TRANSKRYPCJA VIDEO
Dla tego filmu nie wygenerowano opisu.
Cześć! Jeśli szukasz dobrego programu do nagrywania ekranu, tworzysz na przykład poradniki, tutoriale, to mam dla Ciebie dzisiaj absolutną perełkę. Program, z którego korzystam od kilku tygodni. Polski program Screen Studio. Tu masz właśnie na ekranie swojego monitora jeden z ostatnich filmów, który właśnie stworzyłem dzięki temu programowi. Jak widzisz, ten program robi takie autozoomowania i robi to w sposób automatyczny w tym momencie, akurat w którym ja coś robię. Jak widzisz, masz też tutaj dodane napisy. W języku polskim to też zostało dodane z automatu. Sama edycja w programie Screen Studio jest naprawdę dziecinnie prosta i zajmie Ci dosłownie kilka chwil. Ale to nie wszystko. Dzięki właśnie programowi Screen Studio również możemy nagrać ekran naszego telefonu.
Zobacz, udostępniłem teraz ekran mojego telefonu i mogę nagrywać to, co robię krok po kroku na ekranie mojego monitora. Obok mam ładne tło. Program jest oczywiście płatny, jeśli chodzi o tego typu programy, mamy dobre programy, one zawsze są płatne, kosztuje 9 dolarów miesięcznie. Samo korzystanie ze Skripalaya jest naprawdę bardzo proste, bardzo intuicyjne i tutaj właśnie możemy w pierwszym kroku wybrać to, co chcemy udostępnić, to, co chcemy nagrać. Możemy na przykład właśnie wybrać urządzenie. Ja będę nagrywał ekran mojego komputera. Mogę wybrać obszar area, mogę wybrać okno, a mogę też wybrać, tak jak zazwyczaj właśnie wybieram, czyli całą zawartość pulpitu. Mam podłączony mikrofon, więc mam tutaj właśnie ustawiony mikrofon zewnętrzny.
Klikamy display i będziemy tutaj nagrywać ekran mojego monitora. Klikamy start recording. Mijają 3 sekundy, tak sobie właśnie ustawiłem. I w tym momencie właśnie nagrywam ekran, który tutaj właśnie to nagrywanie mogę przerwać. I tutaj jestem już właśnie w obszarze edycji tego filmu. Tym pomarańczowym kolorem jest tutaj zobrazywana ścieżka, natomiast te niebieskie wstawki, to są właśnie te zoomowania, które są z automatu robione. I pomimo, że te przybliżenia i oddalenia zostały wstawione tutaj z automatu, to oczywiście możemy to sobie edytować. Jeśli na przykład uznalibyśmy, że te przybliżenie jest w niewłaściwym miejscu, na przykład coś zasłania ważnego, to możemy oczywiście kliknąć i delay ten po prostu usunąć.
A gdy chcemy na przykład dodać jakieś przybliżenie, możemy po prostu kliknąć tutaj na tej ścieżce lewym przyciskiem myszy i już mamy właśnie przybliżenie, które też możemy sobie tutaj przeciągnąć w czasie, tak? Mamy też tutaj. . . jakie to jest przybliżenie? Domyślnie to jest ustawione chyba na półtora, ja nie pamiętam, ja sobie zmniejszyłem na 1,3. Oczywiście tutaj tym swadkiem możemy sobie coraz bardziej tutaj sobie właśnie przybliżać, tak? Wszystko zależy tak naprawdę od tego, co nagrywamy i jak nagrywamy i jak chcemy, aby wyglądał efekt finalny. Ja sobie ustawiłem na 1,3 i to, co pokazuje mi te automatyczne przybliżenia program ScreenStudio, praktycznie zostawiam. To jest zrobione na automacie i to mi w zupełności wystarcza.
Tutaj też zobacz, jest ScreenStudio, oczywiście też nagrywam moją twarz w prawym dolnym rogu. Teraz oczywiście ja nagrywam w innym programie, taka nagrywam ekran, żeby pokazać ci jak nagrywać ekran programem ScreenPal, więc tutaj jest w ogóle ostre zagmatwanie. Ale zobacz, tutaj jest właśnie moja twarz w takim kwadracie, który jest zaokrąglony i oczywiście to też mogę sobie tutaj edytować. Mam tutaj przycisk kamera i tutaj mogę sobie właśnie tym swadkiem wielkość mojej osoby zmniejszać, przybliżać. Mogę sobie też ustawić wyświetlanie się mojej osoby. Domyśle mam ustawione na prawym dolnym rogu. Mogę też tutaj sobie właśnie zmieniać, czy to ma być tak jak tutaj właśnie widzisz w prostokącie, czy tak jak tutaj też widać w kwadracie.
