Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

krypto-raport-czeka-nas-odbicie-analiza-on-chain-113

Krypto Raport

Czeka nas odbicie? - Analiza on-chain #113

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

OK, cześć wszystkim, cześć KryptoRaport, tutaj Julian Krypto. Dzisiaj przeanalizuję z Wami Bitcoina, analiza danych on-chain oraz analiza rynku kryptowalut, newsy. Oczywiście pamiętajcie, to nie są porady inwestycyjne. Na samym początku widzimy headline'y. Biden chce podwoić zyski kapitałowe i ograniczyć sprzedaż prania kryptowalut w USA, co może negatywnie wpłynąć na rynek kryptowalut, ponieważ takie regulacje przeważnie powodują strach. Prawnicy Bankmana Frida twierdzą, że październikowy proces może wymagać opóźnienia. Dyrektor Arbit Club grozi, dyrektorowie Arbit Club grożą dziesiątki lat więzienia po tym, jak przyznał się do oszustwa na 100 milionów dolarów. To jest schemat Ponciego, gdzie udawali kopalnię kryptowalut, a tak naprawdę była to jedna wielka piramida finansowa.

Mamy całą masę innych newsów również dotyczących Silvergate, który ogłasza likwidację, czyli kończy działalność bank przyjazny kryptowalutom, co może wpłynąć na rynek kryptowalut. O tym wszystkim będę mówić dzisiaj obszerniej na moim kanale Julian Krypto, a na tym kanale na KryptoRapporcie porozmawiajmy konkretnie o wykresach. No i wykresy na ten moment pokazują Bitcoin, który spada. Dlaczego Bitcoin spada? Analizowaliśmy to ostatnio, że te spadki mogą nastąpić i statystycznie następowały po wybijaniu tych poziomów na tych wskaźnikach związanych z podażą, popytem Bitcoina na giełdach oraz jego ceną. Ale również warto było zwrócić uwagę na wyprzedaże ze strony górników. No jakiś czas temu one miały miejsce, można było to śledzić na maxdacie.

O 6% cena Bitcoina ponad spadła od momentu tej wyprzedaży, którą tutaj widzicie na wykresie. Pamiętajcie oczywiście jednak, to nie są porady inwestycyjne i też nie powinniście traktować tego jako jeden do jednego, że jeżeli ja coś mówię to się tak na pewno będzie działo. Ja analizuję dla was dane i dzięki temu jesteśmy w stanie te dane lepiej rozumieć. Zwróćcie uwagę, dużo wskaźników jest przegrzanych. Jakikolwiek byśmy nie wzięli wskaźniki, metryki, to przez te wzrosty przez ostatnie dwa miesiące wiele metryk się po prostu przegrzało. W związku z tym normalne jest, że teraz będą powstawać różnego rodzaju fudy, które będą te ceny Bitcoina mogły zbijać w dół i dlatego warto te fudy obserwować.

Również na wykresach można obserwować takie ciekawe zależności na przykład wyprzedaże wśród długoterminowych holderów, które przeważnie poprzedzają spadki ceny. Takie wyprzedaże wśród długoterminowych holderów widzimy na metryce LTHSOPR czyli Long Term Holder Spend Output Profit Ratio i jak zwrócicie uwagę, rzeczywiście przeważnie poprzedzają one tąpnięcia rynku, a może być to spowodowane zwyczajnie psychologią wśród tej grupy inwestorskiej, która postanawia sprzedawać swoje aktywa w przeważnie momentach, które są dobre. Dobre do sprzedaży, po prostu dobre dla wyjścia z rynku.

A dlaczego tak mogą podejmować takie decyzje trafne? No bo jeżeli mają Bitcoina przez około pół roku, trzymają takiego Bitcoina, to już nie mają w związku z takim aktywem tylu emocji, nie popadają w nagłe pochopne decyzje, nie podejmują takich nagłych pochopnych decyzji, tylko starają się je robić bardziej racjonalnie. Ale jak wejdziemy na większy interwał godzinowy, to też zobaczymy, że oni też się wyprzedawali tutaj na dołkach, więc powiemy sobie OK, no ale to nie zawsze działa taka metryka, zgadza się.

Żadna metryka nie zawsze działa, ale jak wejdziemy na jeszcze większe interwały, na przykład dwugodzinowe czy czterogodzinowe, to zobaczymy, że jednak w większości sytuacji, w większości sytuacji, kiedy długo terminowi holderzy wyprzedawali się i ta cena Bitcoina wcale nie była jakaś taka ultra niska, jaka była jeszcze w okolicach stycznia 2023, to zwrócimy uwagę, że rzeczywiście wcześniej bardzo to mocno korelowało ze szczytami, ze szczytami Bitcoina i tuż przed zjezdami cenowymi długo terminowi holderzy się wyprzedawali. Dlatego ja analizuję tę metrykę. Dodatkowo warto też moim zdaniem obserwować NASDAQ, NASDAQ SP500, rynki światowe.

