Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

bull-bear-news-flare-230223-kupuj-nft-placac-na-roznych-blockchainach

Bull & Bear

NEWS Flare 23.02.23 -Kupuj NFT płacąc na różnych blockchainach

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

Hej, witam was w kolejnym odcinku Newsflare, czyli serii krótkich filmów na temat tego, co aktualnie dzieje się w ekosystemie Flare, Songbara, także w naszej społeczności Flare. I tak, dosyć ciekawa kwestia, w końcu oczekiwana taka prezentacja na temat tego, jak wygląda funkcjonowanie State Connector, jak można go faktycznie użyć i myślę, że tutaj ten use case, który został użyty jest naprawdę bardzo interesujący. Przejdziemy sobie przez ten film, ale oczywiście będzie to dosyć krótki film, ponieważ chciałem zaznaczyć tylko, jak gdyby co się właściwie tutaj wydarzyło. Nie będziemy tego bardzo głęboko jeszcze omawiać, to na to czas będzie później, ale zobaczmy co tutaj się stało.

Flare pokazało, w jaki sposób można kupić NFTka, w tym przypadku było na sieci Songbird, płacąc na innej sieci kompletnie, tak? Czyli to otwiera naprawdę ciekawe możliwości, gdzie na przykład będziecie w stanie kupić, załóżmy, NFTka na sieci Flare, płacąc na przykład na sieci Solana, czy na sieci Ethereum, czy na sieci Bitcoina nawet i tak dalej. Także tych opcji jest minus, oczywiście to jest jak gdyby tylko taka kwestia odnośnie NFTków, natomiast to pokazuje wachlarz możliwości, to pokazuje to, że ten koncept, to całe rozwiązanie to już nie jest tylko wersja jakiegoś pomysłu na papierze spisana, tylko to już jest faktycznie działający produkt, faktycznie działający koncept. Dobra, nie przedłużając przechodzimy dalej. To była właśnie demonstracja i zobaczmy co tutaj się dzieje.

Najpierw, żeby kupić NFTka, musieli połączyć się z portfelem, no i to właśnie było na tej prezentacji zrobione, wystarczyło, tam oczywiście w tle sobie zobaczycie, jest używany telefon, tak? I tam akurat jest B-Frost. I teraz tak, wybrali tutaj walutę, w której chcieli płacić, w tym przypadku było Dogecoin, tak? No i od razu automatycznie było przekonwertowana ta wartość i wiadomo było, że NFT, ten na sieci Songbird, będzie kosztował 11 Dogecoinów. Później klikamy Reserve NFT, rezerwujemy sobie tego NFTka na sieci Songbird w tym przypadku, no i wystarczyło tylko zeskanować znowu QR Code i ten QR Code będzie nas wymuszał dokonanie transakcji na sieci Dogecoin w tym przypadku, znaczy na sieci Doge za pomocą kryptowaluty Dogecoin.

Ten sam przykład będzie analogicznie dla sieci XRP, oczywiście nie będziemy tego później oglądać, no bo tak jak powiedziałem, będzie to po prostu analogiczne, więc niewiele to będzie zmieniało. No i teraz tak, cała kwestia użycia tutaj State Connectora polega na tym, że State Connector będzie nam w stanie sprawdzić, czy faktycznie dokonaliśmy płatności na sieci innej niż sieć Flare i Songbird.

W tym przypadku State Connector był zapytany, czy taka transakcja miała miejsce na sieci Doge, no i jak zobaczycie, potem kliknęli na Request Attestation, czyli to gdyby robimy Request, wysyłamy Request do Attestation Providerów, kim oni są, jaką mają rolę, to zobaczycie sobie w wczorajszym filmie na temat tego, na temat tego czym jest State Connector, ponieważ tak jak powiedziałem, State Connector tu odgrywa główną kluczową rolę. Dobra, to samo jest zrobione z XRP, ta sama procedura, przejdziemy sobie dalej. To jest właśnie ciekawe, że popatrzcie, różne sieci, tu na ten moment był tylko Doge i tylko XRP, ale tu możemy jakąkolwiek inną sieć zaimplementować, no bo State Connector może nasłuchiwać, może weryfikować, może sprawdzać jakąkolwiek sieć, nie ma żadnego znaczenia.

