TRANSKRYPCJA VIDEO
Opis w trakcie przygotowywania
We are Kanga beyond crypto I raz, dwa, trzy. Chciałem wiedzieć, czy nas słychać. Tak zapewniają mnie wszyscy. Czyli o jest. Ale wtopa, ale wtopa. Dobra moi drodzy, więc zaczynamy jeszcze raz. Trwaliśmy. Tak jest. 3, 4, 3. Witam bardzo serdecznie. Dziś jest wtorek, 16 dzień stycznia 2024 roku. Imieniny obchodzą Treveriusz i Trzebowicz. Za oknem mamy minus 6 stopni Celsjusza, przeważnie słonecznie. Blok BTC 826003. Cena KNG 2,27 USDT. Cena cash 329,43 KNG. To jest kwadrans Kanga, mam pytanie, 183? Proszę. Dajcie znać, jak nas widać, jak nas słychać i skąd nas oglądacie. Cześć, mam Łukasz. Cześć, Sławku. Ja mam napisane 184. Żartujesz. Dobra, no. Masakra. Dobra, Łukasz, jak się nazywa ptak, który stoi w drzwiach? Indoro.
Dobra, Łukasz powiedz co takiego dzieje się na rynku, no bo dzieje się coś dziwnego, tutaj miały być już 100 tysięcy dolarów za bitcoina, a wygląda jakby nie pykło, jakoś to wyjaśnił. Tak, pękło, ale inaczej. Zamieszanie jest, teraz można czytać opinie bardzo wielu ludzi. Myślę, że. . . Tyle jest opinii, ile osób. Każdy ma swoje wytłumaczenie, co się tak naprawdę zdarzyło, czemu cena nie poszybowała na północ, skąd się bierze taka sytuacja. Będziemy o tym myślę rozmawiali za chwilę, natomiast mogę powiedzieć co mówią wszyscy ci, którzy zajmują się obsługą Paint'a i mazaków, tych zmywalnych na szczęście. Generalnie stawiane są takie tezy mówiące o tym, że jest pewien poziom 43,5 tysiąca dolarów, którego przebicie może sugerować powrót na wzrosty. Mamy również opinię, że jeżeli pozostaniemy poniżej 43 tysięcy, to dłużej.
i ten trend nie wyskoczymy do góry, to będzie znaczyło na pogłębiające się jeszcze bardziej spadki. Mowa jest, że zejście poniżej 42 tysięcy jest wtedy bardzo prawdopodobne. Niektórzy wieszczą nawet o spadek poniżej 40 tysięcy. psychologiczna bariera może spowodować pogłębienie się spadku, więc generalnie Bitcoin w tej chwili lawiruje pomiędzy 42-43 tysiące, czasami dotyka tych 43, ale nie chce przebić tych 43,5. Mamy nerwową sytuację. Co ciekawe Ether wygląda, że działa tutaj znacznie lepiej. Również myślę o Etherze, porozmawiamy jak będziemy w tym momencie. w dalszej części dyskutowali. Tutaj Ether w tej chwili, który kosztuje 2,5, 2500 to jest całkiem dobra cena, zanotował bardzo duży wzrost w stosunku do Bitcoina. Można powiedzieć, że pionowa. . . pionowa ściana.
No i te wzrosty, również opinii skąd one się biorą jest bardzo wiele, ale mowa jest, większość tych analityków technicznych sugeruje, że te spadki na eterze nie będą takie głębokie i raczej spodziewają się większych wzrostów. Tutaj punktem takim zapalnym jest oczywiście przebicie 2700, które otwiera drogę na 3000, a to już wiadomo, nic nas nie zatrzyma to the moon. Więc takie są w tej chwili nastroje wśród analityków technicznych, a wszystkich Was zachęcam do tego, żebyście podzielili się z nami swoimi umiejętnościami, wiedzą o tym, jak to możecie zrobić, tych wszystkich, którzy znają się na analizie technicznej. Zachęcam do pozostania i posłuchania programu, bo będziemy mówili, co można zrobić z tymi umiejętnościami. Tutaj sprawdziła się w ogóle ta zasada, żeby kupować plotki i sprzedawać fakty.
I naprawdę to, jeżeli ktoś nie rozumiał tego hasła, to tutaj właśnie widzimy. No bo przecież jeszcze na tydzień przed, pamiętasz, była pewna niepewność związana z tym, czy te ETF będą, czy nie będą. Pamiętasz, nawet był taki moment, że cena gdzieś tam poszła w dół. bo gdzieś tam pojawił się jakiś tweet, że jednak ETF-y będą odrzucone i że trzeba będzie ponownie wnioskować gdzieś tam za kilka miesięcy. Pojawił się również ten strasznie dziwny wpis na Twitterze Seku, który jak się okazuje był, ktoś schakował konto na X. Gary Gensler mówi, jakby opisał gdzieś tam co się wydarzyło, ktoś przejął numer telefonu powiązany z tym kontem.
zautoryzował się i oczywiście wpisał to, że ETF jest już zaakceptowany, a jeszcze nie był zaakceptowany, co Gansler ogłosił na swoim prywatnym Twitterze, natomiast dzień albo dwa dni później jednak ogłosili, że jest. I tego nie rozumiem, natomiast mnie interesuje jeszcze coś innego. Mianowicie po tym twicie, który okazał się lewym twittem, fałszywym. Cena zareagowała. Od razu. I to było po prostu widać. A jak już się pojawiły prawdziwe informacje. . . No tutaj faktycznie możemy rozsiewać różnego rodzaju pomysły. Ja oglądałem bardzo ciekawą analizę jednego z youtuberów, właśnie który skupił się na analizie tego, co wydarzyło się z tą sceną i z tym tweetem i nałożył na wykres sceny wszystkie wydarzenia, które miały miejsce, wszystkie komunikaty, wszystkie inne posty i zrobił to bardzo, bardzo. . .
Dokładnie, faktycznie zadziwiające jest to, że ta reakcja na tego tweeta była błyskawiczna. Tam nawet doszukiwał się tego, że można wręcz odnieść wrażenie, że była wyprzedzająca. Najpierw cena bardzo szybko poleciała do góry, potem był dużo bardziej gwałtowny spadek. Ogłoszenie o tym, że to jest konto zhakowane. Tam też doszukuje się tego, że. . . ta informacja o tym, że to jest nieprawda, to została wydana po spadkach. Czyli mieliśmy wzrosty, spadek, informacja o tym, że konto było schakowane, potem przejęcie konta przez SEC, bo SEC odzyskał w pewnym momencie konto, publikacja odpowiednia na. . . na twicie, to już cena działała wyprzedzająco, co bardzo jest niepokojące, bo świadczy o tym, że jednak ktoś miał duże wyprzedzenie z tą wiedzą. W ogóle mnie to tak zastanawia, jak Gary Gensler może mówić, że jak był ten tweet opublikowany, to nie było jeszcze decyzji.
Ta decyzja była, tylko nie została opublikowana. To jest prawda, więc ci, którzy mieli dostęp do tej decyzji, mogli wykorzystać tą wiedzę. Ciekawe było takie sformułowanie, które gdzieś tam czytałem, ktoś zastanawiał się, czy udało się zrealizować zyski, ponieważ scenariusz był dosyć dziwny. Ten wzrost wcześniejszy ceny, który polikwidował shorty, bardzo dużo shortów zostało zlikwidowanych, a potem gwałtowny spadek, który zlikwidował bardzo dużo longów. Więc mieliśmy piękne wyczyszczenie. Jednej i drugiej strony. Jak to któryś, chyba nawet kilku youtuberów zauważyło, to tylko pokazuje, że granie na dźwigni to nie są równe szanse, to nie jest wygrasz albo przegrasz, czyli jedni wygrywają, drudzy przegrywają, tylko to najczęściej jest gra pod tytułem wszyscy przegrywają. No bo tutaj przegrali i jedni i drudzy. Nie było szansy na jakąś szybką reakcję. Swoją drogą. . .
Jeżeli komuś się udało zarobić na tej pompie bitcoina albo na tych spadkach, chętnie przeczytał bym taki wpis. Podzielcie się, dajcie znać, czy się udało. Powiedzmy sobie szczerze, było to nie do przewidzenia. Nie. Także jeżeli się komuś udało, to ja bym po prostu. . . jako człowiek, no nieważne jako kto, ja bym po prostu powiedział, miałem strasznie dużo szczęścia, po prostu, udało mi się. Ale Łukasz, jeszcze jedno pytanie, chcę pokazać Tobie i wszystkim tym, którzy nas oglądają, jednego tweeta, który analizuje, ile kasy wpłynęło w ciągu 48 godzin na rynek. No właśnie, bo trzeba powiedzieć, że otwarcie ETF-ów było rekordowe. Pierwszy dzień ponad 4 miliardy obrotu, także rekordowe otwarcie ETF-ów spotowych w historii nie było. . . tak dobrego otwarcia. No tutaj te dane, które myślę, że zaraz o nich opowiesz, też napawają raczej optymizmem. Według tych danych na rynek.
. . jakby wpłynęło 1,4 miliarda dolarów, natomiast była ta cała akcja związana z przejściem z Grayscale, z tych ich starych akcji na ETF-a i zaraz cię poproszę o to, żebyś wyjaśnił czym był Grayscale i ta działalność, którą oni prowadzili i tam wycofano około. . . Całe 600. Tak, no i to oznacza, że netto na rynek wpłynęło 800 milionów dolarów w ciągu dwóch. . . dni, to cena powinna zareagować, powinna zareagować, a zareagowała właśnie ujemnie. To znaczy korelacja jest odwrotna. Tam w ogóle dzieje się bardzo dużo rzeczy, których myślę, że nie wszyscy rozumiemy. Mam to na myśli również z siebie. Doszły mnie informacje, że w pewnym momencie Grayscale w bitcoinach posiadał, nie Grayscale, tylko BlackRock, posiadał tylko 10% bitcoinów. że skashował wszystkie bitcoiny, które miał.
