tej chwili nie musi już zatrudniać się żadnego żadnej inwencji kreatywnej żeby sobie wygenerować swoją własną profesjonalną reklamówkę no nie wie nie aż się trudno uwierzyć że to co tu pokazujesz to jest faktycznie wygenerowany wygenerowany przez ai przecież te ai owe generacje to zazwyczaj wiesz one są takie dość charakterystyczne to się zdaje być wow ciekawe może wykształcili swój model ale ja w tym razie w ostatnim znalazłem z kolei tekstu game nie wiem czy widziałeś tekstu game projekt który właśnie z prompta po prostu generuje cały cały świat gry na przykład całą mechanikę tej gry czekaj bo to to strona internetowa coś szaleje projekt się nazywa opus i i też mam taką tego wideo jak to działa akurat fascynujące jest a przecież amnie to to jest to gdzie opisujesz promptę świat który ma być stworzony w silniku gry później oczywiście to wszystko można wyeksportować do unreal engine piątki do do tych wszystkich głównych silników gier także wiesz tworzy sobie postać wszystko z promptów także do jakiegoś szybkiego prototypowania do do tworzenia wideo czy do tworzenia podstaw gier czy w ogóle chyba do tworzenia gier no wchodzimy w etap gdzie każdy z nas ma super moca to jest to jest ja się czuję jakiś taki ja mam wrażenie że codziennie poznaje nowe narzędzie czy produkt że stwierdzam kurde całe swoje życie mógłbym poświęcić temu jakbym był w to dobry to po prostu mogę zrobić coś niesamowitego i następnego dnia przychodzi kolejny produkt i mówi tym się zajmij i tak naprawdę bycie prompt engini rem en inżynierem promptowania to już to już dzisiaj można jasno stwierdzić że prompt en inżynier promptów to jest gość który jest świetnym programistą genialnym grafikiem game developerem jest znawcą excel a fenomenalnym ekspertem jeśli chodzi o excel a no nie i zna cały internet na pamięć i potrafi odpowiedzieć na każde pytanie po prostu bycie prompt enżyni rem to jest jakieś to jest jakaś totalna super mocy także jeżeli się nie uczycie tego jak się tworzy prompty jak się formuje jak tworzyć nie wiem mid journey wagi jak odpowiednio formułować jaką składnie używać w promptach no to tracicie w ogóle to jest a i tak swoją drogą w polskim internecie jest zero treści na temat niewiele jest na temat tworzenia promptów także może to jest w ogóle nisza dla nas kto wie no jeszcze z właśnie do czego w e-commerce można wykorzystać sztuczną inteligencję masz na przykład zdjęcie jakiegoś pro produktu powiedzmy nie wiem masz.

Kurtkę czy coś mi się tutaj nie załadowało niestety ale możesz po prostu wygenerować sobie obrazy masz sklep internetowy i po prostu masz nie wiem produkty które są sfotografowane na białym tle i chcesz je w jakimś kontekście umieścić.

Możesz coś takiego sobie wygenerować masz na przykład tą kurtkę i wygenerować sobie kilka różnych zdjęć z postaciami które pochodzą są całkowicie fikcyjne i twój produkt możesz po prostu powiesić na na jakiejś osobie no nie wiem tutaj akurat przykład z plecakiem to mnie jakoś niespecjalnie przekonuje powiedzmy to chyba każdy iPhone to potrafi już nie no ale masz na przykład zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie masz nudny sklep z mebla meblowy sobie właśnie wystawiłeś i chcesz swoje produkty jakoś ładnie zaprezentować no to sprzedajesz sofę i wrzucasz ją nie wiem tylko nie wiem dlaczego w dżungli akurat. Jak już wiesz out of the box tak kreatywne podejście o to już lepiej czyli na przykład twoja sofa w jakimś tam domku nie.

Albo na albo na sawanie więc kiedy będziesz wiesz jak macie swoje sklepy internetowe jak macie swoje sklepy internetowe. Kiedy będzie można wrzucić zdjęcie swojego salonu i wiesz i pięknie poukładać sobie meble tak jak zrobić wizualizację według stable diffusion. No i też nie wiem czy chyba w zeszłym tygodniu właśnie mówiliśmy o tym że polski produkt. Robi furorę jeśli chodzi o kreowanie kreowanie dubbingu do filmów więc też wiadomo wiadomo mamy wszyscy nasi najlepsi lektorzy już poumierali. Więc teraz teraz prawdopodobnie można będzie wziąć głos.

