TRANSKRYPCJA VIDEO
Autor omawia potencjał altcoinów, w tym Bitcoin, Ethereum, Solany, HBAR, ONDO, Tao i inne. Duże firmy jak Samsung i Boeing korzystają z blockchaina Hedera, co przyciąga uwagę inwestorów. Istnieje potencjał dla wejścia ETF-ów na HBAR. Omawiane są również Litecoin i trendy związane z tokenizacją, AI oraz Tao. Podkreśla znaczenie instytucji i trendów rynkowych oraz zachęca do śledzenia aktualności na kanale.
Słuchajcie moi drodzy, powoli nadchodzi czas. Tak, chodzi o altcoiny. I jeśli jesteś na bieżąco z tym, co tutaj wrzucam od jakiegoś czasu, to wiecie, że ja byłem głównie skupiony na bitcoinie. Dosłownie prawie każdy tytuł, jak i zresztą analizy, które tutaj wrzucam, skupiały się dookoła bitcoina. Natomiast uważam, że na przestrzeni kolejnych kilku tygodni będzie dużo okazji do akumulacji wybranych altcoinów, które właśnie sobie dzisiaj przytoczymy. Jednak podkreślę tutaj, że to wcale nie oznacza, że jeśli mówię o jakimś altcie, to nagle trzeba w niego wchodzić całym majątkiem jeszcze na dźwigni. Nic z tych rzeczy, po prostu dzielę się altcoinami, które ja osobiście najprawdopodobniej będę skupować.
Ale jeśli Ciebie interesuje, kiedy rzeczywiście wejdę w dany altcoin, to zostawiłem Tobie link do telegrama poniżej pod tym materiałem, w którym poklitnie Ci otrzymasz instrukcję jak dostać się do w pełni darmowej zamkniętej grupy. gdzie właśnie dzielę się swoimi zagraniami, strategiami oraz moim autorskim wskaźnikiem, którego nie można dostać nigdzie indziej, a tylko tutaj u mnie. Więc jak już się dowiedziałeś, to ja od jakiegoś czasu bardzo mało poruszam tematy altcoinów, z tego względu, że po prostu z nich wychodziłem, o czym zresztą mówię na tym telegramie, i skupiłem się tylko na kilku wybranych pozycjach, które przedstawię kolejno, biorąc pod uwagę ich kapitalizację. Więc, po pierwsze, Ethereum, wiem ile można w ogóle o nim gadać, wszyscy go nienawidzą, jednak. . . Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile dzieje się za kulisami.
W związku z tym już wkrótce wleci dedykowany materiał odnośnie Ethereum na ten kanał, w którym omawiam te wszystkie kwestie, więc teraz pozwólcie, że je ominę. Jednak trochę zaspoileruję, to tak, widzę nadal potencjał w ETH. Jednak zakupy, w które ja celuję, to jednak one nie będą się skupiać głównie na ETH. Pomimo tego, że jest to teoretycznie najbardziej bezpieczna opcja z dzisiejszego zestawienia, to i tak. . . Ewidentnie w tym cyklu po prostu laguje i możliwe, że nadal tak będzie, ale jednak stawiam część swojego portfolio na to, że tak nie będzie. Jasne, wiąże się z tym ryzyko, natomiast podkreślę tutaj, że ogólnie moje portfolio altcoinowe zajmuje mały procent mojego ogólnie portfolio kryptowalutowego. I tak cały czas głównie siedzę w Bitcoinie, a potem dopiero USDT i ETH.
Tak więc jeśli interesują Was dalsze losy ETH w tym cyklu, no to subskrybujcie, bądźcie na bieżąco, serio, postaram się jeszcze w tym tygodniu, może w przyszłym wrzucić materiał właśnie skupiony tylko na ETH, przedstawiony w obiektywny sposób, tak aby każdy mógł wyciągnąć konstruktywne wnioski. Zanim przejdziemy do kolejnych pozycji, to na szybko zerkniemy sobie na kilka tutaj metryk i to co teraz widzisz tutaj to jest podaż ETH po aktualizacji 2. 0. Czyli po tym merdżu to rzeczywiście ETH stało się deflacyjne wraz z aktywnością sieci. Natomiast teraz znajdujemy się nawet na wyższych poziomach, jeśli chodzi o podaż ETH za czasów aktualizacji 2. 0, którą zresztą shortowaliśmy. Jeśli byliście na bieżąco na kanale, to publicznie dzieliłem się moim shortem, który był wówczas na przekór najpopularniejszych opinii, że po tym wejściu 2. 0 to będą tylko wzrosty.
