TRANSKRYPCJA VIDEO
Dla tego filmu nie wygenerowano opisu.
W dzisiejszym odcinku mapy i poziomy likwidacji na Kingfisher. Zapraszam do materiału. Kasia ITTech z tej strony i witam was serdecznie w kolejnym odcinku na moim kanale. Zanim przejdziemy dalej do materiału to na początek mały disclaimer. Pamiętajcie proszę, że prezentowane materiały na moim kanale czy na Twitterze i na wszystkich innych social mediach to nie są porady inwestycyjne. Ja nie jestem doradcą inwestycyjnym. Jeżeli szukacie doradcy inwestycyjnego to musicie zgłosić do takiego, który jest certyfikowanym. Nie znajdziecie tylko treści edukacyjne. Pamiętajcie o tym, jakie decyzje podejmujecie na własne ryzyko i własne odpowiedzialne. Ok, a teraz przechodzimy już do materiału. Często w komentarzach pytacie mnie w jaki sposób odczytywać te poziomy likwidacji, które prezentuję na Twitterze na przykład.
Bo najczęściej tam publikuję oraz na moim kanale na Telegramie. Zachęcam was Jocą, was również oczywiście do Twittera oraz do Telegrama. Jeżeli jeszcze was nie ma to połączcie koniecznie do śledzenia i do obserwowania. Te wszystkie linki oczywiście będą pod filmem. No i tutaj jest, tak jak wspomniałem na Twitterze, najczęściej publikuję te poziomy likwidacji. To są dwie wersje mapy najczęściej. To jest taka można powiedzieć pozioma. No i druga wersja to jest taka mapa mionowa. Ok, jeżeli chcecie sobie zarejestrować konto na Kingfisher, bo na tym serwisie znajdziemy te potencjalne poziomy likwidacji oraz mapy likwidacji. Oczywiście link wam umieszczam również pod filmem. To jest link afiliacyjny. Tak materiału nie jest sponsorowany.
Teraz tak, jeżeli chcielibyście sobie założyć konto to sobie klikacie w moim. Generalnie możecie sobie również skopieć mój dashboard. Tutaj jest on pod filmem. Mam oczywiście tutaj po założeniu konta również domyślne. Domyślne daszary. Teraz jak z nich korzystać? Klikamy sobie tutaj w bazar. I tu mamy domyślne dashboardy stworzone przez Kingfisher. Tu mamy na przykład z order bookiem, z poziomem likwidacji, z takim gex narzędziem. No możecie sobie wybrać tutaj generalnie dowolne. Ja wam również wkleję ten dashboard mój. Teraz tak, no oczywiście wiadomo, że Kingfisher jest serwisem płatnym. Jeżeli chcielibyście korzystać na to, to musielibyście sobie wykupić. Tutaj mam dostęp wykupiony. Mam tutaj konto profesjonalne, które mogę korzystać. Jest też możliwość skorzystania z opcji darmowej.
Mamy coś tutaj takiego jak spin. Słone koło fortune. Klikacie sobie tutaj. Macie możliwość zakręcenia kołem. I możecie to robić jeden raz w godzinę. Ewentualnie możecie też na przykład twita. Wspomnieć o serwisie Kingfisher. No i po potwierdzeniu otrzymacie kolejne możliwości losowania. Tutaj często generalnie się udaje to trafić w tym koło fortune. Także trafiając kredyty na przykład możecie trafić 1, 5, 10 odzysków. Ja kiedyś na samym początku tak działałem. Nie było z tym większego problemu, tak że to działało dosyć fajnie. Można było sobie ponabijać te liczniki z wyprzedzenia. Więc wtedy skupujecie otrzym. Teraz jeżeli chodzi o poziomy likwidacji potencjalnych. To jak to jest mniej więcej liczone? Pytaliście też w komentarzach.
Otóż nie są to poziomy, nie wiem, oczytane z order booka, typowo z giełd. To są poziomy kalkulowane generalnie. Tutaj to co przedtem widzimy, to jest tam jakiś sekretny algorytm Kingfishera. I oni tutaj kalkulują potencjalne poziomy likwidacji. I teraz mamy kilka rodzajów tych likwidacji. Ja używam w zasadzie najczęściej tej Optical Opti. Tutaj jak wam zaznaczam na Twitterze często. To są potencjalne likwidacje w krótkim terminie na wysokiej dźwigni. Dajmy na to tam dźwignia X50 w górę, X75, X100, czy nawet X125. To są takie najkrótszym terminie możliwe. Najbliższe jak likwidacje. Tutaj oczywiście wybieramy dla jakiej giełdy. Ja tutaj zawsze wybram różnych giełd. Możemy oczywiście odczytać w szczególnych takich odczyt.
