TRANSKRYPCJA VIDEO
Bitcoin zyskuje coraz większą popularność, zyskując uznanie firm i państw, które budują rezerwy w tej kryptowalucie. Salwador i Hongkong rozważają opcję otwarcia swoich rezerw kryptowalutowych. Istnieje rywalizacja między stablecoinami USDT i USDC, z obawami o upadek Tethera. Perspektywy na przyszłość Bitcoina i kryptowalut są obiecujące, zachęca się do inwestowania w tę cyfrową walutę.
Cześć! Witam bardzo serdecznie, dziś jest wtorek, 31 dzień grudnia 2024 roku. Imieniną obchodzą Pożysław i Saturnin. No i oczywiście Sylwester za oknem 7 stopni Celsjusza. Zachmurzenie, blok BTC 877169, cena KNG 1,88 USDT. A to jest kwadrans z Kangą, wydanie 234. Proszę dajcie znać jak nas widać, jak nas słychać, skąd nas oglądacie i w ogóle jak się macie. Cześć Łukasz. Cześć Słabku. Łukasz, jakie jest motto polskiej służby zdrowia? Nie wiem. Czas leczy rany. Bum, bum, bum, bum, bum. To żeby podtrzymać sylwestrowe nastroje, powiedz mi, co widzi kogut, gdy wchodzi pod prysznic? Różne skojarzenia przychodzą, ale no nie wiem, powiedz. Zakręcone kurki. Boom. Oceńcie, który super był lepszy, a my teraz przechodzimy do mniej poważnych tematów. Łukasz, co się dzieje? Bo chyba krew się leje. No nie jest aż tak źle.
Ja bym powiedział, że troszeczkę tutaj wylało się jakiegoś takiego. . . złej krwi. Wiele osób zaczęło panikować, coraz więcej widzę wpisów od dziwnych ludzi, którzy mówią Bitcoin znowu do zera. Tak sobie niektórzy piszą, ale tutaj żeby być dokładnym, to muszę powiedzieć, że nasz scenariusz z zeszłego tygodnia zrealizował się prawie od razu, po prostu błyskawicznie i faktycznie podbiliśmy troszeczkę do góry i spadliśmy tak dosyć gwałtownie do 91, przecież takie były. . . dołki. No i można powiedzieć, że taka mała konsolidacja się robi. Jeżeli by wierzyć tym wszystkim, którzy analizują i wyczytują z wykresów różne magiczne rzeczy, to generalnie mamy dwa niepokojące czynniki. Po pierwsze spadliśmy poniżej 50-dniowej średniej kroczącej, jak i to, że RSI jest również poniżej poziomu 50, czyli w strefie takiej niedźwiedzi. No i pojawia się zatem ryzyko, że spadniemy jeszcze nieco niżej.
To może być takie tąpnięcie tuż przed kolejnymi wzrostami. Tak widzicie na tym wykresie przygotowanym przez Łukasza, naszego tutaj nadwornego analityka. Łukasz sugeruje, żeby obserwować obszar, ten górny szary boks, tuż poniżej ceny i tam zmierza ta studniowa średnia krecząca i to są te rejony, w których. . . możemy się pojawić. Ja faktycznie mogę tutaj się zgodzić, że spodziewam się takiego spadku nawet do 85 tysięcy. Takie widziałem przekonujące analizy. Czy tak będzie, nie wiemy, ale na pewno jakieś wydarzenia będą. Ilość głosów takich negatywnych jest faktycznie duża. Może nie hejtu, tylko negatywnych komentarzy w stosunku do Michaela Saylora, który jak zwykle pozostaje byczy. Można powiedzieć, że Michael Saylor jest na to odporny i mówi, że nie martwi się tym. To nie jest nic strasznego.
Michael Saylor przecież kupił, wczoraj ogłosił, że kupili ponad 2138 bitcoinów za 209 milionów. No i ich cena średnia zakupu to jest 62428. troszeczkę podnieśli znowu swoje zasoby. Zapytaj mnie Łukasz później o MicroStrategy, bo mam swoje nowe przemyślenia. Dobrze, oczywiście. No dobra, a co się dzieje z Ethereum? Widziałeś wpływy i wypływy do ETF-ów? Właśnie o tym chciałem teraz powiedzieć. Otwieram sobie właśnie nasze tutaj. . . zaraz je pokażę. Tak, na ETF-ach generalnie ruch jest dosyć duży i również trochę nerwowy. Już tutaj pokazuję, mamy te swoje dane, zobaczcie sami. Na 30, czyli wczoraj, mieliśmy potężne wypływy, nie ma co tu ukrywać, 415 milionów z bitcoinowego ETF-a. 27 grudnia, czyli w. . . Tuż po świętach prawie 300 milionów zniknęło. Ten pozytywny 26 grudnia został zjedzony już całkowicie.
Czekamy, co się będzie działo. Tutaj nawet widzieliśmy przez te ostatnie dni spore wypływy z BlackRockowego ETF-u. To się rzadko zdarza. A na Ethereum, żeby tutaj nie być gołosłownym, proszę bardzo, ostatnie dni 23, 24, 26, 27 pozytywne. Delikatny odpływ, delikatny jak 50-55 milionów wczoraj. Pokazuje, że coś się tam dzieje. No, ale na pierwszy rzut oka wrażenie jest takie, że z bitcoinowego ETF-u Pieniądze uciekały, a ETF-owy i triowy, Boże, jakie te słowa są za ciężkie, on właśnie jakby trzymał fason w tym czasie, ale nie widać tego do końca po cenie. No, znowu powiem. . . Są pewne spekulacje, bo skoro ktoś kupuje, to ktoś musi sprzedawać. Na każdego kupującego przypada sprzedający i na każdego sprzedającego przypada kupujący.
Powtarza się jak mantra to stwierdzenie, że pieniądz musi odpłynąć od tych, którzy chcą stracić, a wpłynie do tych, którzy chcą zarobić. Ja bym powiedział, że. . . Eee. . . To, że cena w tej chwili zaanotowała taki spadek, to nie jest nic nadzwyczajnego, to się zawsze działo. Natomiast jeśli chodzi o ETH, to faktycznie jest dziwnie, bo on powinien kosztować już według takich prognoz powyżej 4 tysięcy, a cały czas mamy 3 300, 3 400 i nie może się wybić. Ja słyszałem takie opinie, że to cały czas jest pewna manipulacja rynkiem. Po prostu zbierane są. . . No bo nie ma co ukrywać, że Etherów ubywa i to w zastraszającym tempie na giełdach. Zastraszającym tempie, naprawdę.
Tutaj dane on-chain pokazują, że Etherów jest naprawdę coraz mniej na giełdach i to musi zaskutkować potężnymi wzrostami. Zobaczymy jak będzie, trzymamy kciuki. Niemniej jednak jeszcze raz zwracam uwagę, że właśnie mamy do czynienia z tą anomalią. dzisiaj, wszystko na to wskazuje, o cenie kryptowalut decydują głównie Amerykanie. To, co się dzieje na Wall Street i w ogóle właśnie w Stanach. No i widzimy, że właśnie Amerykanie z jakiegoś powodu, wtedy kiedy mieli dziurawe ręce w stosunku do Bitcoina, niekoniecznie mieli dziurawe ręce do Ethereum. Sam jestem ciekaw, co z tego będzie. No ale właśnie, dużo tematów na dzisiaj, jakieś takie podsumowanie. roku, to chciałbym wrzucić na chwilę do tego MicroStrategy, bo to też będzie respondowało do innych tematów.