No jednak tak się nie okazało. Short obiektywnie mówiąc wszedł nam bardzo ładnie. Sentyment wiadomo jest paskudny jeśli chodzi o ETH, tym bardziej, że ponownie stało się inflacyjne. Ogólnie rzecz biorąc to Ethereum Foundation, ciężko im było podjąć taki konkretny kierunek w jakim chcą oni działać. Natomiast ostatnie ruchy z ich strony wskazują na to, że stawiają konkretne kroki i mają jasną wizję, której docelowo będą się dalej trzymać. Więc tutaj przypomnę pozycję, której dzisiaj omawiam, to nie obchodzi mnie co z nimi będzie za tydzień, dwa czy trzy. Tutaj. . . Podchodzę do nich długoterminowo, a przynajmniej do końca tego cyklu. Bo nieważne jak bardzo kochacie swoje altcoiny, to i tak nie ma co ich trzymać dłużej niż hossę. Tym bardziej, że znajdujemy się w ostatnim roku wzrostowym aktualnej hossy, więc należy go wykorzystać.
Jeśli chodzi o ETH, to widzę realne prawdopodobieństwo, że jednak ta aktywność na sieci się zwiększy, a co za tym idzie, to wróci deflacyjność, co będzie jak najbardziej takim hype'owanym tematem. Ale tak obiektywnie patrząc, jeśli porównamy sobie do Proof of Work, na ETH, to od czasu merdżu, to ta podaż mogłaby urosnąć o ponad 3,3%. I nawet, gdy teraz ponownie ETH jest inflacyjne, no to mówimy tutaj o jedynie 0,1%. Idąc dalej, to w ostatnim czasie mamy prawie, że rekordowy okres wypływów z ETF-ów, ponieważ trwa on już kilka tygodni z jakimiś tam małymi przerwami. Jednak patrząc po tych słupkach, to zdecydowanie ta presja sprzedażowa maleje. i możliwe, że najgorsze mamy za sobą. Więc ta aktywność na sieci ETH, która wzbudza deflację, ona skądś musi się wziąć. Wiem, oczywiste.
Natomiast w ostatnim czasie widzimy bardzo ciekawy zbieg wydarzeń odnośnie stablecoinów. Nawet projekt Trumpa ruszy z własnym stablecoinem. Regulacje odnośnie stablecoinów. Stablecoinów w Stanach Zjednoczonych staną się jeszcze bardziej jasne i klarowne, a fundusz inwestycyjny Fidelity już testuje własnego stablecoina oraz dosłownie banki tworzą własne stablecoiny. I mowa tutaj o Custodia Bank w partnerstwie z Vantage Bank. O tym się nie mówi, ok? A teraz to co widzisz na ekranie to jest prosty wykres przedstawiający aktualną podaż w obiegu stablecoinów i wykres ten został stworzony przez Dana, jednego z analityków tutaj CryptoQuant. I widzimy jak ta podaż stablecoinów napędzała te paraboliczne wzrosty w ostatnim czasie. I co ciekawe, to gdy konsolidowaliśmy się rok temu w formacji byczej flagi, to podaż stablecoinów również konsolidowała. I dopiero po wyjściu z tej konsolidacji, podaż stablecoinów zaczęła rosnąć.
Zatem jeśli chodzi o paliwo do wzrostów, to jak najbardziej jest obecne. I aktualną sytuację na rynku myślę, że można byłoby porównać do takiej piłki, wiecie, co się trzyma pod wodą i. . . Jak się puści, to po prostu wystrzeliwuje do góry i rzeczywiście w średnio i długoterminowym ujęciu rynek wygląda byczo. Krótkoterminowo jasne będą turbulencje i to ciśnienie tej piłki pod wodą będzie największe, dlatego trzeba być jak najbardziej na bieżąco, aby nie ominąć właśnie wystrzału tej piłki. Idąc dalej, to w ostatnim czasie CME Group, stojąca za jedną z największych giełd w Stanach Zjednoczonych, bardzo wyraźnie dzieli się swoimi planami odnośnie tokenizacji i jak myślicie, na jakim blockchainie ta tokenizacja będzie się odbywać prawdopodobnie? Raczej ten najbardziej sprawdzony i zaufany blockchain, którym na chwilę obecną jest ETH.
Nieważne jak cena wyglądała na przestrzeni tego cyklu i że ETH zrobiło słabszy wynik niż Bitcoin, no to nie. W tego typu sytuacjach to liczy się tylko i wyłącznie infrastruktura, która obiektywnie mówiąc jest optymalna pod tokenizację aktywów ze świata rzeczywistego. Jednak o altcoinie z trendu RWA później sobie omówimy. Teraz przejdziemy sobie nieco niżej z ETH do XRP. Raz jeszcze, w temacie infrastruktury to XRP jest na jak najbardziej wygranej pozycji. Cenowo XRP bardzo dobrze się trzyma, tym bardziej w ostatnim czasie pozwy od strony SEC stały się przeszłością, a nawet CEO Ripple powiedział, że sam spodziewa się spot XRP ETF-ów w drugiej połowie 2025 roku. I właśnie w dzisiejszym zestawieniu chciałbym się szczególnie skupić na altcoinach, które mają największy potencjał otrzymania swoich własnych spot ETF-ów.