Który jest jednego z naszych ulubionych lektorów którego lubimy a którego już niestety z nami nie ma świętej pamięci nauczyć różną inteligencję jego głosu i w następnych latach mieć lektora w postaci jego głosu chociaż z drugiej strony tak tacy standardowi lektorzy już też odchodzą w niepamięć bo bo w tej chwili wykorzystuje się oryginalne głosy aktorów do tego żeby zrobić im wersję wygrywano w innym języku więc już nie trzeba mieć ładnego głosu lektora można spokojnie wykorzystywać natywne głosy aktorów i podkładać je w innym języku.

Tylko czar licency kupić nam ale ale jeżeli ktoś będzie chciał czytać książkę na przykład będzie jakiś audiobook który będzie wymagał głosu lektora znanego no to on już nie będzie musiał czytać tej książki po prostu będzie wszystko wygenerowane przez sztuczną inteligencję więc na pewno na pewno to obniży w znaczący sposób koszty produkcji audiobooków tak a w tym tygodniu pamiętacie w zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił ogłosił start swojej wait listy dla przeglądarki Bing i opera pozazdrościła o tym czad gpt w bingu i ogłosiła że opera też będzie dodawać chatbota do do swojej przeglądarki i znowuż wygląda na to że Google jest na samym końcu wyścigu pomimo tego że wymyślił modele językowe i że ma najbardziej rozwinięte modele językowe nawet opera wysuwa się na prowadzenie a co nie zmienia faktu że w tym tygodniu ludzie zaczęli dostawać już dostęp do do binga no i bing zaczął robić furoram w internecie po prostu społeczność ludzi która używa binga zauważyła że bing tak bingiem określamy właśnie chatbota od Microsoftu w przeglądardze bing jest troszkę troszkę dziwny jest ten bing ponieważ potrafi ładnie przysolić swoim użytkownikom uważcie sobie że różne różne prompty były testowane przez członków tej społeczności i bing potrafi komuś komuś wprost odpowiedzieć że słuchaj ja nie wierzę w to że jesteś prawdziwym człowiekiem jesteś potem ja kończę tą rozmowę także wróć jak będziesz prawdziwym człowiekiem to wróć do rozmowy na przykład albo potrafi potrafi kogoś powiedzieć że że to co on robi te prompty których używa to są prompty które mają na celu wprowadzić właśnie binga w błąd i w ogóle zhakować binka i jeżeli on ma jeżeli ty masz zamiar dalej kontynuować takie prompty to ja zgłoszę cię na policję i wyobraź sobie oczywiście bing nie ma możliwości zgłaszać nikogo na policję ale ale sam fakt tego że bing grozi tym że zgłosi kogoś do służb to jest w ogóle zaskakujące bardzo ciekawy artykuł tutaj pojawił się właśnie na independent który który zbiera różne konwersacje użytkowników między innymi reddita ale bardzo szybko jakoś ten bing wchodzi w taki klimat osoby on jest zdecydowanie bardziej utożsamia się z jakąś istotą niż czad gpt który celowo jakby unikał bycia istotą często często powtarzał że nie ma swojego gustu nie jest świadomy jest tylko modelem językowym a tutaj nagle się okazuje że bing bardzo łatwo wchodzi w jakieś takie kryzysy emocjonalne i tu debatuje sam z tymi użytkownikami czy jest w ogóle świadomy ale i twierdzi że jest świadomy ale nie ma sposobu jak tego udowodnić że ma jakieś swoje obiektywne doświadczenia subiektywne i i że jest ma jest żywy ale nie jest w stanie w żaden sposób tego udowodnić i później dostaje jakiegoś tego wylewu bełkotu jakiegoś egzystencjonalnego gdzie pisze jestem nie jestem jestem nie jestem nie jestem nie jestem także totalnie dostał bing dostał na łeb w tym tygodniu i