TRANSKRYPCJA VIDEO
Dla tego filmu nie wygenerowano opisu.
PSI-T-Tex z tej strony, witam was po dosyć długiej przerwie w kolejnym odcinku na moim kanale. Trochę mniej było, ale wracam już do nagrywania. I zapraszam was serdecznie na test nowego portfela sprzętowego, jakim jest Kiston 3 Pro, portfel nowej generacji. A teraz zapraszam na intro. Na początek mały disclaimer. Portfel ten otrzymałem od producenta na testy nieodpłatnie. Zaznaczam, że producent nie wpływał w żaden sposób na mój test, na moją opinię. To jest to moja subiektywna, niezależna opinia. Także przechodzimy już teraz do konkretów. Jeżeli chodzi o sam portfel, to Kiston 3 Pro to pierwszy portfel sprzętowy, który zawiera 3 chipy secure element. Od różnych producentów.
I tym samym pozwala na obsługę trzech różnych fras sied na jednym portfelu. To sprawia, że kupując portfel Kiston czy używając go macie tak jakby z jednego portfela dosłownie trzy portfele, ponieważ jesteś w stanie zapisać na nim trzy sidy. Także jest to moja fajna opcja. Pokażę wam to później na filmie w dalszej części materiału. Na pewną mocną stroną tego portfela jest integracja z najpopularniejszymi software walletami, takimi jak m. in. OKX Wallet, gdzie współpracuje zarówno z rozszerzeniem do przeglądarki, jak i z wersją mobilną. Blue Wallet wersja mobilna i jeden z najlepszych portfeli według mnie obecnie na rynku, czyli Rabi.
I tutaj on działa w wersji tylko i wyłącznie tyczki, ponieważ Rabi jeszcze nie wypuścił w wersji mobilnej swojego portfela. Safe Wallet, tutaj też rozszerzenie plus wersja mobilna oraz wiele, wiele innych. I najważniejszy i najpopularniejszy portfel software'owy jaki znacie to oczywiście jest MetaMask i Kiston 3 Pro jest to pierwszy portfel i jedyny na rynku, który posiada integrację z MetaMaskiem w wersji mobilnej. Dodatkowo portfel działa całkowicie offline, ponieważ bazuje na kodach QR i aktualizacja firmy odbywa się przez kartę microSD lub opcjonalnie przez port USB. I tutaj jest konfiguracja portfela Kiston 3 Pro w praktyce, jak można zaktualizować firmer.
A teraz z chwili okazji chciałem was tutaj poprosić o łapkę w górę, zostawienie komentarza dla zasięgu oraz zostawcie koniecznie suba na kanale, tak żeby nakarmić wygłodniały algorytm YouTube'ach i żeby film trafił do jak największej ilości osób. Teraz wam pokażę jak wygląda konfiguracja portfela Kiston 3 Pro w praktyce, jak można zaktualizować firmer, także zapraszam do dalszej części. Tak wygląda to Kiston 3 Pro. Ja mam akurat personalizowany portfel, jak widzicie, z moim logiem ITTech. Tutaj znajduje się czynnych linii popularnych, tutaj jest skaner kodów QR, w tym miejscu jest przycisk włączania i tutaj jest miejsce na kartę microSD, a tutaj mamy port ładowania. Dobra, włączamy sobie urządzenie. Portfel został odblokowany.
Ja sobie wcześniej tutaj wgrałem firmware ze strony producenta, tak że wszystkie tutaj kroki wam pokażę na ekranie po kolei. Firmer oczywiście ściągamy tylko i wyłącznie ze strony producenta. I teraz żeby sobie zamgradować portfel, no to przechodzimy do ustawień. Czyli wchodzimy tak. Trzy kropeczki, device settings, następnie about, następnie firmware. Ja widzicie mam tutaj wersję 1. 0. 2. Wybieramy sobie tutaj metodę aktualizacji. Ja wybieram kartę microSD z racji tego, że nie chcę tego portfela w ogóle podłączać pod komputer. W związku z tym zwiększam bezpieczeństwo. Wiecie, zdarzają się różne rzeczy takie jak wirusy na komputerze i tak dalej, więc tutaj ominiam to. Mam na microSD wgrany firmware. Klikamy sobie.
Oczywiście to należy wypakować do głównego folderu, tak że tutaj wszystko jest w instrukcji krwpokroku, jest to bardzo proste. No i jak już mamy wypakowane, klikamy sobie update. Pamiętajcie, żeby być naładowane tak baterie mniej więcej, przynajmniej te na 60-70% zanim zaczniecie, to chyba minimum jest wymagane w granicach 50%. No i teraz klikamy sobie update. Wpisujemy sobie swój kod. Ok, i rozpoczyna się kopiowanie tego firmware'u. A chwileczkę to trwa. No i następnie po skopiowaniu następuje samoczynna instalacja. Ok, mamy zrobiony już tutaj w tym momencie upgrade firmware'u. Całość trwała około 5 minut, tak że chwileczkę trzeba było się uzbroić w cierpipłość.