Co prawda będę traktować ich ewentualne wejście w rzeczywistość jako sygnał do sprzedaży, natomiast spekulacja, która będzie się kręciła dookoła tych samych nawet aplikacji o ETF-y, co dopiero ich wejście, będzie mogła napędzać dalej wzrosty. Wschodząc niżej, no to pod XRP mamy BNB, który dobrze się trzyma, tym bardziej, że sam CZ oraz. . . Reszta BNB Chainu chcą bardzo wyraźnie przejąć mem season i nawet im się udało tam na jakieś 2 czy 3 tygodnie swojego czasu, jednak ja osobiście nie będę skupować BNB, skupię się natomiast bardziej na Solanie. I ja wiem, że te pozycje, które dotychczas tutaj pokazuję, są one nudne, dosłownie z topowej szóstki, to i tak większość z nich outperformowała nawet samego Bitcoina w trakcie tego cyklu i możliwe jest, że ten trend dalej się utrzyma.
W temacie Solany to nawet sam BlackRock rozszerza swój stokenizowany fundusz Biddle na Solanę, której również prawdopodobieństwo otrzymania własnego ETF-a jest wysokie. Zresztą nawet sam prezydent ruszył ze swoim memcoinem na Solanie. I tak cała ta sytuacja była absurdalna, ale z drugiej strony pokazała nam bardzo dobry taki stres test tej sieci Solany i świetnie się w nim sprawdziła. Omawiając Solanę to wrócimy raz jeszcze do tematu stablecoinów i tutaj dowiemy się, że tylko w pierwszym kwartale tego roku, 2025 roku, to firma Circle stojąca za stablecoinem USDC wymintowała ponad 10 miliardów dolarów w tokenie USDC właśnie na Solanie. Do tego cała ta narracja z ETF-ami, gdy wiemy, że Solana jest tańsza i szybsza niż ETH, no to może być ona jeszcze bardziej wzmożona. A spekulując dookoła tych ETF-ów na Solanie, to pamiętajmy, że. . .
Spekulacja może być wzmożona tym, że Solana jest po prostu tańsza i szybsza niż ETH, których ITFy na ETH bardzo słabo performują, a rynek lubi nowe, błyszczące rzeczy, szybsze i tańsze, tym bardziej biorąc pod uwagę kapitalizację Solany, która jest trzykrotnie mniejsza od ETH. Schodzimy niżej. Dogecoin. Jeśli ETH rzeczywiście ruszy, to Dogecoin może ruszyć tym bardziej. Zresztą wykres Dogecoina jest bardzo ciekawy z tego względu, że mamy tutaj powtarzający się schemat bardzo parabolicznych wzrostów, które są potem często zgaszane i cena nawet wracała na poziomy sprzed tej pompy i możliwe jest, że właśnie teraz coś takiego się dzieje. I nie wiem jak Wy, ale ja wolę kupować przed pompą, a nie na jej szczycie. Tak więc warto tutaj jeszcze zerknąć na aktualnie wybijanie się z trendu spadkowego. Takich linii tak naprawdę moglibyśmy narysować kilka, więc wszystkich nie będę omawiać.
Faktem jest jednak, że możemy się jeszcze trochę pokonsolidować na aktualnych poziomach, tak jak to właśnie Dogecoin lubi. Sobie odpocząć po dużych wzrostach, spaść sobie, pokonsolidować się, nabrać przy tym siły i ponownie wystrzelić. Tak było w zeszłym roku oraz w 2022 roku. I wiem, że miałem iść malejąco, jeśli chodzi o kapitalizację altcoinów w dzisiejszym przedstawieniu, natomiast skoro już poruszamy się w temacie memcoinów, to z pewnością interesuje mnie PP, który aktualnie znajduje się na 32 miejscu i jeśli ETH miałoby rzeczywiście ruszyć, no to PP ruszy zdecydowanie mocniej. I nawet widzimy, że w ciągu ostatnich 7 dni odbiło o około 12%, outperformując przy tym zdecydowaną większość rynku i to są jedyne memcoiny, które mam na swoim celowniku. A pod Dogecoinem mamy Cardano. Osobiście nie jestem fanem, ale to nie ma znaczenia.
