Skrybot transkrypcje nagrań

Promowane transkrypcje

TRANSKRYPCJA VIDEO

black-emperor-budowa-sauny-na-poddaszu-czesc-3-izolacja-i-sciany

Black Emperor

Budowa sauny na poddaszu - część 3 - izolacja i ściany

Opis wygenerowany przez Skrybot

Dla tego filmu nie została wybrana usługa automatycznego generowania opisu. Wciąż można to zrobić wybierając odpowiednie opcje sekcji Premium.

Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot

Teej! Za mną obłożenie już całej sauny wełną mineralną wkładłem 2 warstwy po 3cm ponieważ moja belka ma 6cm Pewnie można jakieś inne kombinacje robić, ale taki znalazłem projekt. I dwie informacje dla Was bardzo ważne. Przede wszystkim dużo tej aluminiowej taśmy, która to wszystko spaja, zużyłem. Bo to jest na takie 11 m3 zużyłem prawie 200 m bieżących. Więc kupcie sobie to w internecie, tam jest sporo taniej. Kupcie sobie takich 50-metrowych 4 na przykład rolki, żeby tego nie szczędzić. Żeby to fajnie wszędzie zainzolować, żeby każdą belkę pokryć folią aluminiową i mieć to wszystko schowane fajnie. I druga informacja. 50 na 50 mniej niż 50, 48 bym powiedział.

To jest taka optymalna wielkość jednego miejsca, jednego kwadratu, w którym wkładacie wełnę. Szczególnie jeśli stosujecie dwie warstwy tak jak ja, tak jak widzieliście na filmie. I dlaczego? Bo jeżeli będziecie mieć większe to Wam będzie uciekało. Na przykład na takim skosie, ja tutaj musiałem chwycić, żeby to się utrzymało. A jakby miał 50 na 50, czy nawet mniej, szczególnie na taki skosach można dać pewnie mniej. To tu jak zobaczycie, tu mam trochę mniejsze i to się fajnie trzyma. Nie muszę tu cudować, nie muszę tu jakiś desek płać, kleić, trzymać tego ręką. A wiadomo, że to się kruszy i to potem kuje, więc unikajmy tego.

Druga rzecz dlaczego to jest dobra wielkość jest taka, że 50 na 50 jeżeli bele tej wełny są metrowe, no to macie fajnie podzielone na dwie połówki, troszeczkę więcej, troszeczkę mniej, możecie z jednej i drugiej strony uciąć, a po prostu najmniej będziecie marnować materiału wtedy. Także to jest taka optymalna wielkość moim zdaniem. I ja się zabieram już do drewna, mam już boazerii trochę porobione. Najwięcej oczywiście ze skosami jest zabawy, więc tutaj trzeba dobrze zmierzyć, przymiarzyć, ale to postaram się wam pokazać na filmie. Lecimy dalej. Jest trochę zabawy, żeby znaleźć ten odpowiedni kąt i żeby on nam się ładnie schodził. No i wywiercenie odpowiednich elementów też jest tutaj tych okrągłych.

I na wentylację na przykład i na głośnik to troszkę zabawy jest. Jedna ważna informacja jeśli chodzi o układanie boazerii, pamiętajcie żeby sobie zaznaczyć w którym miejscu macie belkę. Jeżeli nie macie dobrego planu odrysowanego po już złożeniu całej konstrukcji, bo wiadomo, że po złożeniu konstrukcji trochę te wymiary nam w jedną i drugą stronę uciekają, to najważniejsze żeby sobie zaznaczyć miejsca, w których będziecie się mocować. To znaczy zaznaczcie sobie w którym miejscu będą zamocowane ławki, żeby tego nie zgubić, bo jak to zgubię to potem będę na losowe miejsce mochał i nie wiem czy trafię. Napisy stworzone przez społeczność Amara. org.


S K R Y B O T

Transkrypcje

Skrybot. 2023, Transkrypcje video z YouTube

Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.