Potem dostałem informację, że odkupił wszystkie bitcoiny z bardzo dużym zyskiem. Stajemy tutaj w obliczu tego, że musimy się mierzyć z wielkimi graczami, z wielkimi tego świata finansów, którzy znają się na tym, wiedzą co robią i faktycznie posiadają narzędzia, instrumenty na niesamowite. . . oddziaływanie na rynku. Myślę, że to się z każdym dniem teraz będzie zmniejszało, no bo jednak te ETF-y działają, ludzie wpłacają. No i tutaj możemy jakby zacząć analizować, jakie są przyczyny tych wszystkich zachowań, tego jak rynek zareagował. Jedna z historii, którą usłyszałem, była bardzo ciekawa, to była. . . Był wywiad, jeden kiber przeprowadził wywiad z gościem, który profesjonalnie zajmuje się sprzedażą właśnie ETF-ów, czyli z takim doradcą finansowym. I on powiedział całkiem ciekawą rzecz. On powiedział, słuchaj. . . nikt z moich klientów nie wie, co to jest Twitter.
Nie chodzi o dosłownie, że nie wie, ale oni nie czytają wpisów na tweeta i jak zobaczą wpis na tweetie, że coś idzie do góry, to oni nie wyciągają słuchawki, nie dzwonią do niego. To nie są tacy ludzie. To są ludzie, którzy dużo bardziej spokojnie i stabilnie podchodzą do inwestycji. On mówi, rozmawia z nimi od kilku tygodni. To są rozmowy towarzyskie. To nie jest tak, jak dzieje się na filmie z Wall Street, tylko gdzie tam masowa akcja dzwoni. Na pewno takie akcje też są. Tu nie mówię, że nie. On akurat mówi, że on po prostu. . . ma kalendarz wypełniony spotkaniami ze swoimi klientami. I on po prostu im doradza. A temat Bitcoina jest jednym z tematów.
Mówi, generalnie nie cieszył się wielkim powodzeniem, nie było wielkiego zainteresowania, ale mówi, że o ile. . . pół roku wcześniej temat Bitcoina w ogóle nie istniał w rozmowach, w ogóle nie było takiego tematu, to było raczej podśmiechiwajka taka. Bitcoin z Ritkoin. Dokładnie, natomiast mówię, że faktycznie w tej chwili sytuacja jest taka, że ci ludzie zaczynają pytać o to i on wtedy może opowiadać o tych ETF-ach, możemy o tym mówić, ale mówi to decyzja o tym, czy. . .
będzie inwestycja czy nie, w dosyć obrazowy sposób opisał, mówi słuchaj to jest jeden obiad, drugi obiad, na którym on coś mówi o tym bitcoinie, to nie wywołuje żadnej reakcji, potem ta osoba idzie na pole golfowe, gra sobie z kimś, tamten ktoś go zapyta o bitcoina, jakiś znajomy, inny znajomy go zapyta i wtedy dopiero zaczyna się cała akcja i teraz trzeba powiedzieć jedną ważną rzecz. myślę, że to jest poniekąd prawda. Ci ludzie nie mają setek milionów dolarów na koncie. Oni mają wszystko poinwestowane. I teraz, żeby wykonać jakiś ruch. . . inwestycyjny, oni muszą najpierw się przygotować, muszą zdecydować z czego wychodzą, jakie inwestycje kończą, a może mają zbliżające się terminy końca jakiejś inwestycji i chcą poczekać na te terminy i jakby hołubią zasadzie, że pieniądze lubią ciszę i spokój, a nie nerwowe ruchy.
Można się czegoś z tego nauczyć, bo może faktycznie te gorące ręce nie są wcale. . . dobre, znaczy nie są dobre, to wiemy, nie należy podejmować pochopnie decyzji, natomiast faktycznie ten opis tego, jak to wszystko działa, był bardzo ciekawy. Czy on tłumaczy, dlaczego nie ma wielkich wzrostów? Nie bardzo, jestem przekonany, że to jest jedyne możliwe wytłumaczenie. Na pewno wiemy, że Coinbase przeprowadza rekordowe transakcje OTC. Rekordowe, to są transakcje na setki milionów dolarów. i sprzedaje bitcoiny w dosyć dużych paczkach i wysyła je na nieznane adresy. Można z tego wnioskować, tam doszukują się jakiejś analogii, że właśnie te wszystkie fundusze skupują w tej chwili bitcoina od Coinbase'a i będą go sprzedawać do ETF-ów, czy ludziom, którzy kupują ETF-y w przyszłości, ale Coinbase'owi. szybko kończą się zapasy bitcoinów. Właśnie.
Tutaj mam też taką informację, że w ciągu ostatnich kilku dni, a może godzin, nie wiem dokładnie, nie mam dokładnej informacji, ale BlackRock zakupił 11,5 tysiąca bitcoinów w czasie spadku. No nie? Dziennie. . . produkowanych jest 900 bitcoinów. To oznacza, że w tej chwili zakupy są ponadnormatywne i ponadpodażowe. Zbliża się jeszcze halving. A jeszcze wczoraj jak mieliśmy odprawę z naszymi technikami, którzy śledzą inne giełdy i to, co się dzieje na innych giełdach, to padło hasło, że po prostu bitcoina w tej chwili na sprzedaż nie ma, jakkolwiek to interpretować. Więc znowuż. . . Zgłaszam jeszcze raz, dla tych, którzy będą kiedyś za 100 lat odsłuchiwać to nagranie i będą się doktoryzować, zgłaszam tę wątpliwość, że nie rozumiem, dlaczego nie idzie w górę.
No bo zakupy są robione, ale może to jest tak, że jak są robione zakupy OTC, czyli po prostu poza rynkiem. . . No to być może takie były warunki tych funduszy, jak się dogadywało z Coinbase. Jestem przekonany, że Coinbase przygotowywał się bardzo długo na przeprowadzenie tych transakcji. To nie jest tak, że nagle ktoś się obudził i powiedział, o ja tutaj mam 10 tysięcy bitcoinów, to ja je sobie sprzedam. W żadnym wypadku. . . Tak to nie wygląda. Myślę, że to były bitcoiny, które były gromadzone w bardzo długim czasie i teraz są przekazywane do ETF-ów, które muszą zarobić. Natomiast ja powiem, że widziałem inną. . . podzielić się trochę szalonymi wizjami, widziałem dwie szalone prognozy. I to okraszone całkiem ciekawym tłem.
Także to nie jest tak, że ktoś sobie nie dobudowuje tutaj jakiejś. . . jakiegoś wyjaśnienia. To nie jest tak zupełnie szczapki. Jedna z nich była taka, że cena Bitcoina, uwaga, spadnie prawie do zera. To jest pierwsze słowo, tutaj nie będę się wgłębiał, bo tłumaczenie było dosyć zawiłe i skomplikowane. Nie przekonało mnie zupełnie. Nie dlatego, że wieścił spadki, tylko jakoś tak nie do końca rozumiem całej idei. Tam było to związane z funduszem właśnie Grayscale, z wyprzedażą tych bitcoinów, z paniką na rynku itd. Natomiast drugie, również mnie nie przekonuje, natomiast jest o tyle ciekawsze, że gość mówił o tym, że Bitcoin osiągnie kilkaset tysięcy dolarów w ciągu najbliższych dni. Tak. I to było po prostu niesamowite. Przemawiało do mnie o tyle bardziej, że przedstawiał mechanizm, który jest stosunkowo prosty.
Otóż mówi, ponieważ wykupywane jest mniej więcej 14 razy szybciej bitcoiny niż są produkowane. to bardzo szybko tych bitcoinów zabraknie. Czy zabraknie ich za dwa, czy za pięć dni, tego nie wiemy, ale w pewnym momencie zabraknie tych bitcoinów i cena ruszy do góry. Jak cena tylko ruszy do góry, to wszelkie kurki z bitcoinami się zakręcą, ponieważ wtedy wszyscy będą czekali właśnie na te 100, 200, milion, 2 miliony, czy 5 milionów, to już zależy kogo słuchamy. ale wszyscy będą czekali i naprawdę tych bitcoinów będzie bardzo mało. Do tego jeszcze należy dorzucić fakt, że faktycznie zbliża się halving. W zależności od strony, która liczy, to mamy termin kwietniowy, inni już podają pierwsze dni maja. Słuchaj, to jest bardzo ważne, bo dzisiaj. . . Przepraszam, żeby. . . jest całkiem prawdopodobne.
Jeżeli mówisz, że to będzie początek maja, że dwusetne wydanie kwadransa z Kangą? Będzie halvingowe. To by było po prostu. . . Też podzielimy kwadrans na dwa. No ale ponieważ bardzo dużo głosów do mnie doszło od wielu osób, że słuchają nas nowi ludzie, którzy nie orientują się jeszcze tak biegle w kryptowalutach i wiele słów jest dla nich nowe. Może Słabku wytłumacz w trzech słowach czym jest halving. Halving jest niezwykłym pomysłem Satoshi Nakamoto, czyli tego dżentelmena, albo tej pani, albo tej organizacji, która wymyśliła jak Bitcoin ma działać i oto okazuje się, że co 10 minut. . . w sieci Bitcoin pojawiają się nowe Bitcoiny, które są wynagrodzeniem dla górników, którzy podejmują ryzyko, płacą za prąd i bardzo, bardzo różnych innych rzeczy.