Oto okazuje się, że dużo firm na świecie decyduje się, kiedy mówię dużo, to mam na myśli tam kilkanaście, no nie? ale w stosunku do tego, co było kiedyś, to jest dużo, decyduje się faktycznie gromadzić rezerwy w kryptowalucie. MicroStrategy jest taką prywatną firmą, wszystkie pozostałe też są prywatne, ale powiedzmy nie jest funduszem, który dysponuje tą ilością Bitcoina największą. Jak się patrzy na top 10 firm, to zdecydowana większość z nich to są firmy, które po prostu zajmują się kryptowalutami, a to jakieś kopalnie, a tam jakieś inne historie. W połowie tej stawki. . . jest Tesla. Tesla, która zgromadziła Bitcoina w ogóle przed rokiem 2024, pamiętamy, że Elon Musk miał taki pomysł na to, żeby gromadzić Bitcoin, ale w pewnym momencie zagrozili mu i powiedzieli, że hej, przecież Bitcoin jest antyśrodowiskowy.
No to on wtedy oczywiście posypał głowę popiołem, ale wszystkiego nie sprzedał. Tesla cały czas ma bardzo duże zasoby, ale okazuje się, że w czołówce jest firma z Hongkongu. która nie jest firmą kryptowalutową. Zapisałem sobie jej nazwę tutaj. Pozwól, że odnajdę ją w swoich notatkach. Zobaczymy, czy mi się to uda zrobić. Jest. Boya Interactive International Limited. To jest firma, która zajmuje się hazardem. Hazardem online, offline. Działa w Hongkongu. O Hongkongu jeszcze będziemy opowiadać. No i oni mają zgromadzone. . . Ach, nie zapisałem sobie, ale ponad 3000 bitcoinów, prawie 3200 bitcoinów, ale najciekawsze jest to, że przez długi, długi czas, do końca listopada tego roku, oni posiadali lwią część swojego zabezpieczenia kryptowalutowego w Ethereum. I podjęli pod koniec listopada decyzję, że konwertują to wszystko na Bitcoina.
Jak to interpretować? Nie wiem, ale widzę, że właśnie inne firmy decydują się na budowanie swoich zasobów, czy swoich rezerw w kryptowalucie i wiem, co mi nie pasuje w MicroStrategy. Co? Bo jeżeli, Łukasz, ty prowadzisz biznes i zarobiłeś tam, nie wiem, 100 milionów dolarów. i decyduje się część zamienić na rezerwy kryptowalutowe, to to jest dla mnie okej. Ale jeżeli ty prowadzisz biznes, bierzesz od ludzi kasę, nie jesteś funduszem, a nie ETF-em, bierzesz od ludzi kasę i kupujesz za to kryptowaluty, tak jak Michael Saylor, i się chwalisz, hej, kupiliśmy kolejną pulę bitcoinów, a tak naprawdę to nie on kupił. On po prostu wziął od ludzi, za ich pieniądze kupił kryptowaluty dla siebie. To tutaj jest właśnie ten spród, który mi nie pasuje. Jeden z wielu.
I pewnie będziemy o tym MicroStrategy rozmawiać i rozmawiać. Wiesz, pamiętaj, że. . . To co robi Mike S. Saylor to jest pewien wytrych. On nie chce prowadzić funduszu, tylko na to mu prawo pozwalało, więc on coś takiego realizuje. Nie wiem, czy mógł założyć fundusz. Ale wolał firmę. No okej, dobra, rozumiem. Tak, mikro mi chłopca chce, przecież mu nikt nie żałuje tego. Ja po prostu cały czas. . . Coraz bardziej mam to przekonanie, że to jest schemat Pansiego. Zobaczymy jak będzie. Tak a propos. . . Coś ostatnio głupiego powiedział. Widziałem jakieś nagłówki, nie wczytywałem się. Ale a propos Bitcoina to ostatnio. . . Ostatnio widziałem jakiś tam polityczny wywiad i gościu tam dokładnie powiedział to co tutaj teraz zobaczycie na rysunku.
Tak jak Bitcoin kosztował 3000 dolarów to nikt nie chciał kupować, jak 19 nie kupuje, jak 60 nie kupuje, a jak kosztuje 100 to miałeś po prostu szczęście. Takie stwierdzenia. padają, zresztą nie tylko tak na świecie, takim tutaj towarzyskim, ale właśnie nawet w polityce, jak się mówi o jednym z kandydatów, to jedyny temat, jaki jest poruszony, przynajmniej tak widziałem, jedyna odpowiedź zarówno ze sztabu pana Trzaskowskiego, jak i ze sztabu pana Nawrockiego, którego nikt nie zna imienia, to jest mowa o tym, a nie, tutaj o tym nie rozmawiałem, bo każdy mógł kupić Bitcoina i mieć szczęście. I to jest koniec dyskusji na temat tego trzeciego kandydata. Jakiś tam pomysł jest. ale widać, że wpisuje się w pewną ramę. Mam przygotowanych kilka ciekawych tweetów, chciałem się nimi z Wami podzielić.
Oczywiście jeden chyba z takich ciekawszych, to jest to, co się dzieje w Salwadorze. Salwador ma, uwaga, 6 tysięcy bitcoinów. Miałem powiedział, największy wygrany. całej sprawy. Jestem ciekaw, jak czują się politycy niemieccy, którzy sprzedali 50 tysięcy bitcoinów i stracili na tym ponad miliard dolarów. Mają pewnie jakieś swoje wytłumaczenie, ale chciałbym zobaczyć przesłuchania tych polityków, którzy taką decyzję podjęli, podczas gdy inni właśnie skupują. . . . Ciekawa sprawa. Jeden z byłych ministrów finansów powiedział, i teraz tutaj, żeby nie być gołosłownym, również pokażę tweet, powiedział, uwaga. . . Mówisz o niemieckim były ministrze finansów. Tak, to znaczy powiedział, ECB i niemiecki centralny bank powinien rozważyć uwzględnienie bitcoina. w swojej rezerwie. Dzieje się, słuchaj, dzieje się takie informacje. Tak, dzieje się.
I powiem, że właśnie, tak długo jak słyszę, że tylko Amerykanie wiedli tutaj Prym i oni chcieli być wodzirejami, jeżeli chodzi o gromadzenie kryptowalut, w szczególności Bitcoina, czy to w postaci spółek takich jak MicroStrategy czy Tesla, czy to ETF-ów, czy właśnie tej rezerwy narodowej, bitcoinowej. to czułem właśnie ten niepokój związany z centralizacją. Ale jak słyszę o takim Salwadorze, jak słyszę o Hongkongu, bo o tym właśnie nie powiedzieliśmy, Hongkong rozważa bardzo mocno, żeby otworzyć swoje rezerwy kryptowalutowe. Świetnie to uzasadnia. Słyszałem, że masz pewnie przygotowanego tweeta. Już właśnie. O, moi drodzy! Łukasz zgrał całego twittera sobie dzisiaj na komputer. Fajnie, szanuję to. No i jakby uzasadnienie jest takie, jest coraz większe zainteresowanie bitcoinem, a to oznacza, Ja słyszałem takie właśnie wyjaśnienie, że istnieje ryzyko, że pozostałe aktywa mogą zacząć tracić na wartości. Te aktywa, którymi się zabezpiecza rezerwy narodowe.
