Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

it-tech-pl-korekta-na-bitcoinie-w-co-graja-wieloryby

IT Tech PL

Korekta na Bitcoinie? W co grają wieloryby?

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

W dzisiejszym odcinku ocena potencjalnej korekty na bitcoinie. Zdaną część wskazywały w zeszłym tygodniu przebicie poziomów sygnalizujących początek rynku byka. Wskaźniki takie jak Profit and Loss Index stworzony przez firmę CryptoQuant, wskaźnik cyklu rynkowego Bull & Bear i inne metryki oceny wartości BTC również. Jednak wraz ze wzrostem cen różne wskaźniki Momentum sygnalizują, że BTC może być przewartościowany w krótkim terminie i może go czekać korekta ceny. Sprawdzimy 3 z tych wskaźników. To jest 30-dniową procentową zmianę CryptoQuant Profit and Loss Index, wartość nagród dla górników w porównaniu do wzrostu trudności wydobycia i SOBR dla posiadaczy krótkoterminowych. I na sam koniec sprawdzimy zachowanie wielorybów. Wspanialne będzie zakończone sięuledne spotkanie. Zostaw komentarz i subskrybuj mój kanał. Zostaw komentarz i subskrybuj mój kanał.

Zostaw komentarz i subskrybuj mój kanał. Profit and Loss Wartości powyżej 1, czyli czerwona linia, skazują, że cena bitcoina jest przewartościowana. A wartości poniżej tutaj zielonej linii, czyli tej 1,38 wartości, skazują, że cena bitcoina jest niedowartościowana. Aby określić, czy bitcoin znajduje się w rynku byka, czy niedźwiedzia, tutaj krypto-quant używa średniej kroczącej 365 dni ostatnich, dlatego indeksu Profit and Loss. Kiedy index przecina tą średnią kroczącą tutaj, nie wiem czy będzie widać na tym obrazku, bo niestety jest to dosyć małe, to mówimy, że bitcoin może wchodzić w początkową fazę cyklu byka, a w drugą stronę jeżeli przecina do dołu, to mówimy, że wchodzimy w fazę niedźwiedzia.

Tutaj jeżeli zobaczymy drugi wskaźnik, czyli bool and bear market cycle indicator, to widzicie, że jesteśmy w etapie pomarańczowym, czyli tak zwanym bool. Tutaj widzicie, że to jest to co widzicie na wyczaj w strefie. Tutaj przedstawiają możliwe potencjalne ryzyko cyknięcia się ceny, czyli korektę. Jednak pullback dla bitcoina może być możliwy biorąc pod uwagę, że stał ono się przewartościowane w krótkim terminie. 30-dniowa procentowa zmiana Profit and Loss jest przewartościowanym terytorią. Tutaj widzicie, że jest to tutaj, widzicie aż do tamtą doszliśmy. W tym momencie jeżeli wychodzimy ponad tę czerwoną linię, to często mamy potem korekty. Jest oczywiście wynikiem bardzo szybkiego wzrostu ceny w krótkim czasie. To jest to pierwsze ryzyko.

Kolejnym ryzykiem jest tutaj sytuacja z górnikami, jako że wzrost cen spowodował również, że górnicy stali się wyjątkowo przepłaceni w porównaniu do trudności wydobycia. Tutaj te czerwone kropki, które widzicie na wykresie, sygnalizują, że możliwa jest korekta cen, ponieważ przychody z wydobycia w krótkim czasie wzrosły znacznie szybciej niż trudność wydobycia bitcoina. Tutaj na to na pewno trzeba zwrócić uwagę. I ostatnim trzecim możliwym powodem spadków jest SOPR dla posiadaczy krótkoterminowych, czyli dla tych, którzy posiadają bitcoina od 1 dnia do 3 miesięcy. No i zobaczcie, tutaj osiągnęliśmy wartości powyżej 1,05 pierwszy raz od praktycznie grudnia 2021 roku. Powiększmy sobie to tutaj. Zobaczcie, tu mieliśmy tę wartość. No i w tym momencie również przekroczyliśmy te wartości.

Wartość 1,05 oznacza, że krótkoterminowi posiadacze sprzedają bitcoina z 5% tutaj profita grudnia dla wszystkich uczestników rynku jakby. No także widać, że zbierają tutaj profity, co może sygnalizować również presję sprzedażową w tym momencie, bo realizują zyski. Dobra, sprawdźmy sobie jeszcze zachowanie wielorybów. Tutaj w tym celu użyjemy tryki Bitcoin Spend Output Value Bands, które oznacza przemieszczanie się jakby bitcoinów z zakresu. Akurat tutaj jest wybrane od 1000 do 10 000 bitcoinów, czyli można powiedzieć największych jakby portfeli. No i zobaczcie, co tutaj ciekawego można wnioskować. Kiedy ta aktywność jest niska, no to zazwyczaj cena potrafi iść dosyć mocno w górę. Tutaj mieliśmy rait od 40,37 więcej do ponad 47, gdy nie było tej aktywności wielorybów.

