Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

fxmag-jak-kupic-bitcoina-wplacamy-srodki-na-gielde-i-kupujemy-bitcoina-13

FXMAG

Jak kupić Bitcoina? Wpłacamy środki na giełdę i kupujemy Bitcoina | #13

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

Jeżeli jesteś osobą, która nigdy Bitcoina nie kupiła, to ten film jest zdecydowanie dla Ciebie. Dokonałem wpłaty na konto na gieździe krypto i w tym filmie wspólnie z Tobą dokonam pierwszego zakupu na tym realnym rachunku. Oczywiście w przypadku rynku kryptowalut konieczne jest posiadanie odpowiedniej strategii, bo nie każdy moment jest odpowiedni do kupna. W tym odcinku zajmiemy się samym procesem zakupu BTC. Zapraszam do odcinka najlepszego kursu o kryptowalutach online za darm. Partnerem naszego kursu jest giełda Binance. Jeżeli jeszcze nie masz konta na tej giełdzie, to kliknij w link w opisie. Dzięki rejestracji z poniższego linku zaoszczędzisz 20% na prowizjach handlowych.

W poprzednich odcinkach dokonałem rejestracji nowego konta na giełdzie Binance oczywiście w celach edukacyjnych, ale nie jest to konto demo, tylko konto realne, które wykorzystamy w dalszych lekcjach tego kursu, m. in. do zaprezentowania po prostu praktycznych aspektów korzystania z giełdy kryptowalutowej. W szczególności, gdy BTC wcześniej i żadnych kryptowalut wcześniej nie mieliśmy, to tą najlepszą drogą do dostania tych kryptowalut jest oczywiście giełda krypto. Osobiście posiadałem już oczywiście od dłuższego czasu sporo devis dla tych osób, które śledzą mnie z innych giełdowych i analitycznych serii. Dlatego jeżeli chodzi o wpłatę na konto, zdecydowałem się na wybranie euro, bo też kwestia kosztów wygląda naprawdę w porządku.

Na rachunku, na tym, który za chwilę zobaczysz, znalazło się 249 euro, przy czym prowizja za przelew wyniosła 1 euro, czyli cała kwota transakcji zmieściła się w kwocie 250 euro. To nie jest nic wielkiego. W celach edukacyjnych te kwoty zaraz sobie będziemy omawiać. No i to, co jest ważne, skorzystałem z opcji przelewu SEPA i samo zaksięgowanie tych środków na giełdzie zajęło od momentu dokonania wpłaty, przez bank oczywiście, niespełna 24 godziny i o zaksięgowaniu tej wpłaty zostałem poinformowany mailowo, więc też nie trzeba co chwilę sprawdzać swojej pocztowej skrzynki, czy logować się na konto, żeby dowiedzieć się, kiedy te środki rzeczywiście się na tej giełdzie pojawią.

Dlaczego też wybrałem wpłatę w walucie obcej? Przez pryzmat też dalszych zakupów, dalszych zmian, które zamierzam dokonywać na giełdzie kryptowalutowej. Pary kryptowalutowe do euro, czy do dolara, jeszcze mocniej do dolara, są zdecydowanie bardziej płynne, a przede wszystkim są na dużych giełdach. Znajdziesz oczywiście oferty giełd z parami do polskiego złotego, czyli np.

BTC PLN, ale przygotuj się na spore koszta transakcyjne, w szczególności w postaci spreadu, bo płynność na tego typu parach, no delikatnie mówiąc najlepsza nie jest i osobiście uważam też przeliczając te kwoty, że taniej wyjdzie ci przewalutować PLN w swoim kantorze bądź banku, jeżeli masz wynegocjonowane stawki, albo korzystasz z kantoru, który działa w ramach banku, bo wtedy też rzeczywiście te prowizje za przewalutowanie czy spready przy przewalutowaniu wyglądają dobrze, a następnie oczywiście zakupisz BTC czy ETH, jaką kryptowalutę chcesz, po prostu za euro lub dolar. Zanim przejdziemy do samego zakupu jeszcze szybko pokażę ci w jaki sposób możesz dokonać wpłaty, obok mnie pojawi się wrzut z telefonu tego co na telefonie wykonuje.