Tutaj możemy również dla BTC, dla ETH i dla innych kryptowalut. No i tutaj po wybraniu na przykład All Leverage klikamy sobie na last. Jest przycisku odczytania. Czekamy na wczytanie się tej mapy. All Leverage to są likwidacje takie bardziej w długim terminie. Wszystkie likwidacje, które potencjalnie są na rynku możliwe. Wtedy ja tutaj sobie zmieniam interwał na jednogodzinny. Żeby to można było bardziej sensownie zauważyć. No to jakiś bug lizycjowy podskoczyła do 31 tysięcy. Oczywiście nie ma miejsca. I wtedy sobie tutaj zoomując odpowiednio możemy sobie te poziomy zobaczyć. No i teraz w skrócie, żeby tak jak najprościej wam to wytłumaczyć. Czyli tak. Tutaj mamy sobie cenę, zakładajmy na to. Teraz tak.
Wszystko co znajduje się nad ceną, czyli ten obszar. To są potencjalne poziomy likwidacji pod kort. Czyli jeżeli ktoś zagrywa na spadki. To tutaj są potencjalne likwidacje tych kortów. Tutaj pod ceną mamy likwidację pod long. Tak w prostszym sposobem. No i odwrotnie na tej pionowej mapie, na tym słupkowym wykresie. Mamy tak, po lewej stronie mamy tutaj pozycję long. Po prawej stronie mamy pozycję short. To nie ma jakiejś wielkiej filozofii. Bo często widzę pytania takie pod moimi pistami na twitterze właśnie. Także koniecznie to warto wiedzieć. No bo to są podstawy jakby tutaj jeżeli chodzi o te wykresy. Zanim przejdziemy dalej to mam do was prośbę, żebyście wrzucili łapkę w górę.
Jeżeli wam się materiał podoba, zostawcie komentarz. Dajcie znać czy jako wykorzystacie z poziomów likwidacji. Czy wam pomaga to w graniu. No i oczywiście zostawcie słowa, żeby być na bieżąco z moimi materiałami. Które publikuję tutaj na youtubie. No i nie zapomnijcie dołączyć do wszystkich social mediów. Wszystkie linki, które macie po opisie. Dobra, i lecimy sobie dalej. Tak jak wspomniałem ja używam głównie tutaj tej wersji optical opty. Czyli tej krótkoterminowych likwidacji. Jeżeli mam na myśli na przykład rozgrywanie tradingu. Granie generalnie na jakiejś większej dźwigni. Pamiętajcie oczywiście, że granie na dźwigni wiąże się z wysokim ryzykiem. Nie mnie jednak ten serwis dosyć fajne, ciekawe możliwości oferuje.
Bo jeżeli mamy duży klaster likwidacyjny, na przykład dajmy na to tutaj. No to animatorzy rynku powiedzcie atak na logikę. Wiadomo, że rynek czasami się wbrew logice porusza. Spłacają się wycinać tutaj, żeby podbijać cenę do tych 29 100 i wyciąć żadnych szartów. Czy lepiej na przykład giełda zarobi więcej pieniędzy, jeżeli wytniemy tutaj tą strefę. Zdecydowanie to może więcej zarobi giełda, jeżeli wytnie tutaj tych lungujących. Często ziome likwidacji działają po prostu jak magnes. Nie traktujcie tego 0. 1, że zawsze tak będzie. Ja tutaj generalnie wspieram się jeszcze funding rate'em. Najczęściej mam tego narzędzia coin-alize. No i generalnie funding rate jak widzę, że jest dodatni, to znaczy, że generalnie może nastąpić tzw. long squeeze.
Możemy mieć wcięcie tych pozycji długich, które się znajdują. Chciałem pokazać kilka przykładów. Zobaczcie tutaj jak to było. Mieliśmy teoretycznie do wyczyszczenia taki niewielki kluster pozycji short, ale po lewej stronie mieliśmy więcej pozycji long do wyczyszczenia. No i cena w tym wypadku poszła w dół i wyczyściło dokładnie całą tę strefę. Podobnie tutaj dzień wcześniej, zobaczcie, mieliśmy większą strefę jeżeli chodzi o shorty tutaj w tym miejscu. No longów było niewiele. No i coś się stało, cena zareagowała i wszystkie shorty zostały wyczyszczone, co tutaj wrzucałem, potem aktualizacje i potem największe klustry longów. Także mam nadzieję, że tutaj wam to rozjaśniłem jak to wygląda.
Jest to dosyć proste do czytywania i naprawdę może pomóc wam to uzyskiwać fajne rezultaty w tradowaniu. Tu sami piszecie w komentarzach, że bardzo fajnie się te mapy likwidacji sprawdzają, także bardzo fajne narzędzie, datne w treningu, warto korzystać na pewno. Wrócę jeszcze na chwilę do tego dashboardu, wiesz, czego tu jeszcze można korzystać. Pojawił się taki nowy indykator tutaj, liquidation ratio, potencjalne. Zobaczcie, tutaj mamy dla różnych kryptowalut, na przykład dla Bitcoin, ETH, Arbitrum, DOGA, BNB, Solany, XRP, LTC, OP, Optimism, Link i Chilis. No i to jest tak, all leverage to są likwidacje właśnie w długim terminie, to co wam mówiłem. Większymy sobie to.