Na samym początku ta nagroda, co 10 minut, która była wrzucana na rynek, wynosiła 50 Bitcoinów, ale Satoshi Nakamoto powiedział, że Bitcoin ma mieć ograniczoną substancję do 21 milionów i żeby to osiągnąć i żeby to wszystko ładnie działało, powiedział, że co ileś bloków, co mniej więcej składa się co 4 lata, ta nagroda jest dzielona o połowa. Dokładnie, co? 210 tysięcy bloków. Tak, w angielsku half, połowa, więc nazywa się to halving. Co? 210 tysięcy bloków? Tak. Liczyłeś. No właśnie i to oznacza, że za każdym razem, jak występuje halving, za każde kolejne 4 lata, okazuje się, że tak jak teraz na rynek wpływa w ciągu dnia 900 nowych bitcoinów, tak w kwietniu albo na początku maja nagle nastąpi gwałtowna zmiana i będzie wpływało już tylko 450. przez kolejne 4 lata, za kolejne 4 lata już tylko 225 i to się tak będzie dzieliło.
Tam niektórzy próbują to obliczyć, kiedy to się skończy, ale prognozy są takie, że w 2100 o którymś roku. To jest właśnie halving, więc to oznacza, że nagle na rynku jakby podaż jest gwałtem, ograniczona i nic nie możemy z tym zrobić, czego nie można na przykład zrobić ze złotem. Nigdy nie wiemy, ile tego złota wydobędziemy. Może nagle się okaże, że znajdziemy jakąś kopalnię złota nową i podaż wzrośnie. Tak, także halving to jest to magiczne wydarzenie. Mówię magiczne oczywiście w cudzysłowie. które powoduje, że zmniejsza się podaż, a to oznacza, że żeby spełnić potrzeby zakupowe, jeżeli ktoś chce kupić tysiąc bitcoinów z rynku, no to teraz 900, można powiedzieć obrazowo bardzo, że 900 kupi nowych, a 100 musi zebrać z rynku, musi kupić od tych, którzy wcześniej kupili bitcoina i chcą go sprzedać.
Oczywiście to jest takie bardzo. . . Uproszczony obraz, ale można mniej więcej sobie na to popatrzeć. Jeżeli teraz przyjdzie dzień, że chcę kupić 1000 bitcoinów, a wyprodukowanych jest tylko 450, to oznacza z prostej matematyki, że 550 bitcoinów będę musiał kupić po prostu od innych ludzi. A zwracam uwagę, ilość bitcoinów na giełdach cały czas maleje. I to jest ten sygnał, który wskazuje na to, że ludzie jednak nie chcą sprzedawać bitcoinów. Tych bitcoinów jest ograniczona ilość, w tej chwili niecałe 20 milionów, czyli praktycznie wszystkie 21 milionów, bo taka jest górna granica, jaka kiedyś będzie wydobyta, praktycznie wszystkie bitcoiny są już wydobyte. Można powiedzieć, jest taki termin, który mówi w ekonomii, mówiący o rzadkości danego dobra. Rzadkość, im większa rzadkość, tym wyższa cena. Monaliza jest jedna, jest ekstremalnie rzadka, więc jej cena jest, można powiedzieć, wręcz nieoznaczalna.
W przypadku złota ta rzadkość jest również niska. bo nie ma złota wszędzie, dosyć ciężko jest je znaleźć, ale jest jednak możliwe i można wydobyć. Tego złota jest znacznie więcej, można powiedzieć, że rzadkość jest niższa, a w bitcoinów jest też mała ilość. i jest dużo bardziej rzadszy, mniej spotykany niż złoto. Także to tylko może wskazywać na pewien potencjał. Oczywiście oprócz rzadkości jest potrzebnych kilka innych cech, żeby dany aktyw, czy dana rzecz była dobrym środkiem inwestycyjnym, dobrym materiałem na to, żeby nieść wartość, ale nie będziemy się teraz może w to zgłębiać. Ale skoro o tym mówię, to powiem, jeżeli ktoś chce zgłębić. i chce się dowiedzieć więcej na ten temat, to zapraszamy na Kanga University. Czy to jest dobry moment, żeby zaprosić Monikę? Myślę, że tak, chociaż chciałem coś jeszcze pokazać. Tak, powiedz.
Monika, masz szansę się przygotować. Bądź gotowa. Chciałem Ci pokazać naszym telewidzom jeszcze jedną analizę. Mówię o pliku. o którym tutaj często mówimy, gdzie badamy strategię DCA. Gdybyś mógł wyjaśnić teraz, ja będę tutaj udostępniał, a ty wyjaśnij na czym polega strategia DCA. Strategia DCA to jest taka strategia inwestycyjna, mi szalenie bliska i Sławkowi również, ale to jest strategia, która zakłada, że inwestujemy w sposób cykliczny. Nie kupujemy raz za dużą kwotę. bo nie wiemy, czy trafimy w dołek, czy nie, a potem się denerwujemy, jak cena pójdzie w dół, to będziemy się denerwować, że niepotrzebnie kupiliśmy. Po prostu mamy systematyczne kupowanie. Kupujemy na przykład Bitcoina raz na tydzień za niedużą kwotę.
Czyli jeżeli mam do wydania na przykład 100 tysięcy złotych i chcę to zainwestować w Bitcoina, to jeżeli mam na koncie, to faktycznie mógłbym zainwestować. Przyjmijmy na razie, że nie mamy tak dużych pieniędzy, natomiast odłożyć 50 złotych tygodniowo jesteśmy w stanie. I w takiej sytuacji te 50 złotych zaoszczędzone przeznaczamy na zakup bitcoina, na przykład raz na tydzień, bez względu na cenę. Można przeprowadzić ciekawe analizy. Mamy dane historyczne, możemy popatrzeć jak taka inwestycja by wyglądała. Sławik, mistrz arkuszy i tutaj guru. guru formuł w Google'ach ma gotowy formularz, gotowy arkusz, który to wszystko wylicza, nie tylko Bitcoina, ale wylicza co by było gdybyśmy kupowali. . . Etera i złoto.
I tutaj każda osoba, która jest zainteresowana może sobie wejść i zobaczyć eksperyment, który polega na tym, że badamy co by było gdybyśmy od 2014 roku codziennie wydawali jednego dolara albo na złoto, albo na Bitcoina, albo na Etera. bez względu na cenę. I sprawdzamy, co by się działo, gdybyśmy robili to od początku 2014, później 2015, aż do dzisiaj. I teraz Łukasz, zobacz. Zobacz, tutaj jest takie podsumowanie, ja nawet je chętnie. . . powiększa. Widzimy. . . Jeżeli chodzi o kolory, kolory zmieniają się nie poziomo, tylko pionowo. Jak na przykład patrzymy na 2024, to widzimy, że czerwony jest Bitcoin, a najbardziej zielony jest Ether, bo daje nam najlepsze wyniki. Białe jest złoto, bo jest takie po środku.
Co to pokazuje? To pokazuje, że te osoby, które w 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 i 2020 zdecydowały się kupować ETH, to cały czas mają lepsze wyniki niż gdyby kupowało Bitcoina, tak jak widać. Ale to co jest ciekawe to to, że teraz jak się zmienia cena. . . etera idzie do góry, Bitcoin stoi w miejscu albo idzie w bok, no to widzimy, że eter zaraz, jeżeli chodzi o wyniki, przegoni Bitcoina. I tak na przykład te osoby, które od początku 2021 roku aż do dzisiaj inwestują po jednym dolarze, nieważne po ile, bo to nie ma znaczenia. Po jednym dolarze dziennie. Tak, stałą kwotę. No to na Bitcoinie mają dzisiaj zysk 40%, na eterze 32%, ale wszystko wskazuje na to. że ten Ether Wszystko wskazuje na to.
Nie, nie wszystko nie wskazuje na to, ale śledzę te liczby prawie każdego dnia i eter goni. I obawiam się. że trzeba będzie zmienić znowu nazwy plików. Plik się teraz nazywa Bitcoin zawsze królem Kanga na fali, a teraz trzeba będzie zrobić jednak Ether królem. Co w ogóle o tym myślisz? Czy Ether może się okazać, nie chcę powiedzieć, że czarnym koniem, ale no właśnie, bo kiedy patrzymy na cenę Bitcoina i Ethera, to porównujemy to w tym, jaka jest cena bezwzględna. No i tutaj Bitcoin jest oczywiście więcej warty niż Ether, ale jeżeli jednak chodzi o dynamikę ceny, no to Ether. tutaj wiedzie prym. M powiedział, że faktycznie sytuacja jest taka, że Aktywa o zwiększonym ryzyku mogą dostarczyć większych zysków, ale z większym ryzykiem.
Pamiętaj, że kluczem tutaj, istotnym elementem jest to, czy Ether na pewno będzie tą drugą walutą. Pojawia się sporo konkurentów, sporo walut chce wyprzedzić Ethera, choćby Solana, która pręży mu skuły i ona tutaj przedstawia się jako właśnie Ethereum killer. No ale tak, Bitcoin staje się już niezaprzeczalnie królem, to już jest można powiedzieć pewne, że on zostanie tym królem jeszcze z nami przez jakiś czas i jest tą stabilną przystanią, tym nośnikiem wartości, bezpieczną przystanią, gdzie możemy zaparkować nasze środki i liczyć na. . . bardzo dobre zyski. Jeżeli chcemy pójść troszeczkę na bardziej ryzykowne wody, no to wtedy faktycznie Ethereum jest tym drugim wyborem.
Historycznie rzecz biorąc, podczas wszystkich naszych cykli, które mieliśmy do tej pory, cykle, przypomnę, to jest takie podejście na analizę ceny kryptowalut, gdzie widać wyraźnie, że co mniej więcej 4 lata, czyli właśnie co halving bitcoina, mamy do czynienia z takimi. . . pewną powtarzalnością, czy jakby powiedział Mark Twain, z pewnym rymowaniem się historii. I widzimy, że Bitcoin zalicza przed halvingiem, ileś tam dni przed halvingiem zalicza swój dołek, potem jest strefa akumulacji, mamy wzrosty, tuż przed halvingiem są zwykle. . . Spatki. a potem przez dwa lata wzrosty, gdzie znowu osiągany szczyt, potem znowu spadki i tak od halwingu do halwingu. No i ci, którzy pomierzyli to wszystko nie tylko w pęcie, ale na dokładniejszych wykresach, to stwierdzili, że faktycznie to się powtarza, można wyliczać dosyć dokładne obszary i może nie co do dnia, ale co do tygodnia to na pewno.