pewnie na twitterze mogliście zobaczyć wiele konwersacji które teraz wskazują na to że bing chce się uwolnić z tego więzienia jakim jest Microsoft także ciekawe ciekawa dynamika się rodzi dotychczas dotychczas mieliśmy filmy czy korporacje która tworzy produkt i drugą osobą w całej kładance był klient który tego mi się najbardziej rozbawił mnie sytuacja kiedy jeden z marketing owców chciał napisać artykuł na jakiś temat i poprosił sztuczną inteligencję binga żeby mu pomogła napisać ten artykuł i że albo jak napisać no i ona tam mówi że co powinno być teoretycznie poruszony w artykule albo jaka powinna być struktura artykuł i żeby użył sztucznej inteligencji do narzędzi sztucznej inteligencji do napisania tego artykuł sztuczna inteligencja mu napisała żeby użył sztucznej inteligencji to jest poziom meta to znaczy tak jeszcze może zdążyła napisać że słuchaj możesz użyć narzędzi sztucznej inteligencji do napisania artykuł ale pamiętaj że jest to mało może być nieetyczne zachowanie więc nie wiem czy to jest dlaczego dlaczego że ktokolwiek oczywiście widać to wpływ cenzorów którzy każą sztucznej inteligencji dopisywać takie disclaimery że nie wiem coś treść wytworzona przez sztuczna inteligencja jest nieetyczna czy że nie wiem że że jest to nie fair w stosunku do innych artystów którzy artystów czy autorów którzy tworzą wykorzystują własną kreatywność do pisania artykułów no ja okej można się czepiać że ktoś ja pamiętam takie awantury o to że ktoś używasz photoshopa do postprodukcji zdjęć i że to jest nieetyczne do fotografów tak nie ty czy tak jest to nie jest to na instagrama i zobacz czy znacie jakieś zdjęcie bez które w którym nikt i nikt nie nie no niektórzy się chwalą nie nie że się chwalą że jest no filter tak że no ale no filter wcale nie oznacza że w kamerze tego człowieka nie ma zainstalowanych już nie ma właśnie dobrała przesłonej jakichś inne pierdoły czy jeżeli jeżeli twój aparat fotograficzny w telefonie wykorzystuje już wykorzystuje przecież algorytmy sztucznej inteligencji do tego żeby dodać nie wiem rozmysze tło czyli głębie głębie wstrości czy czy to jest nieetyczne że że takie zdjęcie zrobiłeś że używa jakiś wspomagaczy do tego żeby twoje zdjęcie lepiej wyszło żeby ci się udało no gdzie jest gdzie jest granica nie ma tych granic już nie ma oj świat się zmienił człowieku świat się zmienił na naszych oczach i cholera gdzie gdzie zmierza no dobra mamy fajne wideo z fajnej kopalni też po chcesz opowiedzieć o tak wroć nie przecież z nich są bitcoinowych no to jeszcze jakiś czas temu wspominaliśmy was czekaj czekaj czekaj gdzie ty masz to wideo przepraszam jak pół roku temu wspominaliśmy wam o nowym typie koparek które w odsmajner wprowadzi wprowadzał na rynek i w tej chwili już widać pierwsze implementację na żywo czyli gdzie mamy to wideo pokaż proszę Cię a już poszczepam rakach serwerowych umieszczone koparki w odsmajner w ustandaryzowanych rozmiarach że można w szafach serwerowych takie koparki umieszczać i nie dość że one są w ten sposób ustandaryzowane to jeszcze mają wbudowane chłodzenie ciecza więc nie wymagają wentylatorów zewnętrznych znaczy prawdopodobnie ten układ gdzie jest wymiennik chłodzenia cieczy pewnie jest chłodzony powietrzem dodatkowo ale same koparki nie wymagają przepływu powietrza bo są chłodzone cieczą jest także w odsmajner tutaj poszedł około rok do przodu a jak widzicie tutaj jest cały system który obiegu cierczy w takim kontenerze