I dlatego należy się zainteresować bitcoinem. Jak się okazało, Łukasz, że wszystkie, może nie wszystkie, ale jakaś coraz większa. . . frakcja państw na świecie decyduje się budować swoje rezerwy w bitcoinie. Piekło naprawdę zamarzło, bo wyobraź sobie, że coś takiego mówimy w styczniu tego roku. To by nas zabili śmiechem wszyscy. A tutaj jednak teraz mówimy to z odwagą. Pamiętasz w 2018 roku W 2015 roku byliśmy na giełdzie papierów wartościowych i tam braliśmy udział w panelu dyskusyjnym. I jak byśmy tam wtedy powiedzieli tym wszystkim profesorom, że Stany Zjednoczone będą budowały rezerwę federalną w oparciu o Bitcoina, to przecież… To by się zakrztusili sałatką. Tak, wiem, wiem. Tak by było. A teraz się dzieją takie rzeczy, sami trochę jesteśmy zaskoczeni, ale to się dzieje.
I pomimo tego, że ten rok kończymy poniżej stówki… Myślałem, że będzie 130. Na samym początku roku, jak podawaliśmy swoje prognozy, podałem 130. Ale jednak myślę sobie, że jest to bardzo byczy nastrój i jest to bardzo pozytywne. No i teraz, no dobra, powiedz, bo chcę pogadać z tobą o tym, że. . . Bitcoin jest ponadnarodowy, ponadsankcyjny, ponadregulacyjny, bo jak się okazuje, są plotki, że nie tylko Chiny, czyli Hongkong, tylko Stany Zjednoczone, nie tylko Słowację, nie tylko Butan, ale również inne imperia być może gromadzą. już Bitcoin do takiego czasu. No, na przykład Rosja, prawda? No właśnie. Putin. Tak, no było, były wypowiedzi sugerujące coś takiego. Ja tylko powiem, oglądałem ostatnio w CNBC bodajże jeden z prowadzących fundusz, bodajże Pantera.
On bardzo dobrze, nie jestem pewny, czy to on, ale bardzo dobrze było opisane, co się w tej chwili dzieje. My tutaj tak entuzjastycznie mówimy, ale nakreślmy pewne tło. Po II wojnie światowej mieliśmy słynne porozumienie z Bretton Woods, gdzie ustalono, że wszystkie państwa trzymają rezerwę nie w złocie, a w dolarach. A dolary trzymają rezerwy w złocie. To wszystko wspaniale działało, tak długo jak długo byliśmy w tej strefie. w strefie globalizacji, zaufania, mimo pewnych tarć oczywiście, ale było to zaufanie. W tej chwili to zaufanie upadło, to znaczy nastąpiło pewne przesilenie i świat zaczyna się dzielić. Mamy z jednej strony Stany Zjednoczone, z drugiej strony mamy blok chiński, mamy blok afrykański, mamy BRICS, mamy, o czym nikt niestety nie wspominał, również Unię Europejską, to zaczynają powstawać pewne bloki, które sobie nawzajem przestają ufać.
I w tym momencie, żeby handel mógł się odbywać, potrzebne jest coś, czym te kraje będą w stanie, w czym będą mogły się rozliczać, ale to nie może być coś zależne od jakiegoś innego państwa, a dolar jest zależny od Stanów Zjednoczonych, od decyzji Fedu, od decyzji w pewnym sensie również rządu Stanów Zjednoczonych. I nie można sobie w tej chwili pozwolić na to, inne państwa nie chcą już dłużej finansować inflacji amerykańskiej. Być tym kimś, kto ponosi straty, żeby. . . Finansować zakupy Amerykanów na zewnątrz. Dokładnie, więc zaczyna być poszukiwany inny środek. Środek płatniczy, który jest niezależny. Do tej pory zawsze było to złoto. Złoto było tym podstawowym nośnikiem wartości. To w złocie były wielkie transakcje realizowane, między innymi chyba zakup Alaski, tak? Czy, no zobaczymy, jak to będzie z Grenlandią.
W 1860 chyba, no w XIX wieku już raz padła propozycja ze strony Stanów Zjednoczonych na zakup Grenlandii. W XX wieku również padła taka. . . ale były wszystkie odrzucane. Trump teraz wygraża, że on przejmie Grenlandię. Zobaczymy. Jego kolega Putin, nie wiem czy tak mogę powiedzieć w sumie, może się nie mogę powiedzieć, ale właśnie powiedział, że on uważa, że granica Rosji z Finlandią również powinna wrócić do. . . Chyba tam z XVIII wieku. One trochę inaczej wyglądały. Ale gdyby miał jaja chłop, to by powiedział, że chciałby uzyskać Alaskę. Bo uważa, że ta transakcja była przeprowadzona niezgodnie z prawem. Oni oddadzą pieniądze, a niech oni oddadzą Alaskę. No, byłoby ciekawe. Ale wracam do tego, że musi być coś, czym można handlować. Mamy w tej chwili erę cyfrową.
Złoto już się nie nadaje. Złoto nie spełnia wielu potrzeb, które są. Oczywiście jest cały czas pewnego rodzaju nośnikiem wartości, ale jest strasznie niewygodna. My jesteśmy wygodni. Przyzwyczailiśmy się do szybkich transferów, szybkiej możliwości przesyłania środków. Jedynym w tej chwili takim niezależnym dobrem, które nie zależy od żadnego państwa, nie zależy od nikogo. Nikt nie może go dodrukować, nie może zmniejszyć jego wartości z Bitcoin. I zaczyna to być już, nie chcę powiedzieć, że być zauważane przez wielkich tego świata, bo oni myślą, że to zauważyli już dawno temu, ale zaczynają o tym głośno mówić. Czyli są już przygotowani, bo jak oni już zaczynają o tym mówić, to oni są już dawno przygotowani na taki scenariusz. I faktycznie Bitcoin wydaje się w tej chwili jedynym takim dobrem, którym może. . .
w krótkiej przyszłości być podstawą do takiego handlu międzynarodowego. To jest to ciekawe. Wyobraź sobie, że, albo wszyscy ci, którzy teraz nas oglądacie, że macie wiedzę, duże przekonanie, czy tak będzie, tego nie wiemy ostatecznie, ale to się wydaje teraz bardzo prawdopodobne. Macie wiedzę, że coś, co jest ograniczone, prawdopodobnie będzie masowo zakupywane przez różne państwa na świecie. My dopiero jesteśmy na początku tej drogi, nawet nie w blokach startowych. I teraz możesz pójść do kantoru Kangi albo wejść na Kangę i kupić sobie za 1000 złotych takiego Bitcoina. Po prostu i go odłożyć. Wczoraj byłem, widziałem się z kolegą, który właśnie mówił mi, że zaczął skupywać sztabki złota.
No i tam zapytałem czatu GPT przy nim, co by było, gdybym wydał tam 1000 złotych na złoto w 2014 roku, to ile miałbym dzisiaj? I tam czat GPT odpowiadał, no dzisiaj miałbyś 2700. A teraz zróbmy eksperyment, proszę bardzo, i zapytajmy o to, co by było, gdybym kupił za 1000 złotych bitcoina w 2014 roku. No i to wyszło tam, grubo ponad milion, no i spadł z krzesła. Ja mówię, no jak to, jak to, jak to może być? Ale tak sobie teraz myślę, jeszcze raz, wielkie imperia prawdopodobnie będą skupować bitcoina. Nawet nie dlatego, że chcą, dlatego, że pozostali będą kupować. I oni nie mogą pozwolić na to, żeby tamci zgromadzili. Tak, teoria gier tutaj się kłania. Jak wielcy zaczną kupować, to reszta musi dołączyć. Tutaj nie ma możliwości, żeby wypaść.