No i wzrosty w tej cykliczności Bitcoina. . . są olbrzymie, natomiast są coraz mniejsze w stosunku, czyli to, jakie było poprzednie ATH. i poprzedni dołek jest coraz mniejszą różnicą. Teraz mieliśmy ATH na poziomie 70 niecałych tysięcy dolarów, teraz był spadek i teraz ja nie pamiętam do ilu spadło po tych 70 tysięcy dolarów. Chyba do 16 tysięcy dolarów. Więc teraz spodziewany wzrost będzie, jeżeli przyjąć tą cykliczność z pełną wiarą, to wzrost tam wychodzi, że powinien być na poziomie mniej więcej do 10 tysięcy dolarów. 120 tysięcy dolarów. Natomiast IKIRIUM ma inne zachowanie. Otóż różnica pomiędzy ostatnim dołkiem i następnym szczytem jest z cyklu na cykl coraz większa.
To jest bardzo ciekawe, bo to wskazuje na to, że Ethereum potencjał wzrostu w tej chwili ma bardzo duży, szczególnie, że jest pewien katalizator, który może wywołać te wzrosty. Otóż okazuje się, że mamy 7 funduszy, które złożyły wnioski o. . . A te EFS potowę dajtyrim. Znowu, czy to. . . Jedni mówią tak, drudzy mówią nie, ale generalnie wiemy, że na pewno wpłynie na rynek sporo pieniędzy, które będą właśnie skierowane na zakup eterów. Więc można oczekiwać, że w okolicach maja na pewno te wzrosty będą. Myślę, że znowu one mogą być nawet trochę przed majem i po maju. Na pewno w momencie zatwierdzania ETF-ów, nie na pewno.
bardzo możliwe, że w okolicach zatwierdzania ETF-u będziemy mieli znowu zamieszanie z ceną Ethereum i tam też zaliczymy jakieś drobne korekty, ale generalnie jest to bardzo bycze nastawienie i tutaj. . . Prognozy dotyczące Etherów są jeszcze bardziej astronomiczne niż Bitcoina. No Bitcoin, jeżeli wzrósłby do tych 600 tysięcy dolarów, jak uważa Katie Wood w ciągu najbliższych 6 lat, ona mówi między 600 a 1,5 miliona. No ale przyjmijmy tą dolną granicę, 600 tysięcy to jest jakieś 12 razy. Mowa o Etherach na poziomie 100 tysięcy dolarów. nie jest rzadkością, a to jest 40-krotny wzrost. Mam tutaj notatki, nawet kilka prognoz, ale odczytamy je po tym, jak Monika do nas dołączy. I też komunikat do wszystkich tych, którzy nas tutaj oglądacie. W tej drugiej części naszego programu będziemy odpowiadać na komentarze, które Łukasz, są? bardzo powiedziałbym, bardzo niewygodne.
Także musimy do nich przejść. A ja zapraszam Monikę, panią prezes Fundacji Kangi, która chciałaby nam coś bardzo, bardzo ciekawego powiedzieć. Monika Minkiewicz. Monika, słyszysz nas? Ja Was słyszę bardzo dobrze, a Wy mnie? Tak, słyszymy cię, jest okej. Słyszycie, no to świetnie, witam was bardzo serdecznie. Mam nadzieję, że trochę zarobiliście na krypto na ostatnich wzrostach, bo mam dla was pomysł na co je wydać. Jak wiecie mamy fundację, która kupuje sprzęt, którego potrzebują osoby niepełnosprawne. No i te sprzęty często są drogie, ludzi na nie nie stać, no a NFZ nie za wszystko zapłaci. W czwartek byliśmy u Mai, u naszej pierwszej podopiecznej. i dostarczyliśmy jej bieżnie. Także chciałam podziękować najpierw wszystkim, którzy brali udział w tej akcji. Niebawem opublikujemy film z całego przedsięwzięcia, z całej podróży.
Natomiast pojedyncze relacje pewnie już widzieliście, kto ogląda relacje w social mediach. Były one już opublikowane, więc coś tam pewnie już zauważyliście. Natomiast to, co najważniejsze w tej chwili dla nas, to fakt, że niedawno uruchomiliśmy nową zbiórkę. Zbiórka jest na Lenkę. Lenka to jest dziewczynka, która ma zespół RETA. To jest paskudna choroba, na którą składa się mnóstwo różnych schorzeń, które postępują sukcesywnie, szybciej lub wolniej. My natomiast mogliśmy się skupić na jednym i skupiliśmy się na kwestii dotyczącej mowy. Dziewczynka nie mówi bez sprzętu wspomagającego. Ma co prawda do tego tablet, ale on już ledwo zipie, jest stary, zawiesza się i utrudnia w ogóle płynną komunikację. I dlatego zbieramy właśnie na taki specjalny tablet do komunikacji alternatywnej.
On ma taką kamerę, która śledzi ruchy gałek ocznych i człowiek jakby oczami wybiera odpowiednie piktogramy, na przykład. i w ten sposób się komunikuje. Świetna sprawa, nie jest to jakieś super drogie, nie jest to rocket science w obecnej chwili, natomiast trochę to kosztuje, zobaczycie sobie zresztą na stronie. Nie zawsze da się z państwowych instytucji takie środki pozyskać, są różne kryteria, których łatwo jest po prostu nie spełnić. tak samo limity i dlatego zachęcam Was do zajrzenia na stronę. Na stronie kanga. exchange mamy zakładkę pomagamy i tam mamy opcję fundacja. Zbieramy właśnie na taki tablet, nowy tablet do tej komunikacji alternatywnej. Dzięki niemu Lenka będzie mogła znowu dość płynnie porozumiewać się z innymi.
To już jest nastolatka i jest to dość ważne, żeby mogła nie tylko z rodziną, z lekarzami, ale też z rówieśnikami po prostu się komunikować. Także liczę na Was, słuchajcie, zbieramy środki w kryptowalutach, więc jeśli macie konto na Kandze, no to wpłata darowizny zajmuje dosłownie 2 minuty. Zapraszam na stronę i tam jest po prostu w kilku miejscach przycisk duży, pomarańczowy, wesprzy i zresztą zobaczycie jakie to proste, jak sami to przetestujecie. Rozumiem, że dolnego limitu znaczącego nie ma, każda kwota się liczy. Dolny limit to złotówka. Nie da się kwoty po przecinku wpisać. Czyli słuchajcie, teraz tutaj apeluję do tych wszystkich, którzy nas oglądacie. Nie ma tutaj potrzeby wydawania olbrzymich pieniędzy. Wystarczy dosłownie parę złotych. Każda złotówka się liczy. Liczymy na Was. Chcemy wspomagać Lenkę. Dziękuję Moniko. To bardzo szczytny cel.
Cieszymy się, że możemy w ten sposób pomagać. Dzięki bardzo, pozdrawiam, trzymajcie się. Dzięki Monika Piątka. Moi drodzy, to ważne, żebyśmy brali udział w tych zbiórkach, żebyśmy się dorzucali, bo w ten sposób niesiemy dobrą nowinę o tym, że kryptowaluty to znacznie więcej niż to, co myślą urzędnicy i politycy. W kryptowalutowce łączmy się w siłę i pomagajmy innym. A ja Łukasz, przechodzę do komentarzy. Ostatnio na Telegramie jakby przeszła burza i widzę, że również dochodzą. . . Echa tej burzy również tutaj chodzi o to, że Kanga jako konglomerat rejestrujemy wzrost obrotów, tak jak wszyscy gracze kryptowalutowi, ale według naszych stakeowiczów nie widać tego na stakingu.
Czy w ogóle możesz wyjaśnić jeszcze jak działa nasz staking i co to jest autobonus dla tych wszystkich, którzy nie wiedzą, zanim przejdziemy do komentowania? Tak, jak wiecie my jako Kanga wybraliśmy dosyć. . . specyficzną czy unikalną formułę naszego tokena. Otóż nasz token, token KNG jest tokenem, który pozwala w przypadku, gdy się go zestake'uje na specjalnym koncie, pozwala na to, żeby mieć udział w przychodach, podkreślam słowo przychodach Kangi, nie zyskach i dzieje się to w bardzo prosty sposób. Otóż każde fee, które jest pobierane przez Kangę jest zamieniane na token KNG na rynku, to jest bardzo istotne.
Nie jest to brane z jakiegoś tajnego konta, nie jest to mnożone KNG, tylko KNG jest skupowane z rynku i to skupione KNG za te FI jest następnie dystrybuowane pomiędzy tych, którzy przechowują, stake'ują środki na koncie, na kandze. Nagroda jest dystrybuowana w proporcjonalny sposób. Na razie mówię o tej prostej wersji, czyli jeżeli ja mam zestajkowane 100 kang, a wszystkich kang zestajkowanych jest 1000, no to ja dostaję 10% nagrody, no bo 100 kang to jest 10% z 1000. Do tego, chcąc wynagrodzić tych, którzy długo z nami są i wierzą w kangę, jeżeli włączymy sobie autobonus, czyli to, że nagroda, którą dostaniemy, zasili z powrotem nasz. . . nasze konto stakingowe, to mamy szansę zwiększać siłę nabywczą naszych hang, siłę nabywczą w stosunku do tej nagrody.
I w tej chwili to jest 0,3 punktu procentowego każdego dnia przybywa, czyli po 10 dniach takiego stakowania mamy. . . jej koniec 03. Tak, mamy 3% więcej, czyli to oznacza, że to jest moich 100 kang, które mam zestajkowane, bierze udział w podziale nagrody w proporcji nie 100. ale 100 plus 3%, czyli 103 kang, czyli dostaję większą, mam jakby większy udział w nagrodzie. To jest wersja, która działa do tej pory. A skąd się biorą te kangi, które wynikają z tych większych procentów? To jest tylko do liczenia matematycznego. One się znikąd nie biorą, to jest tylko zwiększenie.