Skupimy do aplikacji Binance, logujemy się do niej oczywiście za pomocą swojego telefonu i hasła, który otrzymamy na maila. Następnie przechodzimy do zakładki wpłata, czyli taka ikonka portfela, nawet nie tyle ikonka wpłaty, co ikonka pokazująca jak wyglądają nasze aktywa. Na samej górze, jeżeli mamy język polski naszej aplikacji, mamy zakładkę wpłata, wypłata zarobki, klikamy oczywiście wpłata, mamy dwie opcje. Możemy dokonać wpłaty za pomocą fiatów, walut fiducjarnych, czyli takich opartych na wieże jak chociażby euro czy też dolary albo możemy wybrać opcję krypto. Z racji tego, że mówimy tutaj o pierwszym zakupie Bitcoina, to tego zakupu najprawdopodobniej dokonać musisz właśnie za pomocą fiatów. Z tej listy wybieramy tą walutę, którą chcemy rzeczywiście zdeponować.

Klikam euro, bo euro znalazło się na moim rachunku. Możemy cały czas to wybrać, ale ważne jest to, że pod spodem, pod tym wyborem waluty pojawiły mi się koszty ładnie wypisane, jakie zapłacę i z jaki sposób mogę dokonać depozytu w euro. Ja wybieram opcję przelep bankowy SEPA, bo zapłacę 1 euro. Transakcja potrwa 1 do 2 dni roboczych. W przypadku karty bankowej tutaj opłata jest już 1,8% od transakcji, więc lepiej wykonać przelew bankowy SEPA. Im większa kwota, tym lepiej będzie to wychodziło, bo cały czas ten koszt będzie wynosił 1 euro. Klikamy kontynuuj, przechodzimy do kolejnej zakładki, gdzie deklarujemy jaką kwotę zamierzamy na giełdę wpłacić, więc możemy wprowadzić tutaj to nasze 250 euro.

Klikamy kontynuuj, widzimy tutaj od razu informacje, ile po kosztach transakcyjnych otrzymamy i zostanie zdeponowane na naszym środku, na naszym koncie. Klikamy kontynuuj i tutaj pojawiają nam się szczegóły, które musimy wprowadzić na naszym rachunku bankowym, czyli wchodzimy na przykład na mBank, na PKO, tam gdzie mamy konto, tam gdzie mamy te dewizy, które chcemy przelać. Wprowadzamy przelew SEPA, wprowadzamy IBAN, możemy sobie skopiować te wszystkie dane, tu już dalej nic nie musimy kliknąć, Giełda Bajna z wieżem mamy taką deklarację i że takiego przelewu może się spodziewać, a my po prostu ten przelew na te dane musimy zrealizować.

I to jest cała filozofia po realizacji tego przelewu, tak jak było to w moim przypadku, na środki czekałem zaledwie jeden dzień roboczy, więc musisz przyznać, że nie jest to absolutnie dużo. Pokażę teraz w jaki sposób za pomocą tych zdeponowanych środków kupić Bitcoina. Ja w dużej mierze, jeżeli chodzi o platformy handlowe, korzystam z językowej wersji angielskiej strony, ale spokojnie, bo zawsze możesz tą wersję językową zmienić w prawym górnym rogu strony, jak jest zakładka z językiem, to jest trzecia ikonka od prawej, klikamy w tę wersję językową English i sobie możemy zmienić śmiało na polską wersję językową i Binance tak się nam tutaj ładnie po polsku zaprezentuje.

Jak przejdziemy do giełdy i przejdę do swojego konta, to mam po angielsku, ale spokojnie, podrzucę w napisach tłumaczenia tych zakładek, a miejsce tych zakładek jest dokładnie identycznie, to się w wersji angielskiej czy polskiej miejscami absolutnie nie przesuwa, więc bez problemu dasz sobie z tym radę. Zresztą kryptowaluty to jest globalny rynek i ta umiejętność języka angielskiego, jeżeli jeszcze jej nie masz, to warto na pewno ten język podrasować, a my przechodzimy do giełdy, no i kupmy w końcu tego naszego pierwszego Bitcoina, albo pierwszą część Bitcoina. W jaki sposób dokonać zakupu Bitcoina, jeżeli już mamy euro zdeponowane na koncie, to tak naprawdę mamy możliwości podstawowe dwie, dwie najprostsze metody.

Najprostszą, zdecydowanie najprostszą metodą jest skorzystanie z Cash Balance i ta metoda polega na tym, że wchodzimy w pierwszą zakładkę, która jest zakładką Buy Krypto i z tej zakładki wybieramy Cash Balance, bo mamy tutaj od razu dopisek Buy Krypto with your Euro Balance, czyli po prostu zakup kryptowaluty bezpośrednio korzystając z depozytu w euro. Klikamy tą opcję, no i nie ukrywajmy, że to co tutaj widzimy to jest coś, co każdy wymieniający waluty wcześniej widział w internecie, czyli po prostu najprostsza, absolutnie najprostsza metoda. Wybieramy walutę, wybieramy kryptowalutę, no i po wybraniu, czyli tutaj możemy sobie wpisać 249 euro, tyle otrzymam aktualnie Bitcoinów, korzystając z tej opcji klikamy kontynuuj i doszłoby tutaj do sytuacji, gdzie tego Bitcoina otrzymuję.