I dlatego krótka taka informacja do Was wszystkich. Jeżeli myślicie, że jest za późno, żeby dołączyć do tych, którzy posiadają Bitcoina, to wiedzcie nie. Zdecydowanie nie. To nie jest porada inwestycyjna, ale mówię to teraz osobiście. Ja jako Łukasz Żeligowski, bo spotkałem się w czasie rozmów świątecznych, jak mieliśmy wiele różnych spotkań, to mimo, że myślałem, że mówię do wszystkich jasno i wyraźnie, kupujcie Bitcoina, to spotkałem się z pewnym takim zdaniem, że nie za bardzo jasno o tym mówiłem. Więc ja teraz mówię, jeżeli macie jakieś wolne środki, przeznaczcie chociaż drobną część na zakup Bitcoina. Drobną. Taką. której nie potrzebujecie w tej chwili, a drugi krok, który powinniście zrobić, to zacząć kupować Bitcoina codziennie, albo co tydzień, albo co miesiąc.
Nieważne za ile, czy za 100 zł, czy za 1000, każdy robi to według swoich możliwości, ale to jest ten ruch, który może Wam się opłacić i który przynieść może istotną zmianę w ciągu na przykład 10 lat. Jeżeli nie zaczniecie robić tego teraz, to za rok będziecie żałowali, że tego nie zrobiliście. Tak, mówię, to jest moja opinia, to nie jest porada inwestycyjna, ale po prostu moja opinia. Chcę, żeby się zapisało, żebym miał dowód na to, że mówiłem to, bo spotkałem się z zarzutem, że nie mówiłem. Więc proszę teraz mówić. Łukasz, lepsze takie zarzuty niż inne. Tutaj działam w świecie krypto. Tutaj pojawiło się takie pytanie. Dzień dobry.
Czy zasilany bon poza strefą EU będzie można zrealizować na terenie PL bez weryfikacji? Nie wiem, o co chodzi, ale zupełnie przypadkiem podróżując dzisiaj przez Internet znalazłem taką oto stronę. Właśnie próbuję ją wstawić w tej chwili, ale nie mogę. GetYourWatcher. com Weszło. Dobrze. No właśnie, to chciałem tylko powiedzieć, że jest to niezależna strona, którą myślę, że jest warta uwagi i po prostu warto na nią czasami. . . spojrzeć. I tutaj już porzucam ten temat. Ktoś zadał pytanie, dlaczego prosimy go o dane, skoro on raz je zostawił. Zjeżdżam niżej, zjeżdżam niżej, szukam. O, jest! Adam.
Adam zadał pytanie i mam pytanie, skoro już raz dawałem wam swoje dane, to oznacza, że je posiadacie, więc po jaki Uniwersytet Jagielloński drugi raz i nie mogę w ogóle wejść na konto giełdowe? No więc ja rozumiem, że jeżeli ktoś zrobił nas KYC, no to to KYC jest. aktywne. Adam, podejrzewam, że masz po prostu dwa konta. Może też być tak, że czasami jesteśmy zobligowani do tego, żeby ponowić KYC po jakimś czasie. Tego wymagają procedury AML-owe i z tego, co pamiętam, tam jest nawet mowa o tym, że to może się dziać po prostu wyrywkowo, nie na zasadzie jakiegoś tywnego kalendarza, tylko po prostu mamy obowiązek takiej weryfikacji raz na jakiś czas. To jest oczywiście niezdefiniowane w ustawie, jak często. i nie ma tutaj nic szczegółowo powiedziane, ale my jesteśmy zobligowani do takich działań.
Czasami musimy po prostu przeprowadzić drugi raz. To tak może być też. No tak, tylko że wtedy nie ma tej blokady, która się pojawiła. No bo wyjaśnijmy jeszcze raz, przepisy Mikoła. . . Wielki żal się wylał na nas z tego powodu. Niestety ciągle jesteśmy słabsi niż. . . Armia urzędników i w ogóle armia jako taka do czasu. Natomiast faktycznie, jeżeli ktoś loguje się z terenu Unii Europejskiej, czy właściwie EOG, no to tutaj wymagamy to KYC. No i tyle, pewnie coś jeszcze zaraz dodamy. Natomiast a propos prognoz bitcoinowych. Nie, jeszcze wrócę na chwilę, wtedy chciałem tutaj powiedzieć, jak wcześniej rozmawialiśmy. Bitcoin nie doszedł, nie kończy roku powyżej 100 tysięcy dolarów, ale Kanga kończy. rok z ponad 30 tysiącami subskrypcji. Bardzo Wam dziękujemy. To dzięki Wam istniejemy.
Dzięki Wam możemy robić takie nagrania. Także jeżeli Wam się podoba, to zasubskrybujcie, kliknijcie w dzwoneczek, dajcie łapkę w górę. Dla nas jest to ważne, a ciągle widzimy, że ponad połowa oglądających nie zasubskrybowała naszego kanału. Zależy nam na tym, żebyście zrobili to teraz. Będziemy szczęśliwi. 50 tysięcy do końca stycznia. Może być. To jest dobre wyzwanie. Spojrzę na kolegę Kamila. Zaakceptował. Kamil mówi, że tak. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Nie spodziewałem się. Jestem chyba człowiekiem niewiernym Tomaszem. Ja myślałem, że. . . te 30 tysięcy osiągniemy dzisiaj. A tutaj mamy już 30 tysięcy 300. To nawet widać za tobą, Łukasz, ten licznik, tylko kamera jest tak ustawiona, że nie za bardzo widać. Ale jest 30. . . A! Odsłaniam? Jest! Widać! Widać! 30 tysięcy 300. Wielka wdzięczność. Dobra.
Mamy dużo ogłoszeń, mamy dużo ogłoszeń, ale może jeszcze coś z rynku. Kolega od Luny. Znaczy nie mój kolega, ale Do Kwon jest ekstradowany z Czarnej Góry. Dwa państwa konkurowały o niego, Korea Południowa i Stany Zjednoczone. No i jak myślisz, kto wygrał? Myślę, że Stany. Tak, Stany. Ich argumenty okazały się bardziej przekonywujące dla tamtejszego sądu, gdzie należy go ekstradować. No i faktycznie parę dni temu, dosłownie jakoś na dniach został przetransportowany do Stanów. Mam taką wiedzę. No i zobaczymy. Może trafię do jednej cali z tym, z Samuelem Bankmanem. Nie sądzę. Tutaj ciekawe newsy na koniec roku. Otóż mamy informację, że Blockware opublikował potencjalne ścieżki rozwoju Bitcoina na przyszły rok. I uwaga, to jest bardzo ciekawe, Beer Case, czyli ten czarny scenariusz 150 tysięcy.
150 tysięcy w przyszłym roku jako ten najgorszy możliwy scenariusz. 225 tysięcy jako taka baza, 400 tysięcy jako ten byczy. Jestem ciekaw, kiedy zweryfikują i zaczną podnosić, bo faktycznie informacji na temat tego, co. . . Co się dzieje w Stanach, przybywa i może się okazać, że te wyceny nie są wystarczające. Ja przypomnę, że już kilku analityków podniosło swoje prognozy na 2025 rok. Niektórzy mówili o 120, teraz podnieśli na 150, inni którzy mówili o 150 podnieśli do 250. Myślę, że wraz z upływającymi dniami przyszłego roku będziemy widzieli dalsze korekty. Tak przynajmniej ja uważam. Zobaczymy. Dobra, myślę, że zaraz możemy zaprosić Monikę z fundacji, która da nam krótki raport o tym, co się dzieje. Tym razem będzie druga Monika. Natomiast Łukasz, mam do siebie pytanie, z czym ci się kojarzy. . .