Wiemy, że Cardano będzie częścią narodowego kryptowalutowego stockpila według Trumpa i widzimy, że cały ten hype bardzo szybko został zgaszony przez taryfy, które aktualnie w ostatnim czasie mają miejsce. I tutaj sprawa jest nieco podobna do Dogecoina, ponieważ Cardano to jest jeden z najnudniejszych coinów, jaki w ogóle istnieje na tym rynku. I w ostatnim czasie rzeczywiście poleciał tam z. . . 30 centów nawet na dolara 20, co jest bardzo mocnym wynikiem. No to właśnie po tak mocnym wyniku to normalne jest, że tak nudny altcoin jak Cardano będzie musiał odpocząć. Jednak ta presja sprzedażowa przez długoterminowych holderów jest tutaj duża, dlatego wszelkie wzrosty mogą być stosunkowo szybko gaszone. I ten okres konsolidacji, w którym właśnie się znajdujemy, to on jest jak najbardziej znany tym holderom Cardano.
Jednak widzę potencjał na scenariusz, w którym ta konsolidacja nie będzie aż tak długa jak w poprzednich tego typu sytuacjach rynkowych i wszelkimi ewentualnymi zakupami podzielę się z pewnością na telegramie, o którym wcześniej mówiłem, do którego link przypominam jest na dole pod tym materiałem na samej górze w opisie. Lecimy niżej do Chainlinka, który świetnie wpasowuje się w narrację infrastruktury potrzebnej do stablecoinów, do CBDC oraz wchodzenia dużych graczy takich jak instytucje. banki oraz aplikacje i usługi tworzone właśnie przez nich, to Chainlink bardzo dobrze odnajduje się w tego typu środowisku. Schodzimy niżej do Hedera HBAR. Jest tutaj potencjał na wejście ETF-ów na HBAR. Już wiemy od jakiegoś czasu, że wiele uznanych firm, takich jak Samsung, Boeing, korzysta właśnie z blockchaina Hedera. A to właśnie w takich czasach aktualnie się znajdujemy, gdzie duzi gracze dyktują kierunek rynku.
Wcześniej też tak było, natomiast w tym cyklu są oni jak najbardziej wokalni na ten temat, dlatego HBAR jak najbardziej uznaje za atrakcyjną pozycję do dodania do swojego portfolio i poszerzania swoich toreb na przestrzeni kolejnych tygodni. Dwie pozycje niżej znajdziemy Litecoin, również potencjał na ETFy, a schodząc niżej to tak jak wcześniej mówiłem tokenizacja to jest coś co będzie miało miejsce prędzej czy później i właśnie ONDO może być jednym z altcoinów, który skorzysta na tym najbardziej. Nieco wyżej mieliśmy Mantrę, natomiast to Ondo uznaję za bardziej atrakcyjne, co jeszcze oczywiście może się zmienić. Jednak jeśli chodzi o trend RWA, to ja stawiam na Ondo. I gdy już mówimy o różnych trendach, to nie możemy ominąć AI. I tutaj liderem jest Tao, który aktualnie kosztuje 270$. Cena, jak dla mnie, bardzo niska w porównaniu do potencjału tego projektu.
Uznałem ten altcoin na tyle interesujący, że nagrałem o nim cały dedykowany materiał. Od dłuższego czasu znajduje się w moim portfolio i nadal widzę potencjał, żeby akumulować. W tym materiale, tak dla odmiany, nie było jakichś dzikich analiz technicznych, rysunków i wskaźników. Jeśli bym się na to skusił, no to ten materiał by trwał z godzinę, a nie o to tutaj chodzi. Przytoczyłem pozycje, które mam na oku i materiał, który właśnie oglądasz, myślę, że może być jeszcze aktualny przez kilka tygodni, może nawet miesięcy. Więc bądź na bieżąco z tym, co tutaj wrzucam na kanale. Dosłownie na porządku dziennym wrzucam przeróżne analizy rynkowe, w których omawiam. . .
w ostatnim czasie głównie sytuację Bitcoina, no bo jednak to on kieruje tutaj całym rynkiem, ale tak jak już wcześniej powiedziałem, kieruje nieco więcej uwagi w ostatnim czasie właśnie na altcoiny, więc jeśli interesują Ciebie nadchodzące, bieżące sytuacje tego rynku, to z pewnością je sobie omówimy tutaj na kanale. I słuchajcie, ja się z Wami żegnam, ale jestem ciekaw jakie altcoiny aktualnie kupujecie lub jakich nie kupujecie, lub zamierzacie kupować w najbliższym czasie. Dajcie proszę znać w komentarzach, a ja uciekam. Do zobaczenia! I cześć. .
Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.