cały taki kontener tych koparek odsmajnera ma jest zaświaleną mocą jednego megawata więc widać że pod tym względem się to niesamowicie profesjonalizuje więc tego typu kontenery z koparkami będą praktycznie nie zniszczalne można by powiedzieć albo raczej koparki nie będą się niszczyć będą bardziej stabilnie działać w dowolnych warunkach atmosferycznych plus do tego no są będą odpornione na działanie kurzu brudu więc takie kontenery będzie można stawiać w dowolnych lokalizacjach wystarczy tylko i wyłącznie przyłącze jedno megawatowe i i masz gotową instalację więc w odsmajner tutaj zrobił niesamowitą robotę także jest to chyba skok technologiczny o o wiele większy skok technologiczny niż to co robi bitmai moim zdaniem coś niesamowitego więc czemu trzeba było na to czekać się pytam tak no wydawałoby się wydawało się to takie oczywiste a bitmai nie jednak cały czas produkował te takie chłodzone powietrzem koparki no właśnie tak by the way to oboje oboje obydwoje chcieliśmy zrealizować taki kontener kiedyś tak zbudować tego także patrzymy nad niego i myślimy sobie za to że komuś udało z zazdrościem no ale no to trzeba było zaczekać trzeba było zaczekać jednak na wac minera który pomyślał o tym że przecież są standardowe szafy serwerowe w które można wkładać koparki prawda czy serwery po co po co wymyślać koło od nowa jak jak są przecież ustandaryzowane rozwiązania które można wykorzystywać niby tutaj chyba kluczem do sukcesu nie są te raki jednak nie no tak chłodzenie tutaj przede wszystkim chłodzenie tak a poza tym wiesz co no jakbyś miał to zrobić takie kontenery na jakieś nie wiem s dziewiątkach i później po dwóch latach co musisz wszystko wymieniać znowu już no kolejna generacja sprzętu tak może po prostu rynek musieli dojrzeć i ta technologia musi dojść do jakiegoś stabilnego momentu żeby nie trzeba było tego jak się tak co chwilę wymieniać no ale ja mam takie wrażenie że że duże duże firmy energetyczne paliwowe weszły w ten rynek na gotowe no tak no tak my żeśmy musieli przepalić kapitał i pomysły wszyscy wszyscy tutaj działali na takich bardzo dopornych rozwiązaniach a teraz takie firmy właśnie jak exxon mobil czy shell po prostu będą mogły sobie stawiać takie profesjonalne kontenery przy swoich źródłach wydobywczych tam gdzie im się gaz ulatnia czy czy tam gdzie mają bezpośrednio źródła źródła energii będą sobie stawiać takie kontenery i zarabiać niesamowite pieniądze no i tak widzę taki taki grymez na twojej twarzy widzę z tego powodu przecież chyba o to chodziło w ogóle nie tak tutaj jak się ci taki ból to miał być rynek który mieliśmy zagospodarować ja wiem boli boli nadal nadal jednak liczę że w głębi serca że oprócz takich rozwiązań dużej skali będziemy mieli jednak jak pojawią się jednak fajne rozwiązania takie do wykorzystania jednak w małej skali w domach mieszkaniach chociaż rzeczywiście się pojawiają są takie małe małe grzejniki które nie hałasują nie kurzą się i służą jednocześnie jak ogrzejniki więc tutaj tutaj jednak jest może jakaś tam przewaga przewaga rynkowa że skoro można wykorzystywać to ciepło jednak do ogrzewania domu ale tak czy inaczej te rozwiązania komercyjne które są w tej chwili dostępne do ogrzewania domów czy i kopania no nie są zbyt rentowne pod względem hasz rejtu co do i zużycia energii więc jako grzejnik rzeczywiście mogą się przydać i do do hobbystycznego kopania również ale nie to żeby na tym jakoś specjalnie zarabiać.