Teraz tak, klikamy, tutaj kliknął właśnie ten Request do tej atestacji, no i najpierw są te fazy atestacji, czyli 90 sekund na to, żeby pozbierać te zapytania, jak gdyby, potem jest faza Choose, czyli oni będą mogli sobie tą swoją decyzję przemyśleć, ci atestation providerzy, w sensie to jest ten czas, kiedy oni myślą czy tak czy nie, potem jest Commit, czyli w tym czasie wysyłają oficjalnie swoją odpowiedź, potem jest faza Reveal, czyli odkrywania tego, żeby było publicznie widoczne, na faza finalizacji, czyli takiej już ostatecznej autoryzacji, jakby do ostatecznego sprawdzenia czy to wszystko miało miejsce, ale w międzyczasie oczywiście już mamy dowód, tutaj kliknął Get Proof i mamy tutaj cały ten hash transakcyjny, wszystkie informacje, które tam miały miejsce na sieci Doge w tym przypadku, tak i można było to w łatwy sposób zoryfikować, dlatego potem klika dalej, no i tyle, zobaczcie, ten NFT się tutaj od razu pojawił, czyli mógł stworzyć tutaj, mógł sobie kupić NFT, będzie można oczywiście mintować, pewnie tak samo, ta procedura będzie dosyć podobna, ale pokazuje to możliwość, że możecie sobie kupić NFT, który jest faktycznie na sieci Songbird, płacąc kryptowalutami na innej sieci, także jest to piękny przykład tego, jak można tutaj użyć tego konceptu powiedzmy cross-chainowego, czy właśnie multichainowego, czyli będzie można spokojnie sobie skakać między tymi chainami, oczywiście też były takie głosy, że to trochę długo trwa, bo tu 90 sekund, tu są 45, 45 itd.

, ale popatrzcie, to jest tak złożona operacja, ona wymaga wielu różnych operacji jeszcze, takich podoperacji, że to i tak nie jest długi czas, tak, to najważniejsza kwestia jest taka, że to mamy w sposób zdecentralizowany, tak, to jest kompletnie zdecentralizowane, ponieważ tu mamy grupę tych attestation providerów, ok, teraz ta grupa będzie pewnie mniejsza, bo to jest jakby sam początek, ale to pokazuje, że to już wszystko funkcjonuje bez żadnego problemu, później za jakiś czas będzie to na pewno dużo bardziej zdecentralizowane, czyli będziemy mieli po prostu dziesiątki, setki, tysiące attestation providerów, którzy będą mogli nam tutaj sprawdzać, więc mamy po prostu w zdecentralizowany sposób dostęp do weryfikacji danych na tych blockchainach, więc myślę, że jest to bardzo ciekawy koncept, jest to totalna innowacja, czego nie było, jak na przykład ktoś mówi, że o, Chainlink robi bardzo podobne rzeczy, bo Chainlink też tam ma tam system Oracle i tak dalej, ale Chainlink, na przykład Chainlink i inne takie podobne projekty nie umożliwają Wam czegoś takiego jak tutaj, widzicie, tak, że kupujecie NFT na jednej sieci, płacąc tokenami na innej sieci, to jest naprawdę idealny use case dla projektu właśnie cross-chainowego, takiego multichainowego, więc myślę, że warto to obserwować, warto patrzeć jak to się będzie dalej rozwijało, no i myślę, że to jest świetne demo, które pokazuje potencjał state connectora, natomiast ten pełen potencjał, ta pełna wartość, czyli właśnie FACET, czyli koncepcja layer cake'a, to będzie umożliwione dzięki właśnie połączeniu FTSO signal providerów z konceptem właśnie state connectora, czyli tu mam tych attestation providerów plus protokół smart contract właśnie state connectora i to będzie prawdziwy kombajn do odkrycia wszystkich możliwości, które są przed nami, także myślę, że warto będzie to obserwować i to tyle na dzisiaj, dzięki Wam bardzo, pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się, hej!.


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.