Ale ta metoda oczywiście jest najprostsza, ale jest też opcja tańsza, gdzie troszeczkę możemy się wybrać na polowanie kursu i na pierwszy rzut oka, jeżeli nie miałeś wcześniej kontaktu z bardziej zaawansowanymi platformami handlowymi, gdzie mamy wygryw, książkę zleceń, no to może wyglądać to na pierwszy rzut oka nieco kłopotliwie, ale spokojnie, bez problemu sobie z tym poradzimy. Wchodzimy w zakładkę trade, mamy tutaj kilka opcji, jeżeli chodzi o handel. My wybieramy opcję spot, bo chcemy dokonać tak naprawdę fizycznego zakupu, nie chcemy się zakładać z dźwignią o to jak się kurs będzie zmieniał, po prostu chcemy dostać naszego Bitcoina.

Wchodzimy w zakładkę spot i w tej zakładce robi się delikatnie skomplikowanie, bo tutaj mamy książkę zleceń, czyli najlepsze oferty kupna i od góry najlepsze oferty sprzedaży, mamy wykres, mamy transakcje, czyli historię ostatnie transakcje, które cały czas wchodzą, bo płynność oczywiście rynku jest bardzo duża. Mamy w prawym górnym rogu wyszukiwarkę par kryptowalutowych, no i pod wykresem mamy tą część najważniejszą, a więc składanie zlecenia. I teraz tak, zaczynamy od wyboru opcji jaką parę kryptowalutową powinniśmy wybrać.

Zawsze wybieramy tą najkrótszą, czyli jeżeli chcemy się dostać do kryptowaluty X, to wybieramy parę walutową, która jest kombinacją naszego depozytu, waluty naszego depozytu, w moim przypadku będzie to euro i kryptowaluty, do której chce przejść, czyli w naszym przypadku będzie to BTC, bo zakupie Bitcoina mówimy. Wpisujemy zatem BTC euro i przechodzimy sobie do tej pary kryptowalutowej. Każda kolejna, każda kolejna transakcja, żeby dojść do tej docelowej, no będzie nas po prostu kosztować, a chcemy zrobić to w miarę najtaniej jak jest możliwe. Mamy trzy opcje złożenia naszego zlecenia.

Możemy złożyć zlecenia z limitem ceny, czyli nic innego jak ustalamy cenę, po której chcemy zakupić, a nie w momencie kiedy dojdzie do tego naszego poziomu pułapu cenowego dokonujemy zakupu, po to ortycznie delikatnie w lepszym kursie niż kurs aktualny na rynku. Mamy zlecenie typu market, które działa jak zlecenie po cenie rynkowej, czyli po prostu klikamy, nie przejmujemy się czy dojdzie czy nie dojdzie, po prostu od razu chcemy tą naszą pozycję zająć, no i mamy zlecenie typu stop limit, gdzie musi dojść do odpowiedniego poziomu, troszkę bardziej skomplikowane. Na ten moment na to nie patrzymy. Możemy skorzystać ze zlecenia limit i skorzystać ze zlecenia typu market.

Wpisujemy tu w tym miejscu oczywiście kurs po jakim chcemy dokonać zakupu, a następnie wybieramy to za jaką kwotę chcemy dokonać zakupu. I zauważcie, że skorzystałem z tego suwaka i ten suwak jest niezwykle przydatny, w szczególności jeżeli całość tej kwoty chcemy przeznaczyć na zakup bitcoina, wystarczy kliknąć 100% i mamy przelicznik od razu ile musimy z tego naszego depozytu wziąć środków, żeby tego zakupu dokonać. Możemy chcieć za połowę, za 75%, a nawet za mniej standardowo procentowo wielkości. Wszystko od nas zależy i ten suwak rzeczywiście jest rzeczą niezwykle przydatną.

Ja chcę dokonać naszego zakupu od razu, oczywiście wiąże się to z tym, że ze spreadu i zlecenia po prostu zgarnę najlepszą ofertę sprzedaży w danej mikrosekundzie, milisekundzie, w której po prostu w to kliknę. No i wybierzemy sobie tutaj kwotę zakupu, powiedzmy za całość tych środków, to nie jest duża kwota. Absolutnie w tym odcinku nie bawię się w przewidywanie kursu, chcę pokazać ci tylko i wyłącznie proces tego, jak taki zakup będzie wyglądał. No i w tym momencie klikamy sobie w nic innego jak zakładkę Buy Krypto.