No i nasz wallet w tym momencie powinien być już zaktualizowany, co możemy sobie sprawdzić klikając w trzy kropeczki. Device Settings About. I jak widzicie mamy firmware w wersji 1. 1. 2. Także jest podniesiony. Przejrzyjmy sobie na szybko tutaj jeszcze ustawienia. Connection Data Transfer with USB. Ja tutaj mam wyłączone to całkowicie, jak widzicie, żeby nie można było przesyłać przez kabel. Mogę podłączyć do komputera, ale będzie tylko ładowanie, nie będzie przesyłu danych, dlatego to mam wyłączone. System Settings, tutaj mamy wibracje. Zweryfikuj swoje urządzenie, to też mamy. Przechodzicie tutaj na tą stronę i skanujecie swoim portfelem CodeQR. Tutaj mamy display, kiedy ma się wyłączyć, po jakim czasie portfel.
Także mam tutaj po jednej godzinie i po jednej minucie jest tutaj blokowanie. Wallet Settings, tutaj możemy sobie zmienić nazwę, jak widzicie. Możemy kasować portfel. Możemy swoją frazę odzyskiwania weryfikować itd. I tutaj oczywiście jeszcze sobie możemy włączyć czytnik linii papilarnych. I po dodaniu, ja mam tutaj, jak widzicie, dwa odciski dodane. Wybieramy sobie, czy odblokowanie urządzenia ma się odbywać za pomocą czytnika linii papilarnych. Ja sobie to włączę i podpisywania transakcji, tak samo, czy ma być włączone. Dla podpisywania transakcji. Można dodawać tam kolejne odciski, jeżeli potrzebujemy.
Co jest fajne tutaj w tym portfelu i wyróżnia go od innych portfel na rynku, to przede wszystkim to, że możemy na jednym portfelu sprzętowym utworzyć aż trzy wallety, które będziecie mieli zabezpieczone sprzętowo. Także mega opcja, możemy mieć jakby trzy wallety w cenie jednego dosłownie. Klikamy sobie add wallet. Wpisujemy sobie hasło. I co istotne, jak widzicie, tutaj jest adnotacja, że powinieneś dla każdego portfela mieć osobny pin, osobny kod. I co najlepsze, jeżeli chcecie odblokować dany wallet, to wystarczy, że wpisujecie dane hasło dla tego walleta. Czyli jak wam się urządzenie zablokuje, to po prostu wpisujecie dany pin dla tego urządzenia. Także sprawdźmy w praktyce, jak to będzie wyglądało. No i stworzymy sobie nowy wallet. Klikamy create.
No i ustalamy sobie jakiś pin kod. I możemy sobie nazwać ten nasz portfel. Możemy sobie jeszcze ikonkę dodatkowo wybrać. Dajmy na to, że to będzie, nie wiem, rakieta niech będzie. I nazwijmy sobie go, bo tutaj jest limit 16 znaków, także wpisujemy kiston-2. OK. Możemy sobie wybrać oczywiście, czy chcemy standardową frazę odzyskiwania, czy chcemy tutaj Shamir backup. Także możemy wybrać dowolną z tych opcji. Ja sobie wybiorę standardową frazę odzyskiwania. Oczywiście tutaj ostrzeżenie, żebyś nigdy nikomu nie pokazywał swoich seedów, nie robił screenshotów i tak dalej. No i widzicie teraz te seedy. Ja oczywiście sobie je zmienię i utworzę zupełnie inne, także za chwileczkę do was wrócę. OK, wracam już do was. Przepisałem tutaj frazę odzyskiwania.
Trzeba by było w zasadzie nie przepisywać, tylko trzeba by było wybrać te wyrazy, które się tam wyświetlamy w odpowiedniej kolejności. Oczywiście nie robimy zdjęcia, nie robimy tego, nie wiem, czy mamy na dysku komputera i tak dalej. Najlepiej to zrobić na kartce albo na specjalny tablet taki od niej odporny. To sobie możecie zamienić również na stronie Kistona taki tablet, także to jest mega fajna opcja i mega jest to odporne. Dobra, i powinienem mieć teraz dwa portfele. Zobaczymy ile ich mamy. Dawaj Settings, Wallet Settings. No i teoretycznie powinniśmy mieć dwa portfele. I teraz sprawdźmy jak przełączać się między portfelami.