Mogę też oczywiście to ukryć, wystarczy tutaj właśnie ustawić opcję height camera i to już nie będzie widoczne. Mamy też tutaj różne tła na tym moim ekranie, który nagrywam. Możemy sobie oczywiście te tła wybierać. Mamy tutaj właśnie tapety z systemu też macos. Możemy sobie wybrać także inne. Możemy też wybrać chociażby kolor, jeśli chcemy na przykład ustawić nasz kolor brandowy. To tutaj mamy właśnie taki switcher, gdzie możemy sobie nasz kolor tutaj w tle wybrać. Też możemy sobie tutaj zmniejszyć, zwiększyć odstępy. No skoro udostępniamy ekran, no to ja ustawiam tak, żeby to było też dość czytelne, więc tutaj te paddingi, czyli te odstępy mają być nieduże. Możemy też sobie zaokrąglić jak widzisz tutaj rogi tej przeglądarki.
Tutaj ja zostawiam opcję domyślne. Mamy też tutaj różne animacje, jeśli chodzi o kursor. Tak, bo zobacz, mamy też taki właśnie kursor, który w momencie kliknięcia on też może się zmieniać na taką właśnie łapkę. Więc to tutaj możemy sobie właśnie edytować. Wielkość tego kursora też możemy sobie tutaj wybrać. Jest też oczywiście opcja captions, gdzie możemy też wstawić napisy do naszego filmu. Tutaj mamy opcję autowykrywania języka, która dobrze działa, no ale też możemy na przykład właśnie wystawić od razu język polski. I dodam tylko, że tutaj te napisy są długo niestety generowane, więc ja zawsze sobie wyłączam te napisy na początku filmu, tak aby przytrzymać na początku tego filmu użytkownika jak na dłużej.
Jeśli to go zainteresuje, pierwsze 30-40 sekund, to zazwyczaj on ogląda ten materiał i później te napisy są też zbędne, bo zasłaniają to, co chcę tutaj właśnie pokazać. Oczywiście też mówiłem, że możemy w programie Screen Studio wyszorować ekran naszego telefonu. Aby to zrobić, oczywiście należy podłączyć urządzenie mobilne do komputera na kablu. Ja mam podłączonego właśnie swojego iPhone'a tutaj do mojego Maca. I wybieram tutaj oczywiście opcję device, urządzenia. Wybieram właśnie mojego iPhone'a, klikam tutaj Screen Record i teraz właśnie biorę telefon swój w rękę. I tutaj w telefonie sobie otworzę jakąś aplikację. I to, co tutaj robię, to się po prostu nagrywa. I przerywam nagrywanie i po chwili tutaj właśnie widzisz, jest moja osoba skupiona. Tutaj zmniejszymy ją.
I jak widzisz, mam tutaj też właśnie ekran mojego telefonu. To, co właśnie wyszorowałem, to, co nagrywałem, jest tutaj właśnie pokazane. Więc jeśli robisz właśnie tutoriale, gdzie coś pokazać na telefonie, jakiś poradnik, jakiś aplikacji, to świetnie tutaj właśnie sprawdzi się aplikacja Screen Studio. Tak jak mówię, link do Screen Studio oczywiście znajdziesz w opisie tego filmu. Jest to polskie narzędzie, także pozdrawiam. Twórców zrobili kawał dobrej roboty. Przypomnę ceny. Mamy tutaj właśnie na dzień dzisiejszy 9 dolarów miesięcznie. I z tego, co widzę, aplikacja bardzo dobrze się rozwija. Bardzo często wychodzą aktualizacje. Mi osobiście brakuje tutaj aktualizacji, gdzie mógłbym zmienić chociażby tło na wirtualne tło, które jest za mną.
Na dzień dzisiejszy niejako jestem skazany na tło swojego pokoju, więc tutaj chciałbym właśnie takiej zmiany oczekiwawem. Ale ogólnie aplikacja jest naprawdę mega. Watch time moich filmów na YouTube jest dużo, dużo wyższy właśnie dzięki tej aplikacji, ponieważ te treści nie są tak nudne. Mamy tutaj właśnie te zoomowania i fajnie to wygląda. Tutaj na telefonie też oczywiście możemy sobie zrobić. Zobacz. O i mamy przybliżenia, oddalenia i na pewno to zatrzymuje uwagę widza na dłużej. Daj znać w komentarzu, czy mam nagrywać więcej tego typu materiałów na temat właśnie aplikacji, głównie tych opartych o AI, sztuczną inteligencję. I zapraszam Cię na moją stronę e-academia. online, gdzie znajdziesz właśnie mój kurs AI dla biznesu.
W tym wideo, które teraz dla Ciebie nagrałem, nie ma tych przybliżeń, ponieważ nagrywałem ekran, inną aplikację, ale ja chcę tak aby pokazać Ci możliwości tutaj właśnie programu Screen Studio, ale jak chcesz zobaczyć efekt pracy tej aplikacji, to na moim kanale znajdziesz. Chociażby właśnie taki film jeden z ostatnich, jak przyspieszyć stronę na WordPress, gdzie właśnie pokazałem możliwości tego programu, nagrałem po prostu tutorial właśnie tym programem, który teraz Ci prezentuję, czyli Screen Studio. Do następnego wideo. Trzymaj się. Hej!.