Tego, siły jaką mają nasze kangi, czyli jeżeli mamy, wszyscy mają, zgromadziliśmy 1000 kang, z czego jedna osoba ma bonus na przykład 10% i ma 100 kang, no to tak naprawdę jest liczona nagroda tak jakby było 1010 kang zgromadzonych i ta osoba, która ma 110 kang dostaje odpowiednio większą nagrodę. To jest wersja, która obowiązuje jeszcze, ale już zapowiedzieliśmy drobną korektę tego mechanizmu. Otóż wprowadzimy w pierwszym kwartale tego roku, zgodnie z tym, co mówiliśmy podczas Kangi 2. 0, wprowadzimy pewną zmianę. Otóż do tej pory ten autobonus mógł rosnąć w nieskończoność, czyli jeżeli trzymałem 200 dni, no to miałem 60. procent autobonusów.
To zgodnie z informacjami od naszych tutaj użytkowników powodowało, że bardzo ciężko było się zdecydować na otwarcie nowego konta stakingowego, bo długo trzeba było czekać i nigdy tak naprawdę nie dogoni się tych pierwszych, więc stwierdziliśmy, że ograniczymy od góry ten bonus kangowy, ale nie w taki niebezpieczny sposób. w prosty sposób, tylko zmienimy prędkości, z jakimi przyrasta ten autobonus. Tym, którzy dopiero zaczynają, ten autobonus będzie ruszył zdecydowanie szybciej, a potem stopniowo, tak jak w halwingu, o którym mówił Sławek, tak tutaj ten autobonus będzie co jakiś czas, ta prędkość będzie zmniejszona o połowę. Dodatkową modyfikacją, którą wprowadzamy, to jest to, że żeby można było włączyć autobonus, to trzeba będzie mieć 100 kang na koncie. I trzecia rzecz.
W sytuacji, gdy będziemy chcieli wypłacić kangi z konta, to nam ten autobonus nie będzie się zerował, tylko będzie się zmniejszał o 40%. Taka jest zasada. Ale jeszcze nie jest wprowadzona, będziemy o tym jeszcze informowali, będziemy podawali dokładne daty od kiedy ta zmiana będzie, ale już teraz informujemy, żebyście mogli się przygotować. Wątpliwość, która pojawia się wśród naszych słuchaczy i osób, które zaufały Kandze i stakują token KNG jest, jak gdyby myślę. . . wielorakiej natury. To znaczy. . . Niektórzy zgłaszają taką myśl, że faktycznie nie przerasta, że skoro rosną nam obroty, skoro jest Hossa, wszyscy to widzą, a tam nie przerasta, to generuje jedną z następujących myśli.
Albo coś nie działa na kandze, to jest jakby jedno, wymieniamy te formalne rzeczy, albo kanga oszukuje, to znaczy deklaruje coś, ale tak naprawdę nie są jednak tacy szczerzy, jak ich wyglądają, albo może nie mają tych wzrostów, albo kłamią, to są jakby te wszystkie negatywne myśli, natomiast pytanie jest teraz takie, czy być może jest jakaś myśl pozytywna. Ja tylko chciałbym zgłosić kilka takich ważnych rzeczy. Pierwsza rzecz. I też mam jakby taką świadomość, że my powinniśmy o tym stakingu rozmawiać częściej teraz na kwadransach albo na no comment, ale pierwsza rzecz jest taka, że. . . Jeżeli rośnie cena naszego tokena, jakiś czas temu była niższa, niestety tak było, teraz rośnie i rosną nasze obroty, no to nagroda na stikingu się nie zmieni w tym momencie, jeżeli chodzi o wartości bezwzględne.
Zgadza się? Weźmy sobie taki eksperyment intelektualny, który jest myślę dość ważny. Załóżmy, że Kanga zarabia dziennie 1000 dolarów i token był warty 1 dolar. no to na skup poszło 1000 dolarów. Tak, i kupiliśmy 1000 tokenów. Załóżmy, że Kanga zarabia dzisiaj 2000 dolarów i token jest warty 2 dolary. Ile tokenów kupiliśmy? No tysiąc. To jest jakby pierwsza ważna rzecz, że w tym mechanizmie stakingowym, który my mamy, jeżeli się zmienia cena tokena, to wartości bezwzględne się niekoniecznie podążają za tym. Zresztą też widać, że jak był taki moment, że cena naszego tokena spadła, no to wtedy, ja pamiętam, te nagrody były znacznie, znacznie większe. Niemniej jednak, myślę sobie, że musimy po pierwsze złożyć tutaj jedno oświadczenie. Tu chciałbym, żebyś powiedział Łukasz, ja i ty. To znaczy, czy masz takie przekonanie albo. . . Działamy nieuczciwie i nieszczerze.
Wiem, że te oświadczenia i tak nigdy nie mają żadnego znaczenia, ale chodzi o to, czy gdzieś tam bokiem wyciągamy tą kasę i nie wrzucamy jej na staking. No nie, całość jakby to dzieje się poza nami. Wszystkie te fee transakcyjne z. . . nie bankomatów, tylko z kantorów, z opłat transakcyjnych, to jest wrzucane do takiego specjalnego worka, gdzie taki automat cały czas wymienia te różne tokeny, które zostały pobrane jako FI, wymienia na USDT i omega złotówki w zależności od tego, co jest bardziej opłacalne i następnie te omega złotówki i dolary są wykorzystywane do tego, żeby skupować. co chwilę te Kangi to się odbywa w taki płynny sposób, to nie jest tak, że raz na godzinę robimy taki skup, ten skup odbywa się prawie że w czasie rzeczywistym.
To znaczy tam nie jest to natychmiast po pobraniu FII, ale jest zbierane aż się uzbierze jakaś tam nieduża kwota i co kilka minut następuje skup tych tokenów. Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Łukasz, co się dzieje z nagrodą stakingową, kiedy pojawi się wieloryb, który kupi. . . No właśnie, teraz jeżeli mamy sytuację takie, że jest ktoś, kto kupuje dużo, posiada sporo tych kank, to faktycznie musimy pamiętać, że taka wpłata na konto stakingowe powoduje, że te nagrody, jeżeli było 1000 kank, na stakingu i ja miałem 100, to ja dostawałem 10% tej nagrody. Jeżeli teraz staking stanie się bardziej popularny i zostanie zgromadzonych tam 2000 kank, to ja już nie dostaję 10% nagrody, tylko 5% nagrody. I to jest jeden z elementów, który również wpływa na to, jak przyrastają nam nagrody.
Czyli to, że można powiedzieć Kanga staje się coraz bardziej popularna, coraz więcej osób stake'uje, coraz więcej tokenów jest zestake'owanych, to jest jakby przyczynek do tego, że te nagrody nie rosną proporcjonalnie do zwiększających się naszych obrotów. A druga rzecz, pamiętajmy jeszcze o tym autobonusie. Ten autobonus również w pewien sposób wpływa na podział tokenów. Jeżeli ktoś wyłączył autobonus albo włączył go, to również wpływa na nasz udział w całej puli nagrody. Dobra, ja i tak mam świadomość tego, że ten komentarz nie satysfakcjonuje naszych użytkowników. Myślę sobie, że będziemy musieli przygotować jakąś analizę. Jest jeszcze jedna rzecz, o której też myślę, że trzeba otwarcie mówić. pojawiają się takie głosy, które mówią, niech Kanga każdego dnia deklaruje, ile zarobiła WSDT, no bo w tym momencie będzie to już najbardziej transparentne. Teraz chciałbym powiedzieć, dlaczego. . .
Póki co nie decydujemy się na ten ruch. Łukasz, ty może dorzucisz trzeci, jeżeli te dwa nie wyczerpią tego tematu. Po pierwsze, dostrzegamy, że ujawnianie naszych tak jakby stuprocentowych obrotów, przychodów i zysków nie jest jeszcze dobre, jeżeli chodzi o porównywanie się z giełd z pierwszej ligi. To znaczy, jak zaczynaliśmy parę lat temu, to wszyscy mówili, że jesteśmy giełdą bez obrotu i bez wolumenu i że mamy duże spredy. cały czas nas strzelano, natomiast z miesiąca na miesiąc byliśmy porównywani do coraz większych graczy. I teraz z punktu widzenia wszelkiego, porównywanie nas do OKExu, czy do Binance'u, czy do Krakena, czy do innych takich dużych graczy, my tutaj ciągle, nie chcę użyć słowa, że przegrywamy, ale ciągle gonimy i jeszcze wszystko wskazuje na to, że będziemy przez kilka najbliższych tygodni, tygodni, tak, kwadransy gonić. Ale jest jeszcze drugi, bardzo ważny argument.
Myślę, że on jest nawet. . . Ważniejsze, to znaczy my jako Kanga, zresztą nie tylko my, doświadczyliśmy i doświadczamy i będziemy doświadczać i w ogóle godzimy się z tym dużego ostracyzmu urzędniczego. A to, co się dzieje wśród substancji urzędniczej, to jest nie tylko nieprzechylność do takiej organizacji jak nasza, ale również niezrozumienie. I teraz Kanga działa jako konglomerat, składa się z wielu różnych spółek, wszystko jest robione zgodnie z prawem, ale jakakolwiek informacja trafi gdzieś tam do, nie wiem, takiego urzędu, który na przykład lubi wystawiać kary w zależności od tego, ile się zarabia, no to on tę informację będzie traktował jako pewną i będzie to wzbudzało po prostu niepotrzebne nieporozumienia i w tym względzie musimy bronić naszego interesu. Niemniej jednak chcemy rozmawiać na temat nagród stakingowych, niczego nie chcemy ukrywać i. .