Ale zobaczcie, jak się zaczyna aktywność wielorybów, mamy od razu spadki. No i w tym momencie jesteśmy na bardzo niskiej aktywności. No i zadajmy sobie pytanie, co się stanie w momencie, jak te adresy się uaktywnią. No sami chyba wiecie, że wtedy będzie to powodowało spadki ceny na bitcoinię. Oczywiście to nie znaczy, że to się wydarzy, ale no zwiększa to prawdopodobieństwo oczywiście. Podobnie jest tutaj sytuacja z posiadaczami długoterminowymi, czyli ci, którzy przechowują jakby bitcoiny od 6 miesięcy w górę. Zobaczcie, co się dzieje tutaj. Mamy podbicie ceny, spadek przy tych wzrostach aktywności. Tutaj mamy też wzrosty początkowo i następnie spadki. Jak tylko zaczęły się ruchy tych posiadaczy na blockchainie.

Ok, na koniec sprawdźmy sobie jeszcze zachowanie wielorybów. Wiem, że was to na pewno interesuje, także zobaczymy sobie, jak to wygląda. Zobaczymy sobie adresy najmniejsze. To jest z ostatnich 30 dni, czyli jak widzicie sobie tutaj akumulacja trwa. Zobaczmy dalej. Adresy od 1 do 10 bitcoinów. Początkowo mieliśmy lekką dystrybucję, no i teraz mamy znowu można powiedzieć akumulację. No i następnie adresy od 10 do 100 bitcoinów. Zobaczcie, tutaj mamy również trend wzrostowy mieliśmy i teraz mamy lekką dystrybucję tutaj. Ale można powiedzieć, że generalny trend jest tutaj trendem wzrostowym. No i teraz zobaczmy, jak to wygląda w przypadku adresów od 100 do 1000 bitcoinów.

To jest oczywiście ilość bitcoinów posiadanych przez te adresy, a nie ilość portfeli, które posiadają taką wartość bitcoinów. Na przykład na LookIntoBitcoin albo na GlassNode są takie statystyki, a tutaj gdata zbiera dane, po prostu ile wsunione te adresy posiadają bitcoinów. To jest bardzo fajne i pomocne i dużo bardziej precyzyjne. Zobaczcie sobie, jak to wygląda. Tu dla tych adresów, no i mieliśmy dystrybucję, no i teraz mamy minimalnie od tam powiedzmy końca stycznia minimalnie trend wzrostowy. No i teraz przechodzimy do adresów tak zwanych smart money, czyli mieliśmy tutaj od początku stycznia jak widzicie akumulację można powiedzieć wcześniej. No i tak to wyglądało, bo posiadane bitcoiny wzrastały. No a teraz zobaczcie co się dzieje.

Mieliśmy głodowny spadek. No i teraz znowu minimalnie wartości wzrastają. No i jak to się ma teraz do tych największych adresów 10 000 plus? Zobaczcie. Tutaj mamy cały czas teraz wzrosty od mniej więcej drugiej połowy stycznia. No i co by to sugerowało? Adresy 10 000 plus to są najczęściej adresy giełdowe. Więc tutaj sugeruje się, więc tutaj prawdopodobieństwo tego, że jest dystrybucja tych adresów powyższych, na których widzieliśmy tutaj, że ograniczają swoje swoje ilości bitcoinów. Także no jak widzicie nie ma akumulacji jakby przez wieloryby w tym momencie.

Trzeba powiedzieć, że jest dystrybucja i tylko w zasadzie inwestorzy najmiejsi, czyli ci co posiadają od 0 do 1 i od 1 do 10, czyli inwestorzy detaliczni próbują tutaj tak naprawdę akumulować. Więc to też jest kolejnym czynnikiem, który może być presją sprzedażową jak tylko wieloryby się uaktywnią. Także miejcie to na uwadze. A jestem ciekawy jak jest wasze zdanie, czy to już początek rynku byka, czy jednak czekać na korektę i sądzicie, że ona nastąpi. No ja personalnie jak wiecie narazie się ze sobie po prostu w bitcoini, w eth i w stablecoinach i czekam sobie spokojnie na jakąś większą korektę.

Pamiętajcie, że rynek oczywiście nie idzie w linii prostej do góry, więc kiedyś ta korekta musi nastąpić, ale ciekawe jestem waszego zdania, także dajcie koniecznie znać. Na koniec oczywiście chciałem jeszcze podziękować serdecznie moim patronom za wsparcie oraz osobom, które subskrybują newsletter. Teraz pojawiła się też opcja płatnej subskrypcji newslettera. Jeżeli macie ochotę, to oczywiście możecie również płatnie te newslettery subskrybować za 5$ na miesiąc, bądź na 50$ w skali roku. Też jest taka możliwość. Jaki beneficj z tego macie? Otrzymujecie oczywiście dostęp do grupy na telegramie dla patronów.

Do tego jeszcze macie newsletter u siebie od razu po tym, jak skończę go tworzyć, czyli z reguły jest to kilka godzin przynajmniej wcześniej niż jest to wydanie oficjalne, takie 18 w niedzielę. Jeżeli ktoś ma ochotę, to zapraszam serdecznie. Na koniec pamiętajcie, żeby wbić łapkę w górę, oczywiście zostawić komentarz dla zasięgu. Zostawić również komentarz, czy waszym zdaniem to już najgorsze jest za nami i jednak lecimy tylko cały czas w górę. No i na koniec subskrybujcie oczywiście kanał, bo widzę, że dużo ludzi ogląda bez subskrypcji, także wbijajcie koniecznie też suby. No i z mojej strony dzisiaj byłoby to wszystko. Dzięki za oglądanie i słyszymy się w następnym materiale. Do usłyszenia, cześć!.


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.