No i mamy sytuację taką, w której NASDAQ od kilku miesięcy, dwóch miesięcy, również podobnie jak Bitcoin jest w trendzie wzrostowym i pytanie znowu czy NASDAQ i czy Bitcoin razem jednocześnie nie są przegrzane, w związku z tym czy tutaj nie będą jakieś odreagowania powstawały w związku z tymi długimi wzrostami, które miały ostatnio miejsce. No a jeżeli Fed i przewodniczący Fed, Jerome Powell mówi o tym, że będą podnosić prawdopodobnie stowy procentowe bardziej agresywnie niż się spodziewali, że oni nie zamierzają poprzestać z podnoszeniem stóp procentowych, o tym mówię na moim ostatnim nagraniu na kanale Julian Krypto, no to rynek na to reaguje.

I na kanale 01, na którym jesteście, to jest kanał otwarty, bezpłatny, dołączacie do tego kanału na Telegramie bezpośrednio z linku od KryptoRaportu, który jest poniżej tego materiału i dzięki temu, że dołączacie od KryptoRaportu, to otrzymujecie jeszcze dostęp do MaxDataUp na 10 dni, czyli dłuższy dostęp do MaxDataUp, do wszystkich alertów również do Colerbota, a także do listingów, listingów, które informują, czyli alertów, które informują o tym, że dany coin może wejść na giełdę i że ma wejść w najbliższym czasie na giełdę, nową giełdę, kolejną giełdę. Tutaj te listingi są omawiane i pokazywane, w jaki sposób te ceny coinów zmieniały się po czasie.

Natomiast jeszcze wracając do wykresów, sprawdźmy jak to wygląda od strony funding rates, czyli stopy finansowania na giełdach, na giełdach konkretnie futures. Długoterminowo, to jest interwał tygodniowy, widzimy rosnące stopy finansowania, to znaczy ludzie obstawiają pozycje wzrostowe, ale teraz przechodząc na takie krótsze interwały, zauważamy takie momenty, w których są bardziej chura optymistyczni i mniej chura optymistyczni. I to widzimy przede wszystkim na tej skali, która jest w skali logarytmicznej, jak również na skali regularnej. Czterogodzinowy interwał również pokazuje nam momenty, w których inwestorzy są bardziej optymistyczni, czyli nastawieni na wzrosty i mniej optymistyczni, czyli nastawieni na spadki.

Warto dodać, że ta metryka na górze i ta metryka na dole to jest ta sama metryka, tylko pokazana po prostu w innej skali. Natomiast ta metryka, konkretnie wskaźnik, ten który jest tutaj przedstawiony, to jest najprostsza, średnia, krocząca moving average, liczona z 10 świec, w tym wypadku 4 godzinowych. I jak możemy to czytać, jak możemy na tym zarabiać? A no najprościej mówiąc, obserwując emocje. Jeżeli wiemy, że ludzie są na rynku podekscytowani, czyli mają wysokie emocje, i to jest moja opinia, dajcie znać co o tym sądzicie, ale jeżeli wiemy, że są podekscytowani, mają wysokie emocje, to prawdopodobnie płacą za dane aktywo za dużo. Płacą za dane aktywo za dużo, ponieważ wierzą, że będzie rosło.

Jeżeli natomiast inwestorzy są negatywnie usposobieni, mają niskie emocje, obstawiają spadki tym samym, ponieważ ten wskaźnik, ta metryka w momencie kiedy spada, mówi nam o tym, że inwestorzy na rynkach futures obstawiają spadki, a zatem, a zatem, jeżeli obstawiają spadki, to uważają, że będzie tanić. Jeżeli będzie tanić, no to sprzedają za tanio i być może wtedy są dobre momenty do tego, żeby te emocje strachu, odkupić i dlatego ja teraz będę obserwował uważnie tę metrykę funding rates i jeżeli ta metryka funding rates, czyli stóp finansowania, wybije nam bardzo bardzo niskie poziomy, to być może będę to uznawał za fajny moment do tego, żeby zająć pozycję odwrotną, a dodatkowo będę to łączył z max order bookiem.

Jeżeli będziemy dobijać do poziomów na max order booku, gdzie pojawi się ściana zakupowa, tutaj na razie jest na 21510, ale czasami pojawia się na 21510, ale czasami pojawiają się naprawdę duże ściany, to będę to starać się łączyć również z funding rates i jeżeli będzie to korelować, czyli dojdziemy do poziomu, na którym wcześniej była duża ściana zakupowa, to być może będę wtedy zajmować pozycję wzrostowe. Dajcie znać co wy na ten temat sądzicie.

Oczywiście również będę obserwować rezerwy bitcoinów, które od długiego czasu w zasadzie nie rosną, tylko systematycznie, systematycznie spadają, jeżeli mówimy o bitcoiny na giełdach spotowych, ale jeżeli nagle wzrośnie rezerwa bitcoinów, to również będzie to bardzo duży sygnał na to, żeby te bitcoiny swoje być może zabezpieczyć do stable coinów. Oczywiście mówimy o krótkich i średnich interwałach, po długim interwale wydawałoby się w bardzo dobrym momencie na akumulację bitcoina. Dajcie znać co wy na ten temat sądzicie, jak się do tego odnosicie. Na ten moment to wszystko, dzięki wielkie, wszystkiego dobrego, trzymajcie się i niech hossa będzie z nami. Cześć!.


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.