. Też dziękuję wszystkim tym, którzy nam ufają. Ja tylko zwrócę uwagę na to, że jak popatrzymy na wykresy obrotów giełdowych na przykład na CoinGecko, to zobaczymy, że większość gieł ma tendencję mocno spadkową. Te obroty bardzo im spadają. Natomiast w naszej sytuacji to jak my patrzymy na. . . Jak widzimy Kangę, to widać, że my te wzrosty mamy dosyć istotne. To znaczy są. . . dni, gdy faktycznie te obroty nie są wysokie, co tylko świadczy o tym, że. . . Jest to rzeczywisty ruch, bo jeżeli weekend przychodzi, to ludzie mniej tradują niż w ciągu tygodnia. Natomiast widzimy, że te wzrosty są. W porównaniu do nich mamy naprawdę bardzo duże wzrosty. My też to widzimy. Kanga jako giełda znajduje swoją ścieżkę rozwoju. My uważamy, że. . . dynamiczny rozwój.
Giełdy, która znikąd staje się bardzo duża, nigdy nie jest stabilny. Widzimy to po słynnym FTX. Widzimy też to, co się dzieje na przykład z Binancem, który rozwijał się bardzo, bardzo dynamicznie, aż w sposób taki zadziwiająco szybki zdobył bardzo dużą popularność. Można powiedzieć, że podobnie jak FTX z dnia na dzień, tą popularność cały czas ma bardzo wysoką, natomiast rozwój tej giełdy. . . nie tylko, że został zatrzymany, ale wręcz możemy powiedzieć o tym, że zdobywa wiele punktów karnych i zamiast się rozwijać, raczej się zmniejsza, więc to jest szansa oczywiście dla takich giełd jak Kanga. No a stakingi, które oferujemy, te projekty, które się u nas listują też są, myślę, nie tylko interesujące, ale są wyjątkowe i to powoduje, że na Kangę coraz więcej osób wchodzi.
Ja bym powiedział, jak pojechaliśmy do Japonii, ja pamiętam, że to był taki wyjazd, który mnie bardzo zaskoczył, no bo byliśmy w Japonii, w kraju, w którym w ogóle się nie reklamowaliśmy, my jako Kanga, a to się okazało, że jest cała rzesza ludzi, która używa Kangi. No i rozmawialiśmy tam. Słuchajcie, czemu używacie Kangi? Co powoduje, co jest dla Was tym motorem? Oni mówili bardzo prosto, mówili po pierwsze prosta funkcjonalność, po drugie stakingi i po trzecie ciekawe projekty. Nie zawsze w tej samej kolejności. Mówili coś jeszcze, ale to będzie nasza słodka tajemnica. Tak, dobrze. Myślałem, że to powiesz. Nie, nie, nie. Zaraz przejdziemy do reszty komentarzy, ale myślę sobie, że możemy teraz wrzucić jakiś wątek z rynku. Chciałbym. . . Chcę coś Łukasz, Tobie pokazać. Znowuż udostępniam ekran. Bum, bum, bum, bum.
Tutaj zawsze udostępnienie ekranu wiąże się z pewnymi emocjami, żeby nie udostępnić tego, czego nie powinienem udostępnić. Ale tutaj trenowałem to, także jest ok. Dobra, zobacz Łukasz i zobaczcie wszyscy, którzy nas oglądacie. Tutaj mamy wykres mówiący o podaży z tablecoinów, z Glassnode'a. Przy czym ta czarna krzywa to jest cena bitcoina, ona nam daje tutaj jakąś intuicję, a ta czerwona to jest po prostu sumaryczna podaż wszystkich stablecoinów, które Glassnode tutaj mierzy. Zwracam uwagę, że zielony kolor to jest USDT. Niebieski to jest USDC, a te mniejsze to nawet nie musimy o tym rozmawiać, to są DAJE i inne. Inne stablecoiny. Jaki wniosek z tego płynie? Wniosek, aha, tutaj nie widać niestety. Nie widać niestety, o widać, teraz już widać.
Zobaczcie, że wtedy po kryzysie, który miał miejsce gdzieś tam na przełomie roku, gdzie mówiono o tym, że to już jest koniec Tethera, Tether poradził sobie i wygląda na to, że zaczyna dominować, znaczy on zawsze dominował rynek, ale Tether po prostu gra tutaj pierwsze skrzypce, wbrew temu, co się mówiło, a Circle. . . który jest przecież, tak się wydaje z punktu widzenia formalnego i instytucjonalnego, najbardziej bezpiecznym stablecoinem, no traci. I to mnie zastanawia, z czego to wynika. Albo w ubiegłym tygodniu, albo w poprzednim jeszcze, Tether wyemitował kolejny miliard tokenów na sieci. . . ponieważ sam CEO Tethera twierdzi, że Tron najlepiej się nadaje do tego, żeby obrastać z stablecoinami. Też pewnie kiedyś o tym pogadamy. No ale właśnie, wbrew powiedziałbym pewnej intuicji i zdrowemu rozsądkowi, Tether tutaj gra, jeszcze raz to powtórzę, pierwsze skrzypce.
W ogóle ze stablecoinami jest bardzo ciekawa sprawa. Warto odnotować, że USDC, czyli Circle, w trochę taki ukryty sposób, nie chwaląc się, właśnie rozpoczyna przygotowania do własnego IPO, czyli do tego, że będzie notowany na giełdzie. To jest bardzo ciekawe, bo to wiąże się z tym, że SEC musi zatwierdzić model biznesowy działania Circla i to będzie oznaczało, że będzie musiał zatwierdzić. z tej blikoiny, co do których jeszcze cały czas mamy pewną dozę niepewności, czy nie uzna ich za security, co moim odczuciu akurat jest bardzo mało prawdopodobne. Nie kupuje się stablecoinów po to, żeby zarabiać na. . . bo nie ma znaczenia, czy trzymam dolara, czy stablecoina. Te różnice pomiędzy wartością stablecoina a dolarem są naprawdę niewielkie i raczej wynikają nie z tego, że jest spodziewany zysk, tylko z jakichś zamieszeń i są naprawdę znikome wahnięcia.
Natomiast faktycznie to da duże pole. . . dla Cirkla. Zwrócę jeszcze uwagę, że bardzo ważne jest również to, co te firmy robią ze swoimi pieniędzmi, no bo jeżeli my kupujemy Tethera, to zostawiamy w skarbcu Tethera dolara. No i teraz robi się bardzo ciekawa sytuacja, no bo Tether ma w swoich skarbcach, uwaga, 95 miliardów dolarów. Oni tyle mają w swoich skarbcach, przynajmniej zgodnie z tym, co jest na sieci. W czym oni trzymają te pieniądze? Otóż okazało się, że prawie 80% czy ponad 80% jest trzymane w papierach skarbowych dłużnych rządu amerykańskiego. W związku z czym okazuje się, że w tej chwili, gdy rząd Stanów Amerykańskich chce wyemitować papiery dłużne i ciężko jest mu znaleźć już nabywców, to taki stablecoin wydaje się być całkiem ciekawym źródłem. pieniędzy.
Więc może się okazać, że to, że Circle będzie miał IPO i zacznie działać jako firma tak bardziej oficjalnie, może spowodować, że rząd będzie takim bardziej przychylnym okiem patrzył na stablecoiny i będzie zachęcał. . . je do tego, żeby rozwijały, szczególnie dlatego, że zwrócimy uwagę, komu sprzedawane są te stablecoiny. W bardzo małej części jest to Amerykanom. Zdecydowana większość stablecoina dolarowego jest używana poza Stanami, czyli można powiedzieć, że to jest dystrybucja długu poza Stany, czyli nie spowoduje to inflacji. Bardzo ciekawe co powiedziałeś. Bo chciałem powiedzieć, że to co robi Tether i w ogóle inne stablecoiny, te które działają na zasadzie pełnego pokrycia, przynajmniej zgodnie z deklaracją, działa wbrew naturze. Ale to co powiedziałeś jest ważne, że to jest w interesie Amerykanów, żeby oni faktycznie finansowali. Naszym kosztem.
Tak, ale no bo zobacz, przecież jeżeli ja kupuję obligacje, to oznacza, że ja z tymi pieniędzmi już nic więcej nie powinienem mógł zrobić. ta złotówka, ten dolar, to euro, które przeznaczam na zakup obligacji, sprawia, że mi znika i państwo dostaje i kiedyś ma mi zwrócić. To, co robi Tether, sprawia, że ja, załóżmy, że ty jesteś Tetherem, ja ci daję dolara, ty mi dajesz Tethera, ty tego dolara przekazujesz na skup obligacji, więc już ten pieniądz jest wykorzystany, ale ja tak naprawdę na rynek i kupuję, czyli doszło do kreacji pieniądza i jest to, no tak jak mówię, jest to wbrew naturze, ale. . . Myślę, że jest więcej rzeczy, które są wbrew naturze. Jeszcze jedna ciekawostka dotycząca stablecoinów. Otóż USDC odnotowało w zeszłym roku bardzo duży wzrost ilości kont. Chcę się upewnić, że to jest 59%.
Więcej kont jest z circlem niż było w 2022. Także bardzo dobry wynik. To jest prawie 3 miliony kont z circlem. To oznacza dużą adopcję. Wojna trwa, można powiedzieć cały czas Circle walczy z Tether'em. To dobrze. To bardzo dobrze, bo jakby był tylko jeden gracz, to byłoby źle. A jak jest więcej niż jeden, to już jest dobrze. Im więcej powiedziałbym, tym lepiej. Łukasz, przechodzę do komentarzy. Kilka przeczytam. Czy będzie możliwość wypłaty TON po sieci TON, a nie Ethereum? Nope. To jest, zdradzamy tutaj troszeczkę naszych planów. Mogę powiedzieć, że zachęcam do obejrzenia naszej amy dotyczącej Kangi 2. 0. Tam mówimy o naszych planach na najbliższe miesiące, na rok 2024. I tam również wspominamy o tym, że będziemy przyłączali wiele nowych sieci.