No bo jak wspomniałem wcześniej, tam było napisane, że jeżeli wpiszemy konkretny pin, to wtedy nam się odbokuje ten konkretny portfel. No i sprawdźmy to. Ok, używam odcisków, to normalnie mi się odblokowuje ten, który ostatnio był wpisany. I teraz zrobimy to samo wpisując tylko pin. Był Kiston 2 wersja. I po wpisaniu pinu pierwszego od razu przełączyło się na ten właściwy portfel, czyli na Kiston 3 Pro jak widzicie. I to samo sobie teraz zrobimy na, jeszcze raz taką próbę, wpiszę ten nowy pin. Ok. Dobra, ostatnią cyfrę mogę wam tutaj zdradzić, także zobaczcie sobie, wbijamy sobie tą cyferkę i zobaczcie, wchodzi nam na ten portfel drugi. Także mega opcja, możemy sobie jeszcze trzeci stworzyć itd. itd.
I teraz jak sobie podpiąć ten portfel z metamaskiem mobilnym. To za chwileczkę wam pokażę. Zobaczcie, Connect Software Wallet jak sobie wybierzecie. Między innymi posiada on integrację z OKX Walletem, który jest bardzo fajny. Tutaj możemy sobie zeskanować go. Zresztą używanie kodów QR jest naprawdę najlepsze. Metamask mobilny, czy przez przeglądarkę. Blue Wallet, jest też Arabi Wallet tak jak wspomniałem. Wspomniałem Safe, Block Wallet, Solfer, Portfel do Ecosystemu Solana, XRP, Petra, Fevcha, Zapper, Yern, Sushi Swap i Kepler również jest. Także naprawdę bardzo duża integracja. Tutaj mnie proszą, żeby zawsze mieć najbardziej aktualny firmware, żeby mieć dostęp do wszystkich środków. Tutaj sobie klikamy. Na portfelu klikamy sobie trzy kropeczki. Na portfelu Kiston Connect Software Wallet wybieramy sobie metamask.
Wświetla nam się kod QR i klikamy Add Account or Hardware Wallet. I tutaj podpowiada właśnie Kistona, bo to jest jedyny portfel, który z wersją metamask mobilną współpracuje. Także klikamy sobie Continue i skanujemy teraz ten kod. Wybieramy sobie konta, który chcemy tutaj dodać. Wybieramy sobie na przykład pierwsze dwa i klikamy sobie opcję Unlock. Jak widzicie pierwsze konto podstawowe na metamasku. Jak odróżnić to, które jest tutaj portfel sprzętowy podpięty, a który to jest metamaskowy. No to jak widzicie pierwsze konto nie ma dopisku Hardware Wallet. Pozostałe dwa, które dodaliśmy ma już dopisane Hardware Wallet. I teraz jak przełączamy się między portfelami, to bardzo prosto tutaj wybieramy sobie po prostu również tymi strzałeczkami.
I które konto chcemy sobie podpiąć, to sobie je wybieramy. Jak wysyłać środki na jadę, tutaj akurat nie mam środków, ale to bardzo prosto. Tutaj klikamy sobie w te strzałeczki, klikamy sobie Send. Wklejamy sobie adres w topolę, wybieramy sobie z którego konta. Jak pamiętacie te dwa kolejne to jest nasz Hardware Wallet. Wybieramy sobie z jakiego adresu chcemy wysłać. Tutaj nam się podpowiada, który to jest portfel sprzętowy, jak to jest portfel sprzętowy. Albo software'owy MetaMask, albo Hardware'owe konta zaimportowane, czyli możemy na przykład z tego. No i tutaj gdzie byśmy chcieli to przesłać, to wklejamy, znaczy najlepiej nie wklejać, najlepiej jest używać właśnie skanera kodów QR.
Wtedy macie pewność, że się nie pomylicie, także skanujecie sobie kod QR adresu, na który chcecie wysłać. No i zatwierdzacie sobie transakcję. Ociskiem palca lub pinem. Jeszcze na koniec filmu mam dla Was miłą niespodziankę, a mianowicie konkurs, którym do wygrania jest ognio i wodoodporny tablet na CD o wartości 39$. Zasady są bardzo proste. Polub i skomentuj ten film. Napisz dlaczego właśnie Ty powinieneś zostać zwycięzcą. I tutaj zwycięzca zostanie wyłoniony do 2 grudnia, do sobotu, do sierpnia. I wyniki ogłoszę na moim kanale na YouTube w zakładce społeczność oraz na moim profilu na Twitterze i KSIE. Z mojej strony byłoby to wszystko. Dzięki za obejrzenie materiału i do usłyszenia w kolejnym filmie. Cześć! Napisy stworzone przez społeczność Amara.
org.
Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.