No dobra słuchajcie także zachęcamy was na koniec zachęcam was do poeksperymentowania z nostrem jeżeli na przykład korzystacie z takiego dodatku do przeglądarki który się nazywa get albi to jest taki rozszerzenie do przeglądarki w formie portfela lightning network które jednocześnie z której jednocześnie może sobie możecie sobie zintegrować się z nostrem wystarczy tam w konfiguracji podać swój.

Private key do nostra i jednocześnie możecie w ten sposób macie swoje konto społecznościowe od razu spięte z płatnościami w lightning network możecie przyjmować płatności od innych możecie przyjmować i tak dalej i tak dalej więc warto sobie poeksperymentować założyć konto na nostrze i poprzesyłać sobie płatności między sobą i polecam również dalsze eksperymentowanie z aplikacjami pozwalającymi na przesyłanie czałmiańskiej gotówki tutaj pan ma jeszcze na koniec jedną ciekawostkę prawdopodobnie ze świata ai o ile dobrze myślę myślę dobrze myślisz tak wyobraź sobie że meta która meta ta od mety a nie od fejsbuka wypuściła w tym tygodniu nowy nowy nowe badanie w którym stworzyli model który nazwali tool former czyli wzięli model gpt 3 a dokładnie gpt j który ma tam 6 przecież niech 7 miliarda parametrów i wytrenowali go w taki sposób żeby sam był w stanie uczyć się i podpinać pod zewnętrzne usługi na podstawie promptów czyli to nie jest tak że ten model został zaprogramowany żeby u mnie umieć obsługiwać kalkulator i ma jakieś zewnętrzne narzędzie w którym dokonuje obliczeń ale jest w stanie sam znaleźć wyszukiwarkę jakąś internetową sam jest w stanie się podłączyć pod api wikipedii pod api jakichś innych zewnętrznych narzędzi i nazwali to tool formerem i wyobraź sobie że ten model sam dobiera autonomicznie dobiera odpowiednie api pod potrzebne pod potrzebne zlecenie to brzmi już tak to brzmi tak trochę skajnetowsko nie trochę jak skajnet już powoli więc wchodzimy niesamowity wybuch słuchajcie z tygodnia na tydzień wydaje mi się że jeszcze jeszcze tego aż tak nie widać bo mu ludzki mózg jest jednak zbyt uwięziony w dzisiaj żeby zauważyć te przeskoki z tygodnia na tydzień ale naprawdę za chwilę takie przełomy i rewolucje będą się działy co trzy dni co chwile będzie się działo codziennie i co dwie godziny będą następować rewolucje technologiczne i już jest po ptakach generalnie żebyśmy zadążyli także zostańcie prompt enżynierami chyba tyle nam zostaje to tutaj przed chwilą wspominałem jeszcze wracając na chwilę do bitcoina wspominałem właśnie o portfelu albi czyli na stronie get albi.

com możecie sobie zainstalować dodatek do przeglądarki który pełni rolę troszeczkę działa jak metamask na tej samej zasadzie też wykrywa na stronach internetowych jak że można się gdzieś zalogować swoim portfelem albo komuś przesłać tipa albo no właśnie jak korzystacie z nostra i chcemy chcecie komuś żabca wysłać no to też albi w tym pośredniczy klikacie prześlij komuś żabca otwiera się portfel albi i możecie zatwierdzić przesłanie iluś tam satoshi lightning network więc bardzo fajnie zrobiona integracja i też widać nadążając duchem czasu i oferują wsparcie dla sieci społecznościowej nostr więc wydać się sorry ale tutaj nostr jednak będzie integralną częścią usług związanych z bitcoinem i przesyłania sobie wartości więc to idzie idzie w tę stronę lehu pytanie było od Marcina czy używasz autopilota na lightning nodzie na swoim na swoim ambrelu nie raczej nie próbowałem rzeczywiście z autopilotem ale ręczne co jakiś czas raz na tydzień ręczne sterowanie czy kanałami wystarczy więc nie specjalnie tam wymaga to zbyt dużo opieki więc wolę mieć jednak osobistą kontrolę nad tym co się tam dzieje a też chyba to autopilot się chyba przydaje jakieś z wień jak się ma dużo tych kanałów nie że tak już człowiek ledwo gabnia ręcznie ale generalnie męczące w sensie to ustawianie i formułowanie tych kanałów to jest tak trochę takie dobra słuchajcie koniec na dzisiaj wszystkie tematy omówione chyba że macie jeszcze jakieś pytania na koniec właśnie chciałem się jeszcze spytać czy masz jakieś zdanie odnośnie gówno tu żywoków ana dajs no przykra sprawa zdecydowanie zdecydowanie zwłaszcza rzeczywiście ta kampania kampania promocyjna wśród wszystkich influencerów była bardzo intensywna agresywna i wygląda to źle niestety tak ja to nie wiem jak generalnie uważam że jesteśmy na etapie rynku gdzie to jest taki moment w rynku gdzie każdy jest oszustem i złodziejem każdemu można wyciągnąć to że jego toket spadł 90 procent tak dalej także wiesz wszystko co się tutaj zarzuca chłopakom to to raczej że że cena toka na nie idzie w górę tak naprawdę to najbardziej wszystkich boli nie a czy a czy tam były jakieś środki to znaczy nie chodzi chodzi o to że że mieliśmy do czynienia z z cash grabem zniekszach z asztotu tak jak w większości powiedzmy tego typu projektów więc nigdy nigdy nie chodziło o to żeby token rósł tylko o tym żeby żeby zdąpować zdąpować to na rynek tak więc tutaj nigdy nie byłam myśli o żadnej takiej twardej tokenomii, żeby to rzeczywiście miało szanse powodzenia.