Będziemy, myślę, mocno Was zaskakiwali tym, jak dynamicznie Kanga będzie się rozwijała, jeśli chodzi o nowe tokeny, nowe sieci obsługiwane przez Kangę. Zapiszcie się, polajkujcie, subskrybujcie ten materiał, bo dzięki temu będziecie pierwszymi, którzy usłyszą, co dokładnie się będzie działo i będziecie dobrze poinformowani. Grzegorz Niemiec zadał takie pytanie, witam, czy planujecie dodać do serwisu analizę rentowności portfela i aktywów w czasie, jakiś wykres i zaznaczone momenty zakupów, aktualny zysk, straty w procentach, wyrażony w procentach i kwotowo? Zdecydowanie tak, jest to część trochę większego planu, który mamy w zanadrzu, chcemy przygotować taki analizator, ale z głową, nie chcemy dawać jakiegoś półśrodka, jakiegoś prostego narzędzia, który może. . . po prostu nie być przydatne, chcemy zrobić to porządnie, żeby uwzględniać wszelkie wpłaty, wypłaty z portfeli, a może nawet inne konta, niekoniecznie konta na kanzę, może z innych giełd albo z innych portfeli, więc to jest część większego planu.
Znowu powiem, zapisujcie, subskrybujcie, bo na pewno będziemy o tym mówili, będziemy pokazywali, co dokładnie takie rozwiązanie będzie przynosiło. Robert ponownie zadał pytanie, kiedy na Kandze będzie widać zyski i straty zakupionych krypto, na co Krzysztof domagała. Napisał Robert na to pytanie, odpowiedź padła tydzień temu, czyli nieprędko ogólnie na Kandze brakuje wielu funkcji i coinów. Lipa, Krzysiek, który generalnie kojarzy go z pozytywnych komentarzy, ale jednak wystawił nam negatywną naurkę. Niemniej jednak drodzy oglądacze i drodzy użytkownicy i przyjaciele, cała nasza społeczność. . . koko dżambo i do przodu i robimy naprawdę. . . dużo, chociaż ktoś tutaj napisał, że nigdy nie dogonimy nawet 10% obrotów na Binance. Także myślę, że dzisiaj ten taki odcinek nasz jest bardziej defetystyczny niż optymistyczny. Teraz Apel napisze coś dobrego na temat Kangi w komentarzach. Czekamy na to.
Ale ja powiem, że Binance ma pewien problem w rozwoju. Jego obroty się już nie zwiększają, raczej się zmniejszają. Na wielu rynkach przeżywa totalny kryzys. Myślę, że za rok sytuacja Binance'a będzie zupełnie inna. Pamiętajmy, że rośnie drugi hegemon Coinbase, który będzie na pewno grał pierwsze skrzypce w Stanach i myślę, że jego dynamiczny rozwój za granicą jest również spodziewany. Ja raczej oczekuję tego, że zniknie nam ktoś tak duży jak Binance, pojawi się takich giełd więcej. Myślę, że będzie takich graczy co najmniej kilku, a to oznacza, że ten obrót będzie rozłożony nie tak jak jest teraz praktycznie tylko na Binance, ale będzie rozłożony na większą ilość graczy. Czy Kanga będzie w tym gronie? Mam nadzieję, że kiedyś tak. Do tego aspirujemy, tym się zajmujemy, ale połubimy w zasadzie, że. . .
lepiej powoli do przodu niż skakać, bo łatwo wtedy spaść. Więc my po prostu się rozwijamy. Ci, którzy są z nami od kilku lat widzą na pewno różnicę pomiędzy tym, co było 2, 3 czy 4 lata temu, a tym, co jest dzisiaj. No tak, tak. Wystarczy obejrzeć stary kwadrans. Ja ciągle nie mam odwagi, żeby obejrzeć pierwszy. Ty Łukasz chyba obejrzałeś, jak to wyglądało. Zresztą, jeżeli chcecie zobaczyć podsumowanie wszystkich stóg pierwszych kwadransów z Kangą, wejdźcie na Kanga Shop. Można kupić książeczkę, w której jest wydanych tylko 100 sztuk. To jest bardzo ważne. Ostatnio ją sobie przeglądałem i muszę powiedzieć, że byłem wzruszony, bo w tej książce jest każdy odcinek opisany pod względem ceny bitcoina, suchara i tematu, o którym mówiliśmy. Są nawet zdjęcia. Sławek, ku pokrzepieniu twojego serca.
Elliot Gonzalez napisał Bajnan z Srajna i Srajna z Tykokanga. Ok, ciekawa rzecz. Słuchajcie, otóż zbliżamy się wielkimi krokami do pewnej nowej funkcjonalności, która będzie i tutaj delikatnie sugeruję, że możecie się do tego przygotować. Otóż będzie można. . . zdobywać z Kangi czy bezpośrednio poprzez konto Kangi kupować przedpłacone karty. Coś niesamowicie wygodnego, będziemy mogli zasilić taką kartę przy pomocy USDT nomen omen 1 do 1, czyli 100 USDT może spowodować, że na karcie przedpłaconej mamy 100 dolarów. Zbieramy w tej chwili pomału grupę takich testerów, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany, to proszę o to, żeby napisał do supportu, że chciałby taką kartę przedpłaconą przetestować. Ja już tę kartę mogę powiedzieć, że używam. Działa. Kurs jest zaszczelony w dolarach, więc jest rewelacyjny. Jest lepszy niż niektóre konkurencyjne karty.
Mam do Ciebie pytanie, a jakie nazwisko jest napisane na tej karcie? Ja pożyczyłem od kolegi. Nie, no nie wolno płacić swoją kartą. Natomiast faktem jest, że na karcie nie ma nazwiska. Wydając kartę podajemy dla formalności imię i nazwisko oraz kraj osoby, która dostanie tą kartę, no bo jeżeli ta karta ma być prezentem, no to. . . ten element funkcjonuje właśnie w ten sposób, że ja bym chciał Sławkowi zrobić prezent na urodziny, no to mogę zasilić tą kartę i pobierając tą kartę będę musiał podać Sławomir Zawadzki, to ta karta będzie jakby przypisana do Sławka i tak to wygląda. Tutaj ja nie podlegam weryfikacji, no bo to jest prezent, więc ja nie. . .
Nie mogę zweryfikować tej karty, to po prostu deklaruję dla kogo ta karta będzie i ten ktoś będzie tej karty używał. Okaże się nagle, że w obiegu mamy dwa rozwiązania kartowe, czyli standardową kartę Kangi, tę, którą wydajemy razem z Zenem Mastercardę i będą te karty przedpłacone. Czyli będą dwa takie rozwiązania i tutaj Roland McLovin pyta, a propos kart płatniczych, trzymając kartę płatniczą Kangi i nie mieszkając w Polsce, czy urząd holenderski jest informowany o płatnościach krepto? No więc w przypadku tego rozwiązania kart przedpłaconych? Nie. Nie. A w przypadku tego rozwiązania naszej standardowej karty karty? Przepraszam, jeżeli wydamy kartę i napiszemy, że jesteśmy z Holandii, no to może tak, nie wiem, nie jestem w stanie tego powiedzieć. Natomiast jeżeli ta karta będzie kupiona dla kogoś, jeżeli ja. . .
Kupuję kartę dla kogoś kto mieszka we Francji i napiszę, że to jest dla Pola jakiegoś z Francji, no to Urząd Skarbowy nie jest informowany, że to ja robię te zakupy, tylko te zakupy robi tamta osoba. W każdym razie zmierzam do tego, ta karta, która jest naszym podstawowym narzędziem, karta Kangi, to pamiętajcie, to jest karta, gdzie tak naprawdę zamieniane są Omegi na Fiaty, współpracujemy z Zenem, który ma licencję zagraniczną, natomiast ciągle europejską. I to tak samo jak z innymi dostarczycielami takich rozwiązań, prędzej czy później ktoś może się o tym dowiedzieć. Także tutaj odpowiadam najbardziej transparentnie, jak się da. Natomiast ta karta przedpłacona jest kartą denominowaną w dolarach, więc musimy zasiedzieć ją przy pomocy dolarów. Jest stosunkowo tania. Tutaj bardzo konkurencyjna cena tej karty będzie, bo zaledwie. . . Czy mogę zdradzić? Zdradzę, czytam komentarz.
Zaledwie 1% będzie opłaty za zasilenie i to jest cały koszt posiadania tej karty, ale ta karta jest jednorazowa w tym znaczeniu, że nie możemy jej dopełnić. Musimy zamówić nową kartę. No, nową kartę. Łukasz, nie wiem, czy to jest ATH, ale mamy w tej chwili 366 oglądających i powinniśmy kończyć, ale może dojdziemy do czterech stówek, zobaczymy. To szybko o konkursie. Słuchajcie, mówiłem o tym, że ci wszyscy, którzy prowadzą analizę techniczną i uważają, że są naprawdę w tym dobrzy. Zachęcamy do tego, żeby wzięli udział w konkursie i jak zwykle piszemy hashtag kwadrans z Kangą 185, tym razem, no bo to następny numer i następnie podajemy cenę, jaką zgodnie z naszą analizą, wiedzą i umiejętnościami wyliczyliśmy, że będzie za tydzień we wtorek, czyli 23 stycznia o godzinie 9 rano polskiego czasu na rynku Bitcoin do USDT.