Ja tutaj może jeszcze oddalę, żebyś to ładniej mógł zobaczyć, albo przybliżę, bo jestem tutaj dosyć duży na tym ekranie, ale widać, że myślę, że wszystko tutaj jest ładnie widoczne. Za 100% środków klikamy Buy BTC i mamy. Zlecenie zostało postawione i od razu został ten komunikat, że moje zlecenie zostało zrealizowane. Co oznacza, że już teraz na moim portfeleł, na moim wallecie, jak przejdziemy sobie do overview, to mam tu ten mój przelicznik dolarowy.

Mam informację na temat tego, jak kształtuje się sytuacja fiat i spot, jak to dokładnie wygląda i już teraz ten przelicznik nie mam na zasadzie, że mam tutaj do czynienia z euro, tylko mam do czynienia z bitcoinem i mam oczywiście małą część tego bitcoina, bo nie mamy roku 2011 czy 2012, żebyśmy kupowali po kilka bitcoinów i to w odcinkach edukacyjnych, a szkoda, a szkoda, bo oczywiście byłoby to niezwykle miłe, jeżeli by tak sytuacja wyglądała. I jak sobie przejdziemy do między innymi do fiat overview, czyli fiat and spot overview, żeby zobaczyć jak ten portfel wygląda. Tu mamy tą resztkę, która nam została po dokonaniu tej mojej transakcji.

No i mamy w krypto, mamy zajętą pozycję i mamy tego bitcoina i z tego bitcoina oczywiście możemy sobie w przeróżny sposób przechodzić, bo możemy przeskoczyć do dolara, możemy przeskoczyć też do innych par walutowych. Tu widzimy zmianę dzienną, więc spokojnie dopiero dokonaliśmy tej transakcji, a akurat nagrywamy ten odcinek w takim, a nie innym momencie, jeżeli chodzi o to jak kształtuje się nam rynek. No i z tego miejsca możemy przechodzić oczywiście dalej. Tutaj zwróćcie uwagę, że fiat balance to jest oczywiście to co mam w walutach tych fiduciarnych, standardowych w przeliczeniu oczywiście na bitcoina. Słuchajcie, szacunkowe wartości, tu została mi na niewielka część.

No i spot balance, czyli to co teoretycznie możemy sobie z giełdy na przykład na portfel nasz przerzucić, bo w taki sposób oczywiście możemy sobie śmiało działać i środki przerzucać. No i mamy też informacje na temat tego jak wygląda zmiana tego naszego kryptowalutowego portfela. Kolejna ważna rzecz to jest oczywiście jeżeli nie jesteś pewny jak wygląda kwestia prowizji transakcji, bo tutaj pokazałem ci po prostu drogę jak dojść do tego żeby w miarę sprawnie sobie bitcoin na giełdzie krypto kupić. No to możesz wejść w zakładkę support i mamy opcję fist, czyli po prostu opłaty. No i w tej zakładce dokładnie będziemy w stanie sobie porównać jak to dokładnie wygląda.

Nie chcący kliknąłem dlatego wyskoczył mi komunikat, ale możemy sobie zobaczyć jaki mamy typy kont i dokładnie te opłaty te opłaty sobie przeliczamy. Oczywiście ta opcja z limitem jest dla osób cierpliwych, to znaczy nawet nie trzeba się wykazywać dużą cierpliwością, bo jeżeli wystawimy takie zlecenie, które jest bardzo blisko ceny rynkowej, no to wiadomo, że rynek nam się waha, a nie jest jednostajny w kierunkach, więc jest bardzo bardzo dużo szansa, że dojdzie do realizacji takiego naszego zlecenia. Jeżeli podobał Ci się ten odcinek, zostaw łapkę w górę i koniecznie subskrybuj ten kanał, żeby otrzymywać kolejne powiadomienia o edukacyjnych materiałach.

No i nie zapomnij o linku poniżej, dzięki rejestracji z poniższego linku zoszczędzisz 20% na prowizjach handlowych w Binance, a my w dalszej części tego kursu zajmujemy się tematami oczywiście podstawowymi dla osób początkujących, które wymagają po prostu być wytłumaczone w klarowny sposób. Piąteczka i do usłyszenia w kolejnym odcinku. .


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.