A może bez głupot, świętujemy kolejne przyjście nowego Kangowicza na świat. Zaraz ci powinny pojawić się zdjęcia, tylko spojrzę. Wojtek, jeżeli możesz je ujawnić. O właśnie tak, moi drodzy, to jest Natan, drugi syn Olega, 57 cm i 3310 g. Wagi urodził się w domu, poród domowy, Olek tak lubi takie rzeczy, jest wegetarianinem, to może dlatego, ale poród udał się bez problemu i to co jest bardzo ważne, Olek przyjmował od swojej żony Tatiany ten poród w koszulce Kangi. Poprosiłem go o to, żeby udostępnił nam zdjęcia właśnie z tego jak jest w tej koszulce, ale widocznie. . . Nie okazały się odpowiednie, więc pokazują się takie. Chciałem jakby wymienić wszystkie dzieci, które już urodziły się w ramach naszej kangowej rodziny, ale boję się, żebym zapomniał. Natomiast wiem, że już trochę tego jest i jesteśmy wzruszeni.
Olek, Tatiana, gratulujemy. Niech wam upatrzność sprzyja, niech dzieci was wspierają, niech zdobywają grody waszych wrogów. Także wszystkiego dobrego. Widziałem, że Olek jest wegetarianinem. Olek, jesz jedzenie mojego jedzenia? Tak, ale Olek tak nie do końca lubi, jak się o tym mówi, ale teraz na pewno nam wybaczy. Dobra, Monika, jeżeli tam jesteś, to dołącz do nas i powiedz, co takiego w fundacji się dzieje. Cześć, jestem. Dobrze mnie słychać? Słychać? Słyszałam was, że macie postanowienie na koniec roku, żeby osiągnąć 50 tys. subskrybentów do końca stycznia, a my w Fundacji mamy postanowienie, żeby do końca roku zebrać 90% kwoty na aktualną zbiórkę. Zostało mało czasu, zaraz wam udostępnię ekran. Zbieramy teraz środki dla Alicji. o której mówiła już tydzień temu druga Monika.
Więc ja szybko tylko przypomnę, że Alicja ma 7 lat, ma bardzo rzadką chorobę genetyczną, której nie ma nikt inny na całym naszym świecie. Dziewczynka też nie mówi i niestety jeszcze nie chodzi, ale bardzo lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Nie tylko to lubi, ale też takie spacery pozytywnie wpływają na jej rozwój i rehabilitację. No i właśnie wyrosła w tym roku ze swojego rowerka, takiego wózka i zbieramy na nowy. No i jak widzicie jest on bardzo drogi, bo kosztuje prawie 17 tysięcy. Dlatego bardzo Was zachęcam do wsparcia Alicji, no i pomocy zrealizowania nam naszego celu na ten ostatni dzień roku. Chciałam podziękować za dotychczasowe wpłaty i powiedzieć, że szukamy kolejnych podopiecznych. Jeśli macie kogoś takiego, znacie kogoś takiego, to zapraszamy do kontaktu na maila fundacja małpa Kanga Exchange. Super. Monika, bardzo dziękujemy za tę relację.
A Was wszystkich, drodzy Kangowicze, prosimy o to, żeby wspierać inicjatywę Fundacji Kangi. Wszak w ten sposób pokazujemy, że świat może być lepszy. Tak, ja tylko powiem, że w ciągu tygodnia przyrosło ponad 4 tysiące złotych. Mam nadzieję, że dzisiaj sprężymy się i pomożemy Natalii, w jej, przepraszam, Alicji w tym, żeby mogła spędzać czas na świeżym powietrzu. To jest naprawdę szczytny cel. To nie jest wielka sprawa. To jest po prostu. . . Szalenie istotne. Tak jest. A tutaj pojawiło się pytanie o buty, więc od razu mówię, tak, buty są. Nie są tanie. 2300 złotych tyle kosztuje w ogóle projekt, także dla kogoś kto naprawdę jest prawdziwym kangowiczem i jak wpłaci na fundację i coś dostanie to zachęcają do tego żeby kupić buty, można sobie wejść i je obejrzeć. Także zachęcamy, zachęcamy.
Natomiast ja chciałem pokazać coś innego, jest planer Kangi na nowy rok. Mam go nawet tutaj w ręku. Jest po prostu bardzo fajny. Dlaczego jest fajny? Bo na przykład macie tutaj zestawienie, nie wiem Wojtek gdzie mam pokazywać? Mamy zestawienie najważniejszych wydarzeń ze świata krypto i z życia Kangi, ale w środku od czasu do czasu są po prostu jakieś takie ciekawe definicje. Możecie komuś podarować albo też możecie sobie sami robić notatki. Wiem, że w świecie absolutnie cyfrowym korzystanie z takiego kalendarza czy planera dzisiaj jest. . . ale ja lubię pisać czasami, także zachęcamy do tego, żeby również zaopatrzyć się w planer Kangi. Dla prawdziwego fana kryptowalut myślę, że pozycja obowiązkowa. Dobra, wracamy do tego, co się dzieje na Kandze.
Będzie listing, ale może wróćmy do tego, co będzie działo się 7 dnia stycznia. No bo listujemy się na Bitmarcie, druga centralizowana giełda, która będzie listowała token KNG. No i w związku z czym. . . W związku z tym odpalamy super staking. Zgadza się Łukasz? Tak, to jest taki staking skierowany przede wszystkim do tych nowych, którzy mają chęć i kupią tokeny KNG właśnie w tych pierwszych dniach przyszłego roku. Mamy specjalny staking, który będzie uruchomiony w drugiej połowie, czyli 15 stycznia. Tam. . . Do tego dnia będzie można wpłacać na ten staking i zarezerwować sobie pulę. Gwarantowane 102% w skali roku. Nie więcej niż 300 kang na osobę. Pula również jest ograniczona, więc kto pierwszy, ten lepszy.
To jest w ogóle dobry moment, żeby powiedzieć, żebyście nie tylko subskrybowali i dzwoneczek, ale żebyście również. . . Zrobili wszystko, żeby followować nasze media społecznościowe, czy być na Telegramie, bo tam mogą się pojawić bardzo szybko. . . informacje o kolejnych niespodziankach i może się okazać, że jeżeli będziecie za późno o tym wiedzieli, to stracicie szansę na to, żeby z nich skorzystać, więc dołączcie do naszego Twittera, do Facebooka, do Telegrama, będziecie wtedy na bieżąco i będziecie mieli pewność, że nie przegapicie żadnej ważnej informacji. No właśnie, my jeszcze przed listingiem się spotkamy. Tak, spotkamy się, kolejny kwadrans będzie jeszcze przed listingiem. Dla nas to jest ważne wydarzenie. Tak jak powiedział Łukasz, śledźcie nasze social media, bo dużo będzie się działo. A teraz chciałem z tobą pogadać o jeszcze jednych zakupach bitcoinowych, Łukasz.