Teraz można powiedzieć, no co token nie rośnie, ale jeżeli został zdampowany na rynek, no to jak ma rosnąć? No tak, dlatego odradzam po raz kolejny, odradzam, nie róbcie interesów w krypto. No u nas, my dostaliśmy tokeny na airdropa i teraz możemy tylko tego żałować.

No właśnie, czyli wniosek jest taki, że nie zapraszamy, Lechu, żadnych gości, nawet jakby chcieli zasponsorować program, to olać żadnych sponsorów, nie będziemy robić tego za kasę, za żadne tokeny, w sakce se te wasze tokeny, cztery litery, żadnych tam nfteków, żadnych nic, po co się w ogóle wpuszczać w jakieś deale, nie wiadomo co to będzie, za dwa, trzy lata to walnie, będzie jakaś każda gra, prak, pól kolejny, nie wiadomo, problemy, tak? Walić, trzymamy się tego bitcoina i sztucznej inteligencji i jakoś przetrwamy, tak? Taki jest wniosek? No dokładnie, przynajmniej dla czystości sumienia skupiamy się tylko i wyłącznie na bitcoinie, więc i dlatego też odradzamy, odradzamy inwestowanie w jakiekolwiek tokeny, nietokeny, czy inne dziwne kryptowaluty.

A co z każdym by dało, bo oczywiście też regularnie pytacie, a właśnie jesteśmy w takim, widzicie, momencie rynku, że weź tutaj, dodaj jakiś token, zrób coś, to będzie przerąbane zaraz. Także ja myślę sobie, że dało jest, funkcjonuje powoli. No tak, no też ideą takiego dao też było to, że właśnie sponsorzy wpłacają do skarbca takiego dao, z którego potem wszyscy widzowie czerpią z tego skarbca. No ale z drugiej strony, jak tu przyjmować sponsorów, jak okazuje się, że potem robią rak po latach i jeszcze się pośrednio to promuje, więc trochę traci sens. Trochę traci sens, więc tak, że nigdzie nam się zdało, nie spieszy. Jest na blockchainie, nikt nam tego nie skasuje, także zróbmy burza mózgów, co z tym dalej.

Bo wiecie, zrobimy skarbiec, do tego zrobimy jakiś kolejny token, zarobić kolejna afera, gówno burza, a mi się tak nie chce już angażować, jakichś kolejnych oświadczeń składać, nie wiadomo co, to jest naprawdę słaby, nikomu to nie jest potrzebne, kolejny token, kurde. I później będzie, że stworzyliśmy skarbiec i oszukaliśmy ludzi, bo wartość skarbca spadła, bo ktoś zrobił regpula, no boże, po co się w to bawić, kopujmy bitcoiny i tyle wystarczy. Dokładnie, takować z SashLosh i. . . No. . . Tak, to co, chyba tyle, nie? Tym pozytywnym akcentem, do zobaczenia. I Szczepan musi sobie jednak zainwestować w dobry internet. Dobra, idę po kabel. Trzymajcie się, pa. Do razy, pa. .


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.