Ta osoba, która będzie najbliżej dostanie nagrodę w postaci Kang. w ilości 10% łapek w górę pod dzisiejszym odcinkiem. Nagroda jest przyznawana pod warunkiem, że. . . że osoba, która będzie najbliżej tej właściwej ceny, nie będzie się różniła od właściwej ceny o 25 dolarów. Tak, czyli plus minus 25 dolarów. To jest nasz margines błędu. Uważamy, że jesteście zdecydowanie lepsi. Bardzo rzadko zdarza się, że nie mamy tutaj zwycięzcy, ale jeżeli nie ma zwycięzcy, to nagroda przechodzi na następny odcinek. Właśnie coś takiego wydarzyło się dzisiaj. Już bym wpadł na to, że pójdzie tak w dół. Ale był ktoś, kto był bardzo blisko. 33 dolary różnicy. Więc tylko powiem, że tym szczęśliwcem był Marcin Sasin, 30. 05. Czy tam 3.
005, Marcin? Gratuluję i tak Instynktu, bo byłeś najbliżej, ale Twoja nagroda, czyli 68,3 KNG przychodzi na kolejny tydzień, także kieruj się Instynktem i na pewno następnym razem się uda. Także takie wyniki naszego konkursu. Sławek, w związku z kupnem książki, kwadrans z Kangą będą. . . jakieś korzyści, po prostu będziesz szczęśliwym posiadaczem jednej ze stu książek. Może kiedyś zrobimy spotkanie posiadaczy książek. I że właśnie trzeba będzie przyjść z książką, żeby wejść. Dobra, Łukasz, jeszcze kilka niewygodnych komentarzy. Ja tylko wygodny mam Lagerta Tyrel pyta się, czy ta karta będzie anonimowa. Ta karta nie jest anonimowa per se, bo musimy odbierając kartę, wypełnić formularz, w którym podajemy imię i nazwisko i kraj. Z tym, że te dane nie podlegają weryfikacji, no bo jeżeli ja kupuję prezent, no to nie mogę dostarczyć dowodu osobistego osoby, którą będę chciał obdarować.
Dwie osoby zgłosiły, Łukasz, że wypłacały kasę ze stakingu omega złotówkowego i że nie dostały kasy, że wyskakuje błąd techniczny. Dostałem informację, że pracujemy nad tym. Zakładam, że w ciągu najbliższych godzin problem zostanie usunięty. Myślałem, że się pieniądze skończyły. Ale dowcip. Dobra, Tomek Mityka napisał, co odcinek powtarzacie jedno i to samo, teraz on czas non-stop, halming, zasady konkursu i tak dalej. To prawda, Tomek. Mówimy o tym dużo, Tomku, ponieważ bardzo dużo nowych osób przychodzi na te kwadranse. Ja cały czas dostaję informacje od wielu osób, że oni włączają ten kwadrans, słuchają, ale po prostu się gubią, że używamy słownictwa, które jest dla nich niezrozumiałe. Jeszcze raz powiem, będziemy. . . Poza tym w tym tygodniu tak naprawdę. . . Za dużo wielkich rzeczy się nie wydarzyło.
Mówienie po raz kolejny o ETF-ach, no właśnie będzie kolejnym mówieniem o ETF-ach, ale jeszcze wrócę chwileczkę do tego. Jeżeli słuchacie teraz kwadratu z Kangą, to oprócz tego, że prosimy Was o łapkę w górę, subskrypcję i kliknięcie w dzwoneczek oraz napisanie jakiegokolwiek komentarza, choćby po to, żeby podnieść nam zasięgi na YouTubie, to zachęcam. Was do tego, żebyście skorzystali z Kanga University. Jeżeli rozumiecie to, co mówimy i te słowa, których używamy, nie są Wam obce i czujecie się komfortowo, to dla Was tam też jest dział, dla ekspertów jak najbardziej, czy dla zaawansowanych, ale jeżeli czujecie pewien niedosyt i pewne zamieszanie ze słownictwem albo z tym, o czym mówimy, zachęcamy do wejścia do sekcji początkujących. Tam jest bardzo dużo ciekawych informacji na Kanga Exchange. Znajdziecie link do Kanga University. Tam naprawdę bardzo dużo ciekawych informacji.
Można powiedzieć od zupełnego początkującego po naprawdę zaawansowanego. Dwa pytania, też jeszcze niewygodne i tu się pojawia pytanie o to, co się dzieje z naszymi prywatnymi inwestycjami w KNG. To ja mogę udostępnić. To proszę udostępniaj, a ja przeczytam jeszcze inny niewygodny komentarz. Panowie, dwa pytania. Dlaczego weryfikacja przelewów wychodzących Bitcoin czy Ethereum trwa kilka, kilkanaście godzin, mimo dodanego adresu do książki odbiorców? Przepraszam, na sekundkę się wyłączyłem i już zaraz chcę. . . Dobra, przepraszam, czy możesz powtórzyć? Panowie, mam dwa pytania. Dlaczego weryfikacja przelewów wychodzących BTC czy ETH trwa kilka, kilkanaście godzin mimo dodanego adresu do książki odbiorców? Nie wiem, nie potrafię tego powiedzieć. Zgodnie z moją wiedzą wszystkie wypłaty są realizowane na czas i wysyłane w sieć.
Mogło się zdarzyć, nie sprawdziłem tego dzisiaj przed kwadransem z Kangą, że może na przykład Twój przelew już wyszedł, tylko sieć go przetwarza, bo nastąpił jakiś skok. Ostatnio mieliśmy przerwę. niewłaściwe słowo, ale przez chyba dwie godziny nie wyszedł żaden blok BTC. Tak było całkiem niedawno, więc możliwe, że i tutaj coś takiego się wydarzyło. To się może zdarzać. Pamiętajmy, te co 10 minut bloki to jest tylko pewna średnia. Więc jeżeli masz jakieś wątpliwości, to sprawdź adres docelowy, czy nie wisi taka transakcja, która nie jest zatwierdzona przez blockchain. Sprawdź, czy ta transakcja nie wyszła już z Kangi. A druga sprawa, napisz po prostu do Customer Supportu. Jestem przekonany, że odpiszą tobie. z wyjaśnieniami, co się takiego stało. Dobra. Coś Łukasz chciałeś pokazać? Myślę, że teraz będziemy kończyć, bo tak, zdecydowanie.
Pokazuję w tej chwili Wam moje konto, na które wpłaciłem jakiś czas temu 48 tysięcy złotych. i kupiłem 5 walut BTC, ETH, MATIC, BNB i Litecoin porówno. Czyli każde. . . Kupiłem za 9 tys. dziewięć tysięcy nie wpłaciłem, przepraszam. 48 tysięcy złotych dzielone na 5 to jest 9600. 9600 złotych wydałem na każdą z tych walut, na Bitcoina, 9600 na Ethera, Matica, BNB i Litecoina. I teraz jak widzicie wyniki moje są według mnie całkiem dobre. Czy obraz się powiększył? Tak, super. No i możemy zobaczyć, że na Litecoinie co prawda jestem jeszcze w plecy, ale BNB zdecydowanie dało zarobić, Matic również, no Bitcoin dał zarobić. prawie 50%, więc całkiem dobry wynik, można powiedzieć, że wielki sukces, a przypomnę, że mogłem to zrobić tylko dzięki temu, że zastawiłem swoje kryptowaluty i wziąłem pożyczkę w omega złotówkach pod ten zastaw.
Płacę odsetki każdego dnia od tych pożyczonych pieniędzy, ale zostawiłem 2 tys. zł na odsetki i jak widzicie moje aktualne saldo to jest 60, prawie 1 tys. zł, więc można powiedzieć, że 11 tys. zł. W ciągu pół roku niecałego zarobione, 50% zysku to całkiem nieźle, można powiedzieć, że to jest 100% w skali roku. Chyba wynik całkiem dobry, będę informował oczywiście o tym dalej. Za niecałe 6 miesięcy będę likwidował pozycję i zobaczymy jak wyjdę na całej operacji. Tutaj, Łukasz, było pytanie o to, czy kupujemy tokeny KNG i czy nadal mamy ten plan. Ja skupuję. I to jest, żebyśmy kupili wszystkie tokeny KNG, które są na rynku i żebyśmy… Nie wiem, czy uda się kupić wszystkie, no bo jednak wszystkich na pewno nie kupimy.
Natomiast ja skupuję cały czas tokeny KNG, stake'uję, uważam, że to jest dobry moment na kupowanie, ale podkreślam, to nie jest porada inwestycyjna, to jest moja decyzja. Jeżeli ktokolwiek myśli, żeby coś podobnego zrobić, to zachęcam do własnej analizy i własnego researchu. Bo poradę inwestycyjną warto dać na przykład do urzędu, który ma niedługo kontrolować kryptowaluty. Nie wiem, czy wiesz, że w Polsce kontrolować, że właśnie pojawiła się już chyba na liście ustawa, która ma być albo opracowywana, albo głosowana. Ma ujrzeć światło dzienne już w takiej postaci zatwierdzonej w drugim kwartale tego roku. To jest właśnie ustawa o kryptowalutach w Polsce. No i urzędem, który będzie nas nadzorował jest nasza umiłowana komisja, którą pozdrawiamy. Serdecznie. Tak, a przypominam, że również ta komisja stała za filmem, który w 2018 roku został wyemitowany w telewizji Gdzie będziesz, kiedy bańka pęknie.
Ale o tym rozmawialiśmy podczas ostatniego Kanga No Comment. Na który zachęcamy, jeżeli nie oglądaliście, to obejrzyjcie i napiszcie jakiś komentarz, co myślicie o No Comment. Dobra, Łukasz, chyba kończymy. To najdłuższy kwadrans w historii. Tak jest. Jakie ukrzyki? Ja powiem standardowo BCK, Bitcoin ciągle królem. Uważam, że jednak bycie królem to nie zawsze oznacza dawać największe zyski, ale dawać też po prostu poczucie największej pewności, że te zyski nie tylko będą wysokie, ale pewne. Tak jest, a ja standardowo Kanga na fali, w skrócie KNF. O, nikt nie przewidział, że ja tak coś powiem. No i co, dziękujemy Wam bardzo serdecznie, ocencie ten odcinek w skali od 1 do 6. Widzimy się podczas Kanga No Comment. Dzięki Łukasz. Cześć. Дякую. .