I w ogóle chciałem pogadać na temat tej dziwnej kryptowaluty, jaką jest Tether. Dziwnej, no bo dużo graczy z Unii decyduje się go delistować ze względu na niejasne przepisy. My na kandze trzymamy go i uważamy, że przepisy tego nie zabraniają, ale Tether dokonał właśnie dużych zakupów bitcoinowych. Oni mają taki plan, żeby 15% swojego miesięcznego zysku przeznaczyć na skup Bitcoina. W tej chwili Tether na dzień dzisiejszy posiada ponad 90 tysięcy Bitcoinów. Całkiem niezła pula, można coś tam z tego zrobić. Niezła pula, dobry moment na zakupy, ja tylko powiem, że faktycznie mamy w tej chwili wyjątkową sytuację, bo my jesteśmy w centrum wydarzeń, jeśli chodzi o ten delisting, Tethera i w ogóle te wszystkie sprawy i możemy zobaczyć w jaki sposób te. . .
to wydarzenie czy te sprawy są relacjonowane na zewnątrz, czyli wśród youtuberów z Azji czy ze Stanów, jak oni patrzą na to, co się dzieje. To jest unikalna sytuacja, bo pokazuje nam, jak często, no nie zawaham się użyć, przekłamana bywa rzeczywistość właśnie w tego typu. . . relacjach. Otóż mam takie dwa skrajne wrażenia. Z jednej strony widzę youtuberów, którzy mówią niejaki delisting, nikt nie delistuje, to jest nieprawda, tutaj nic się nie wydarzy, a z drugiej strony widzę youtuberów, którzy mówią koniec, etera, w ogóle on zniknie z całego świata, koniec nie będzie, bo Unia Europejska zakazała i to jest początek tych zakazów. Ja powiem wam tak, jeśli chodzi o sam Teter, jego sytuacja jest faktycznie niepewna.
Z tego co wiemy do tej pory nie złożył i nie zamierza złożyć tych papierów związanych z uzyskaniem licencji zgodnych z Mika. Pytanie kto będzie dłużej trwał na świecie Mika czy Tether, bo może się okazać, że to Mika prędzej zniknie albo zmieni się w jakiś istotny sposób. Natomiast widzimy, że faktycznie są giełdy, które delistują Tethera. boją się tych przepisów mikowskich. Bardzo często te giełdy nie tyle delistują Tethera, ile w ogóle uciekają z Unii Europejskiej. I to jest moim zdaniem częste. Natomiast ci, którzy postanawiają w zasadzie, którzy poważnie podchodzą do rynku europejskiego, jak na przykład Kanga, ale nie tylko, nie ukrywamy, na przykład Kraken, bardzo porządna giełda, oni również powiedzieli, staramy się o Mikę, nie delistujemy Tethera, ponieważ nie ma takiej potrzeby.
Moje stanowisko jest takie, że tak długo, jak długo nie pojawi się konkretna informacja, że Teter powinien być zdelistowany, to nie powinniśmy tutaj panikować. A tak patrząc po prostu na sytuację, to bym powiedział, Teterowi nic się już nie może zdarzyć. Już nic się nie może stać, ponieważ Teter jest potrzebny rządowi Stanów Zjednoczonych. To jest największy kupujący obligacje skarbowe rządu Stanów Zjednoczonych. On jest potrzebny Stanom Zjednoczonych. Ewentualny upadek Tethera i wyprzedaż tych zakupionych bonów naprawdę byłaby niebezpieczna nie tylko dla samego Tethera i dla ludzi, którzy posiadają USDT, ale również dla Stanów Zjednoczonych. Dlatego uważam, że do czegoś takiego przynajmniej w tej chwili nie dojdzie. To nie znaczy, że Tether będzie trwał wiecznie, ale myślę, że nie. . . Nie będzie się nic wielkiego działo.
No bo Trump jest dość śmiały w stawianiu swoich warunków ekonomicznych w związku, czy w zamian za to, że on tam za bardzo nie będzie groził wycofaniem się z NATO. No i ciekawy jestem, czy mógłby powiedzieć kiedyś do Unii Europejskiej, hej, akceptujcie naszego stablecoina. Jest to możliwe, szczególnie jeżeli się na przykład nagle okaże, że Teter został przejęty. przez jakąś firmę, która będzie już nim zarządzała zgodnie z wolą Stanów Zjednoczonych. Ja przypomnę, że największym orędownikiem tego, że Tether jest delistowany, jest jedna firma Coinbase. A dlaczego Coinbase tak głośno mówi o tym delistingu USDT? No bo to jest jedyna taka duża giełda, która zdelistowała USDT tak naprawdę dla wszystkich z Unii Europejskiej. Dlatego, że Coinbase ma swojego stablecoina USDC. Sprawa zrobiła się jasna. Wiadomo, że Coinbase zależy na tym, żeby ludzie używali USDC.
Tether zależy na tym, żeby było jak jest. On jest już na tyle silnym graczem, że chyba ciężko będzie mu zagrozić. Jak powiedziałem, upadek Tethera to nie jest już problem kryptowalutowców. To może być problem również dla państw. No i lepiej, żeby. . . Nic się mu nie zdarzyło i jestem przekonany, że tutaj żadnych gwałtownych ruchów nie będzie. No, tak sobie myślę, taką chwilę refleksji miałem. Co by było, gdyby w wyniku właśnie agresywnych działań mikowskich największe giełdy wycofałyby się po prostu z Europy? I czy wtedy urzędnicy by powiedzieli, tak, odnieśliśmy sukces? Odnieśliśmy sukces. Jaka jest definicja sukcesu Miki? Jestem ciekaw, czy Ktukowiek w ogóle tam sobie odpowiedział na to pytanie. Mija dwa lata oddrożenia Miki.
Czy Mika sprawia, że nie ma konkurencji, bo jest kilka giełd? Czy też Mika sprawia, że największe giełdy mówią, mamy dosyć regulacji europejskich, pozostałe kontynenty są. No i urzędnicy mogą powiedzieć, w końcu ochroniliśmy tych biednych ludzi, biednych Europejczyków, przed tym, żeby inwestowali swój kapitał w te złe kryptowaluty. Ciekawe, jaka jest definicja sukcesu? Mam wrażenie, że jeżeli coś się wielkiego nie wydarzy, bo tutaj nie chodzi już tylko o kryptowaluty, tutaj w ogóle chodzi o całą sytuację w Unii Europejskiej, stajemy się za ściankiem świata, stajemy się naprawdę niesiłą napędową. W 2014 roku gospodarka Unii Europejskiej była taka sama jak w Stanach Zjednoczonych, porównywalna. W tej chwili jest to połowa mniejsza. To świadczy o tym, do czego prowadzą. Działania urzędników. One nie stymulują.
Im więcej oni mówią o stymulowaniu, pomocy i działaniu na rzecz wzrostu gospodarczego, tym bardziej tak naprawdę szkodzą i powodują, że nic dobrego się nie dzieje. Nie mówię, że oni mają taką wolę, taką chęć. Oni naprawdę chcieliby pomóc. Czasami stawiają trafne diagnozy. jak choćby raport Ragiego. On słusznie zauważa, że coś jest nie tak. Wskazuje na to, że coś jest nie tak, ale lekarstwo, które wymyśla, to jest szaleństwo. Mam nadzieję, że tutaj też coś się zmieni. W lutym mamy wybory w Niemczech. Możemy być świadkami naprawdę ciekawych wydarzeń. Wiem, że bardzo możliwe są również wybory we Francji. Ono chyba nawet już zostało ogłoszone, ja już się tam z Francją pogubiłem, ale faktycznie zaczyna być nerwowo w Unii Europejskiej. Może się okazać, że faktycznie Mika. . .