Tutaj mamy stosunek potencjalnych likwidacji na przykład na pozycji na Bitcoinie albo na ETH, widzicie, jest więcej longów potencjalnie do wycięcia. A jeżeli damy sobie tutaj w Fical Opti, to mamy w krótszym terminie, już tutaj dla Bitcoina na przykład się zmienia, bo mamy więcej longów, więcej shortów do wycięcia, 54%. Natomiast co ciekawe na ETH jest 76%, więcej longów. Tutaj jak widzicie w murce pojawia się totalna ilość likwidacji potencjalnych 142 miliony, z czego 569 miliony w pozycji długich i 172 miliony w krótkich i krótkich odstawionych. Tutaj jeszcze jest liquidation chart, bo akurat musielibyście mieć płat na konto, żeby to czytywać, ale tutaj mniej więcej zlecenia pojawiają się na bieżąco. Poziomy likwidacji to ominę.
Ale jest jeszcze jedna rzecz, coś takiego jak hitmap patch. Tutaj jak wygenerujecie sobie likwidację w tym miejscu, to możecie sobie naćcnąć. Ja mam to już w dashboardie dodane, więc tutaj mogę sobie dać obczyt. Podajemy sobie late test. No i generalnie chcę teraz w jaki sposób odczytywać te poziomy likwidacji. Ja tutaj sobie użyłem też OptiCal Opti. Tutaj mamy taki parametr jak pokażę. Tutaj generalnie jeżeli chodzi o likwidację to im ciemniejszy kolor, czyli im bliżej tam fioletowego i czerwonego, tym większe obszary likwidacyjne. Więc ja sobie tutaj te najniższe likwidacje pomijam. Ustawiam sobie przynajmniej wartość w granicach 1 lub powyżej. Wtedy sobie widzimy dokładnie po ustawieniu poziomy likwidacji takie znaczące. One są zaznaczone na tych kolorach.
No im ciemniejszy generalnie tym większy poziom likwidacji. Ta mapa też jest fajna. Generalnie z niej korzystam żeby zrobić sobie jakby taki overview, ogólny taki przegląd tych likwidacji. Więc tego też można korzystać. Jest jeszcze, mam coś takiego dodane jak Long vs Short, czyli ilość pozycji otwieranych jeżeli chodzi o pozycje Long i Short. Tutaj sobie można fajnie zobaczyć interwały 24 godzinne, 12 godzinne, 4 godzinne, 3 ostatnie godziny jak jest. No i tutaj kolejną rzeczą mam jeszcze order booki ustawione. To już są typowo order booki i zlecenia. No i tutaj też to działa tak, że generalnie nad ceną mamy pozycję sprzedaży, pod ceną mamy pozycję kupna. Ja sobie w ten sposób to ustawiłem.
Tutaj sobie ustawiłem takie parametry. I na czerwono dałem sobie wszystkie generalnie rynki futures. I derywatyw tak jak widzicie. Zdopliwiam sobie na ten sam kolor. No i tutaj to zduplikowałem obok i zrobiłem to dla rynku spot. Także mam takie dwie mapki. Też jest w ten dashboard'zie dodane. Tutaj to macie wszystko pod, ten link do dashboard'u macie pod filmem, tak że możecie sobie to skopiować. Jak woli podsumowania, pamiętajcie żeby sobie założyć konto. Link macie w opisie. Pamiętajcie, że można kręcić cofem fortune i można spróbować tam raz na godzinkę sobie wylosować darmowe odczyty. Natomiast jeżeli ktoś chce skorzystać z zakupu to oczywiście może to zrobić.
Także dajcie znać koniecznie jeszcze raz w komentarzu co myślicie o tym narzędzie. Dajcie łapę w górę, subskrybujcie kanał. Pamiętajcie, że istnieje również możliwość wspierania mojego kanału. Więc jeżeli ktoś docenia moją pracę i chciałby założyć cegiełkę do rozwoju kanału i rozwoju treści. To zachęcam do odwiedzenia mojego Patronite'a. Adres linki macie również w opisie czyli patronite. it. pl Z góry dziękuję wszystkim patronom. Dziękuję dotychczasowym inwestycjom, dokończącym cegiełkę do rozwoju tego kanału. Jeżeli ktoś by chciał to również w newsletterze jest możliwość opcja subskrybowania płatnego tego newslettera. Zasadniczo treść newslettera darmowego i płatnego jest identyczna. Tutaj dodatkowo uruchomiłem to jakby w formie wsparcia. Jeżeli ktoś chce podziękować za newsletter, za całą pracę moją.
To może to zrobić wykupując za 5 dolarów na miesiąc ten newsletter. Dodatkowo oczywiście otrzymacie benefity. Między innymi zostaniecie dodani do grupy na telegramie dla patronów. Także tam będziecie mogli mi zadawać bezpośrednie pytania. Tam będzie taki bardziej ścisły kontakt. Jeżeli macie jakiś problem, jakieś zapytania to oczywiście możecie mnie tam złapać. I od tego ta grupa również jest. Także raz jeszcze wielkie dzięki za wasze wsparcie. No i z mojej strony to byłoby wszystko w tym filmie. Dzięki za oglądanie. Do usłyszenia w następnym materiale. Trzymajcie się. Cześć. .
Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.