Niech znacznikiem tego, że coś jest nie tak, będzie fakt, że coraz częściej słyszę takie pytanie w programach publicystycznych, czy Unia Europejska dotrwa do końca 2025 roku. To już nie pojawia się tylko jako żart, jako jakieś tam takie puste sformowanie, ale zaczynają poważnie rozważać ten temat, że coś może się tutaj wydarzyć. Unia nie zniknie zupełnie, to nie jest coś, co może się wydarzyć z dnia na dzień, ale rola urzędów może się znacząco zmienić. Zobaczymy. Zobaczymy. Zobaczymy, bo myślę, że. . . Dobra, już nie chcę tego wątku. Zawsze jest element unijny, teraz u nas w quadresie, ale pogadajmy jeszcze o krypto. Ale zanim pogadamy o krypto, to właśnie dzisiaj chyba dokonaliśmy ostatniego spalenia tokenów KNG. Także zgodnie z planem, zgodnie z obietnicą, ponad milion tokenów KNG w sumie od samego początku zostało spalonych.
No i. . . To jakby kontynuujemy tą tradycyjnych tokenów, żeby zmniejszać podaż również w taki sposób, nazwijmy to, no bardzo skuteczny. I brutalny. Brutalny. Słuchaj, no dobra, powiedz ty. A propos tego, co może jeszcze wskazywać na to, że Bitcoin nam jeszcze podskoczy. Teraz jak mieliśmy ten spadek ATH, mieliśmy chyba 17 grudnia, dobrze pamiętam? Od 17 grudnia ilość portfeli z ilością bitcoinów powyżej 1000 spadała. Spadała, spadała, spadała. Dołek został osiągnięty, sprawdzam w tej chwili, 24 grudnia, czyli wigilię i od tamtej pory powoli zaczyna się odbijać. To znaczy znowu nam przerasta ilość portfeli wielorybich. Myślę sobie. . . że to jest jednak jakiś wskaźnik również czegoś. Jakby wieloryby czuły, że coś się dzieje. Wiadomo, że fakt, że ubywają wielorybie portfele, wcale nie oznacza, że jest jakiś zamiar sprzedaży.
Może być redystrybucja tych bitcoinów na inne portfele po prostu. A może, widzieliśmy, że cena spadała. Także dzielę się również tą statystyką. Właściwie chciałem od niej zacząć naszą dyskusję, ale umknęłam. Słuchaj, zobacz. CEO Bitgo. mówi w wywiadzie w CNBC, mówi wprost, rozmawiamy z wieloma firmami, korporacjami, żeby dodały Bitcoina na swoje rezerwy, czy do swoich bilansów. Tam tłumaczył również, dlaczego tyle to trwa. Na początku tego roku nikt nie chciał z nami rozmawiać, bo była niepewność legislacyjna. Jak Trump wygrał wybory, zobaczyliśmy, że ta niepewność legislacyjna zniknęła i warto myśleć o tym, żeby mieć tego bitcoina. To, co dzieje się pod koniec grudnia, przerosło nasze oczekiwania. Mamy bardzo dużo rozmów na temat tego, żeby w 2025 roku otwierać. . . takie portfele czy taką ekspozycję wielu korporacjom. To oznacza, że faktycznie zakupy się pojawią.
A pamiętajmy, że Bitgo wcale nie jest największym graczem. Tych graczy jest dużo, dużo więcej. Sam fakt tego, co się dzieje z BlackRockiem, fundusz ETF-owy BlackRocka, w ogóle ETF-y bitcoinowe zostały okrzyknięte najlepszymi ETF-ami w historii. i najlepszym instrumentem finansowym z zeszłego roku. Faktycznie mają rewelacyjny wynik. Warto pamiętać o tym. To jest takie wydarzenie bez precedensu. Jakbyśmy trzy czy cztery lata temu takiego mieli, to wyśmialiby nas wszyscy. A tutaj mamy wielkie wydarzenia. To, że Bitcoin nie rośnie w tej chwili gwałtownie. Jestem przekonany, że jest w jakiś sposób. . . Kontrolowany jego wzrost, ale to jest nieuniknione. Ja cały czas myślę, mimo że plan B się pomylił, jeśli chodzi o grudzień, bo 150 nie zobaczyliśmy, to jestem mocno przekonany, że styczeń, luty mocno nas zaskoczy.
Wiesz co, jak zacząłeś mówić o tym BitGo, to ja sobie przypomniałem jedną rzecz. Nie jestem jej pewien na 100% w tej chwili, ale na 98%. Pamiętam jak zobaczyliśmy pierwsze projekty Miki i prosiliśmy to, żeby nam podsumować przez prawniku, żeby podsumowali najważniejsze punkty, to tam jest jeden przepis, o którym teraz z jakiegoś powodu dawno nie rozmawialiśmy, bo on jakoś tak mocno nas nie dotyka, chociaż może. Tam jest przepis, który mówi, że urzędnik może ocenić, czy ekspozycja firmy na posiadane kryptowaluty nie jest za duża. Może zabronić firmie skupować dalsze kryptowaluty. Upewnijmy się, czy. . . Znaczy, na pewno to było na początku. Wydaje mi się, że to zostało utrzymane w mocy. Zobacz w jakich różnych światach żyjemy.
Zresztą ciekawe, jeden z naszych prawników był ostatnio w Argentynie i mówi, że rozmawia z jakąś lokalną panią przedsiębiorczynią, taką, która prowadziła hotel czy coś takiego i próbowała jej wytłumaczyć, że w Polsce w niedzielę się nie pracuje. Ale możesz pracować, jeżeli to jest twoja firma, twój biznes, taki bezpośrednio twój biznes, no nie biznes rodzinny. Ale jeżeli np. ktoś chciałby u ciebie pracować w niedzielę, przychodzi i mówi hej, daj mi zapracować, potrzebuję na chleb, to nie możesz. No chyba, że będzie wykładał towar na półki. To może. Nie może sprzedawać. Takie mamy standardy faktycznie. Ilość przepisów, którymi obrośliśmy jest olbrzymia. Ja czekam na pewne przesilenie. Myślę, że coś się musi w tym temacie wydarzyć, no bo naprawdę jeżeli nie będzie to Europa przestanie się liczyć, a myślę, że nawet urzędnikom na tym nie zależy.
No właśnie. Dobra, Łukasz, myślę, że to jest dobry moment, żeby przypomnieć zasadę naszego nieustającego konkursu. Tak, mamy konkurs. Jak co tydzień mówimy o tym, że jeżeli uważasz, że jesteś dobrym analitykiem, umiesz czytać z wykresu i prognozować przyszłą cenę bitcoina, podziel się swoją wiedzą w taki sposób, że zaprognozuj cenę, stań w śranki z najlepszymi, bo u nas najlepsi prognozują ceny. Wystarczy, że napiszesz w komentarzu hashtag kwadranskangą235 i podasz cenę w dolarach, jaką uważasz, że będzie miał Bitcoin za tydzień o godzinie 9 rano na rynku BTC do USDT. Ten, kto będzie najbliżej wygrywa tyle kang, ile jest łapek w górę pod tym odcinkiem filmu podzielone przez 10, czyli 10% łapek w górę wypłacane w kangach. Ale uwaga, jest jeden haczek, bo nie wolno pomylić się o więcej niż 25 dolarów.
Chyba, że umieścimy drugi komentarz, to wtedy możemy mylić się nawet 100 dolarów. To jest taki bonus, jeżeli ktoś umieści drugi komentarz powyżej 7 słów, to będzie mógł, ma szerszy margines błędu. No i jestem ciekaw, Sławku, jak nasi analitycy przewidzieli te spadki, które teraz mieliśmy, 92 tysiące dolarów. Czy ktoś. . . Przewidział. Informację mam taką, że o godzinie 9 rano na KAN zecena Bitcoina to 93 tysiące. Okej. I niestety, albo stety dla tego, kto będzie w przyszłym tygodniu wygrywał, nie ma wygranego. Drugi raz z rzędu, a zatem mamy już kumulację tokenów MG. 136 KANG przechodzi na kolejny tydzień. No i zgodnie z tradycją w przyszłym tygodniu wybierzemy dwóch zwycięzców, którym podzielimy pulę, bo to będzie pula z trzech. Akumulacja trzech nagród i to dzielimy porówno między dwóch najbliżej siebie będących prognostyków.
Tak jest. Tutaj chciałbym odpowiedzieć na pytanie. Witam, jaki muszę posiadać fizycznie budżet PLN, żeby zacząć jako Kanga Locals? To zależy od Ciebie. Właśnie tutaj nie ma żadnych narzutów. To zależy od tego, czy Twoi spółki mękowicze będą robić tą transakcję za 500 zł, za 10 tysięcy, czy za 1000 zł. Zgłoś się do nas, wejdź na stronę kangakantor. pl i tam jest taki formularz kontaktowy. Na pewno szybko ktoś się z tobą skontaktuje i tobie wyjaśni o co chodzi. I był jeszcze jeden komentarz, taki lekko złośliwy, a może troskliwy. Michał napisał. . . Nie, nie, to przepraszam, nie to. Nie o ten mi chodziło. Kurczę, przepraszam, przepraszam. Ktoś napisał. . . A, niżej. Zastanawiam się, czy Kanga dotrwa. . .
do końca 2025 roku po MICE. No więcej wiary, więcej wiary. Jak już dotrwaliśmy tyle tutaj, mamy dużo pomysłów. Już nieraz to mówiliśmy, ale muszę to powtórzyć po raz piąty. Skoro przetrwaliśmy I wojnę światową, II wojnę światową, 123 lata zaborów wcześniej, bitwę z bolszewikami, 44 lata komunizmu, no i wiele innych tutaj rządów i przygód i tak dalej, no to i mikę przetrwamy. Więcej wiary, trzymajcie kciuki. Tak, no tutaj ja tylko powiem, że zgodnie z moją wiedzą jesteśmy objęci dwoma okresami ochronnymi w dwóch różnych krajach. Na pewno osiągnęliśmy już status zarejestrowany. Będziemy mieli w Polsce półtoraroczny okres, bo nie została zarejestrowana ustawa, więc będzie mogła być.
na koniec tego przyszłego roku przyjęta, będzie zaczęła obowiązywać w 26 roku i tam będzie obowiązywał 6-miesięczny okres ochronny, tak? Częściowy, a w jednym z krajów już jesteśmy zarejestrowani i tam jest 12-miesięczny okres ochronny, więc mamy co najmniej 12, a w jakichś innych scenariuszach nawet więcej czasu na to, żeby spełnić wszystkie wymagania, które nakłada na nas Mika. Zgodnie z moją wiedzą jesteśmy już praktycznie. . . compliant, postępujemy zgodnie z wytycznymi. Ja muszę powiedzieć, że wiele tych wytycznych brzmi strasznie, ale one tak naprawdę jedynie utrudniają nam życie, a nie wpływają jakoś w istotny sposób na to, jak działa to na użytkowników. Ja powtórzę tylko to, co mówiłem już wcześniej, to KYC wymagane jest po to, żeby określić, czy jesteś drogi użytkowniku.
Jeżeli logujesz się z Unii Europejskiej, czy jesteś przypadkiem rezydentem Unii Europejskiej, no bo może się przecież okazać, że ktoś kto loguje się na terenie Unii Europejskiej nie ma rezydencji z Unii Europejskiej, ma, no nie wiem, na przykład jest z kraju jakiejś Afryki i na podstawie dokumentów, które prześlesz będziemy wiedzieli, że nie jesteś z Unii Europejskiej, to wtedy nie objmują ciebie restrykcje MICI, twoje dane na pewno nie będą przekazywane żadnemu urzędowi. Zresztą w ogóle nie mieliśmy takiej sytuacji, żebyśmy. . . coś takiego strasznego musieli robić. Znaczy nowe przepisy MICA nie wymagają żadnego raportowania, taka jest moja wiedza, jeżeli chodzi o użytkowników takiego. No, także mówię o tym, ale wiemy, wiemy, niektórzy czują się zdradzeni przez to, że wprowadziliśmy dla ludzi, którzy logują się z europejskiego IP obowiązek KYC. No niestety, takie są tutaj przepisy.
Z drugiej strony ja widzę, że nie ma tutaj jakiegoś pospolitego takiego ruszenia. Ale smutek jest, widziałem Łukasz. Tak, no są, ale to są. . . Widziałem spojrzenie mojej żony, kiedy powiedziałam jej, że w weekend musi zweryfikować konto. Tak. Okej. I jeszcze dostała wyzwanie do selfie. No, powiedziałam, że trzeba, no. Trzeba, ale. . . no właśnie, bo po co jest to selfie? Po prostu mamy taki system przesiewowy. Nas system rozpoznaje czasami, że trzeba coś takiego zrobić. To nie tak, że się uparliśmy na kogoś. Ale dobra, już za dużo o tym nie mówimy. Jeszcze raz gorąca prośba o subskrypcję, dzwoneczek, łapkę w górę pod tym odcinkiem. Zależy nam na tym, żeby dotrzeć do jak największej ilości osób, a to jest myślę naprawdę dobry moment.
Ja jeszcze raz powtórzę, nie jest za późno, żeby teraz zacząć. DCA to się sprawdza, czyli to systematyczne kupowanie za stałą kwotę, to naprawdę działa. Jak mówiliśmy o tym dwa lata temu, to z nas śmiano. Jak mówiliśmy rok temu, to z nas się śmiano. Jak teraz mówimy, dalej z nas się śmieją, mówią, że nie, to nie zadziała, ale gdybym wiedział o tym rok wcześniej, to bym zaczął. Myślę, że sami sobie odpowiedzcie na pytanie, żebyście nie byli w tej samej sytuacji, w której jesteście teraz. Mówię to dla tych, którzy jeszcze nie kupili, jeszcze nie kumulują swoich. . . jakiegoś zabezpieczenia w Bitcoinie czy w innych kryptowalutach, warto zacząć już teraz. To nie muszą być duże kwoty. Naprawdę może być 100 zł miesięcznie. To też zadziała. To też pomoże.
Jakbym ja wydawał od 2014 100 zł miesięcznie na zakup Bitcoina, to byłbym na pewno dużo bardziej bogaty. Ale nie. Nie narzekasz. O krzyki wojenne. BCK, BCK, Bitcoin ciągle królem. Innego zawołania teraz nie mogę. Jestem przekonany o tym, że rok 2025 to będzie rok Bitcoina i kryptowalut. To jest naprawdę ten moment, w którym zobaczymy wielką zmianę. Tak ja patrzę na ten przyszły rok. Ja mam nowy okrzyk. Wolność ponad normy. VPN. I tym okrzykiem żegnamy Was, drodzy Państwo, widzimy się w nowym roku. Wszystkiego dobrego. Hej. Cześć. .